Octavia Elegance

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Octavia Elegance

İleti ibicakci » 23 Şub 2007, 00:24

Octavia Elegance 2004 model Focus aracım vardı teknik problemden ve servis şikayetlerinden dolayı ilgilidistrübütör firmayı mahkemeye verdim kazandım aracımı geri alıp 0 km araç parasını ödediler.Bugün ise Octavia Elegance MPI siparişi verdim ilk defa Skoda gurubu araç alıyorum özelliklerini incelediğimde wolksvagen passattan hiçde aşağı biraraç olmadığını gördüm oldukça donanımlı bir araç.Satıcı motor olarak MPI tavsiye etti genel olarak araç nasıldır yol tutuş,yakıt vs.bilgilendirirseniz sevirim.

ibicakci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umutkubat » 23 Şub 2007, 00:36

öncelikle sorununuzdan dolayı geçmiş olsun.motor hakkında fazla bir bilgim yok ama mpı motorun fsı dan daha fazla yakıt tükettiğini biliyorum,ayrıca fsı 15 beygir kadar fazla güç sunmaktadır,bende mpı kullanıcısıyım ve bu büyüklükte olan bir araca göre performansı bana yaterli gelmektedir,yakıt durumu daha önce arkadaşlarımızında bahsettiği kullanım stiline bağlı olarak değişmektedir(genelde 7.0-/7.5lt),yol tutuş olarak ise bazı sitelerde  golf'ten iyi A3 e yakın olduğu okumuştum(ne kadar doğru onların yalancısıyım ama kullanıcı olarak bencede çok iyi),genel olarak ben araçtan çok memnunum ancak daha önceki başlıklarda bahsettiğim basit ufak işçilik kusurları mevcuttur ki benim 2 senedir çektiğim kapıların içeri rüzgar sesi almasıdır,buda zaten garanti kapsamında giderilmektedir,aracınız hayırlı uğurlu olsun emin olun keyifli bir araçtır.
umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ankara
Arabanız: 2014 Octavia Elegance 1.6 TDI DSG

İleti ibicakci » 23 Şub 2007, 00:40

Teşekkür ederim birde Focusda klimayı açınca araçta kapanma oluyorve zorlandığını hissediyordunuz bu araçda nasıl performansda aşırı bir düşme oluyormu.
ibicakci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umutkubat » 23 Şub 2007, 00:53

çok ciddi bir zorlanma olduğuna şahit olmadım,ama tabi az bir miktar güç kaybına neden olabilir ama aşırı bir performans düşmesi yaşamadım,en azından ben hissetmedim(ambiente de sunulan climatronict'e),ancak aracınız elegance olduğu için tam otomatik klima standart donanım olarak sunulur,belki güce etkisi nasıl olabilir bilmiyorum,elegance kullanan arkadaşlar yardımcı olabilirler sanırım,baştada söylediğim gibi yarı otomatik klimada ben bi sorun yaşamadım ya da hissedemeyeceğim düzeyde olabilirSmile saygılarımla.   

umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ankara
Arabanız: 2014 Octavia Elegance 1.6 TDI DSG

İleti focusum » 16 Mar 2007, 17:44

ibiçakçı
fordu mahkemeye vermişsin.mahkemeyi nasıl kazandın.
bende 2004 yılında focus almıştım, sol arka çamurlukta aldığımda darbeden dolayı boya varmış, 2-3 hafta sonra fark ettim.çok uğraşmama rağmen arabayı değiştirmeyi kabul ettiremedim.
bilgi verirsen sevinirim.
kazasız sürüşler...
focusum
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti murat06 » 16 Mar 2007, 21:58

Aramıza hoşgeldiniz ibicakci.Octavia kendi sınıfının en iyi aracı bence.Bi üst sınıftaki özellikleri bile bünyesinde barındırıyor.Malzeme kalitesi ve işçilik çok güzel.Yol tutuşu gayet iyi.Ben şehir içi 600 şehir dışı 800 km gidiyorum 1 depoyla.Motor çok performans vermiyo ama performansı kasaya göre tatminkar yani ben memnunum.fsi la arasında çok büyük bi performans ve yakıt farkı yok.İlklerde performans biraz düşük,yakıt biraz fazla tüketecektir fakat endişelenme 2-3 binden sonra araba kendine geliyo.(hatta aracı aldğımızda ilk kilometreleri yaparken 1 den 2 ye atınca araç yığılıp kalıyodu performans açısından endişlenmiştim fakat şimdi canavar gibi maşallahSmile).Kullandıkça demek istediklerimi anlayacaksınız.Bence iyi bir seçim yapmışsınız.Kazasız belasız iyi günlerde kullanmanız dileğiyle.
murat06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 16 Mar 2007, 22:12

hayırlı uğurlu olsun ailemize hoşgeldin...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti rysapha61 » 17 Mar 2007, 00:44

arkadaşlar ben geçen gün özel servisle konuştum fsı almayın diyolar.motoru çok kötüymüş torku düşük olduğundan çok gaz vermek gerekiyomuşve 115 bg i hiç hissedemiyomuşsunuz.zaten onlarda inanmıyolar.mpi motoru öneriyolar bilginiz olsun.octavia almanyada teknisyenlerin en çok beğendiği yabancı otoymuş.
rysapha61
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti murat06 » 17 Mar 2007, 01:04

Bazılarının fsi almayın önerisi  daha önce fsi ile mpi motor arasında 3.5 bin ytl gibi bi fark olmasıydı ve performans ve yakıtın ikisi arasında çok fazla fark etmemesinin bu farka değmeyeceğiydi.Fakat şu anda mpi motor ile fsi motor arasındaki fark 1.3 bin ytl ye kadar inmiştir.Ben alırken eğer bu fark 1.3 olsaydı kesinlikle fsi alırdım.

Fsi direkt enjeksiyonlu yeni teknoloji bir motordur.Kötü bir motor değildir.Üstelik fsi motorun torku mpi motordan daha yüksektir ve mpi motordan azda olsa daha iyi performans verir.Torku düşük olduğundan gaz yememe gibi bir sorunu yoktur.Eğer böyle bi şey olsa mpi  hiç gaz yemezdi çünkü torku fsi dan düşüktür.
murat06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 17 Mar 2007, 01:32

aramıza hoşgeldiniz ...!
hayırlısı olsun şimdiden kazasız belasız....!
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti fatih_71 » 16 Nis 2007, 00:57

bendede octavia 2007 elegans 1.6 mpı var. araç gerçekten çok kaliteli bi araç insan içindeyken kendini bir üst sınıf araçta hissediyo... yol tutuş esp yardımıyla beraber çok iyi. performans bana göre iyi arabanın 1 350 civarı ağırlığına rağmen çok iyi performans gösteriyo ayrıca yokuşlarda kalkış sistemide acemi şöförler için çok iyi bi özellik..yukarda bi arkadaş rüzgar sesinden bahsetti daha hiç farketmedim belki 2007 olduğu için o sorunlar giderilmiş olabilirmi bilmiyorum.....

fatih_71
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gurkanbo » 13 Haz 2007, 15:03

zaten skoda-vw-seat-posche aynı fabrikadan cıkıyor ve skoda octavia özellik olarak jettadan daha iyi passat özellik olarak skodayı donanımda geçiyor ama yurur aksam kasası herşeyi aynı
gurkanbo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti guvenxoca » 13 Haz 2007, 16:33

porsche aynı fabrikadan çıkmıyor almanya saksonyada leipzig deki fabrikada üretiliyor ve tamamen ayrı çalışıyor,hatta wv seat da aynı fabrikadan çıkmıyor ama ortak şasi ve parçalar kullanıyorlar sonuçta aynı grubun araçaları
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 13 Haz 2007, 16:44

[quote="gurkanbo"]skoda octavia özellik olarak jettadan daha iyi passat özellik olarak skodayı donanımda geçiyor ama yurur aksam kasası herşeyi aynı[/QUOTE]

Octavia zaten Passat ile aynı sınıfta değil ki!
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti guvenxoca » 13 Haz 2007, 17:14

evet octi-jetta ile superb de passat ile yarış içinde
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gurkanbo » 13 Haz 2007, 17:16

evet aynı sınıfta degil ama octavia dış şase olarak bence passata göre daha güzel

gurkanbo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti guvenxoca » 14 Haz 2007, 01:50

kardeş yeni passatıda yabana atma çok sağlam alet octiden daha güzel ve dolu zaten yine aynı şey sınıf meselesi
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti imirzabey » 30 Haz 2007, 12:28

arkadaşlar uzun zamndır skoda düşnüyorum eniştem ve arkadaşım  aldılar fakat eski kasa ben yeni 2006 kasa düşünüyorum fakat 102 beygirlik motor böyle canavar gibi bi kasaya ne kadar hükmeder bilemiyorum beni aydınlatırsanız sevinirim
imirzabey
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir