Octavia Elegance

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Octavia Elegance

İleti guvenxoca » 30 Haz 2007, 14:40

ne fsı nede mpı hükmedemiyor zaten.....

guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mzkndmr » 04 Tem 2007, 01:40

fsı ve mpı motorlu octavia yı çok kullandım halen 2004 collections aracımca mpı motor var ve memnunum.fsı alt devirlerde yetersiz kalıyor araç devrini toparlamakta zorlanıyor. 115 hp yi 3500 devirden sonra hissediyorsunuz araç kopuyor vites istiyor ama alt devirlerde yığılıyor  toparlamak zor oluyor.mpı motor alt devirde gaza basınca çekişi hissettiriyor ve toparlanması kısa sürüyor ayrıca sorunsuz bir motor mpı.fsı ortalamada 1 litre az yaksada mpı daha iyi bence.en aından sorunsuz 1999 yılından beri kullanıyorum  hiç motor sorunu yaşamadım mpı motorda 
mzkndmr
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti engint » 04 Tem 2007, 14:40

Superb'den once kullandigim 1.6i Octavia Elegance'ta klimadan dolayi bir guc kaybi sorunu yasamadim... Ben genelde Climatronic'i hicbir zaman "OFF" konumuna getirmem... Ortalama 22 dereceye ayarli olarak devamli calistiririm... Ancak, her aracta oldugu gibi, yokuslarda 4 kisi + bagajla biraz bayildigi olmustur... Bunun da normal oldugunu saniyorum... Zira bu arabalar aile arabasi niteliginde olup performans icin uretilmemistir... 1.6 motorun da bu kasaya yeterli geldigini soyleyebilirim...
Hayirli olsun... Gule gule kullanin...
Sevgiler   
engint
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti guvenxoca » 05 Tem 2007, 02:35

[quote="engint"]Superb'den once kullandigim 1.6i Octavia Elegance'ta klimadan dolayi bir guc kaybi sorunu yasamadim... Ben genelde Climatronic'i hicbir zaman "OFF" konumuna getirmem... Ortalama 22 dereceye ayarli olarak devamli calistiririm... Ancak, her aracta oldugu gibi, yokuslarda 4 kisi + bagajla biraz bayildigi olmustur... Bunun da normal oldugunu saniyorum... Zira bu arabalar aile arabasi niteliginde olup performans icin uretilmemistir... 1.6 motorun da bu kasaya yeterli geldigini soyleyebilirim...
Hayirli olsun... Gule gule kullanin...
Sevgiler   [/QUOTE]

peki kardeş klima ECON konumundamı,AUTO konumundamı yoksa hiçbirşey yazmayan konumdamı duruyor
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mzkndmr » 05 Tem 2007, 03:10

engint arkadaş climatronic sistemini auto konumunda kullanmış bende devamlı yaz kış autoda kullanıyorum klimanın aracın çekişini etkilediğini pek hissetmedim ayrıca yakıt sarfiyatınıda pek yükseltmedi
mzkndmr
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti guvenxoca » 05 Tem 2007, 03:13

kardeş auto konumunda klima açık demektir ve bu da yakıt tükenimini ve çekişi kesinlikle etkiler,siz hiç arabayı klima kapalı kullanmamışsınız anladığım kadarıyla,yoksa aradaki farkı anlamamanıza imkan yok,rölanti bile fark ediyor
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti OKTAVİACI » 05 Tem 2007, 11:54

arkadaşlar arabadan ne beklediğinizi anlamadım bu oktavia A5 ler zaten hız arabası değil ama siz illede hız yapacam derseniz A5 RS modelini alın ama ondada çok yakıyor diye yakınmayın sakın yada yada şimdi çok azda üretilse GTI motor alın 
OKTAVİACI
CLASSIC
CLASSIC

İleti Sselim » 05 Tem 2007, 15:38

a5 kasalar hız arabası değil tamam ama yeterkli perfonması veriyor,,,
en azından ben hiç yollarda ezildiğimi görmedim,,,

1.9tdı 105hp arabaya verince gazı bana mısın demeden gidiyor,,,

bugune kadar da az bmw az mercedes nal toplamadı,,,

dun 220de gördüm araba bana mısın demiyor ondan sonrasınada yüreğim yetmedi:D,,,

ayrıca yakıt bakımından da bence çok iyi,,,

bir albea kadar az yakmasada bence birçok dizelden kat kat aşağı yakıyor,,,

çogu arkadaş yol bilgisayarından sonuna kadar faydalan mıyor,,,

ben yolbilgisayarı sayesinde yakıtı daha ekonomik kullanmayı öğrendim,,,

birde bişey farkettim araç gündüze oranla gece %10 civarı daha az yakıt harcıyor,,,,

Sselim
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AlperURHAN » 05 Tem 2007, 15:57

arkadaşlar 1.6 FSI motorlar fabrika çıkışlı olarak %68 verimli (115 hp ) olarak ayaarlanap gönderiliyor. ama bu motorun verimi kendi içinde kayıtlı olan bilgisayar programı sayesinde bu güç %20 %30 oranında artırıla biliyor ben kendi aracımın gucunu bu şekilde arttırdım ve şu anda yaklaşık olarak 145 hp oldu ve bu durum yaklaşik olarak yakıt tuketimine 0,6lt/100km olarak yansidi . kısacasi bu motoru önemsemezlik etmeyin. yaptırmayi duşunenler hiç çekinmesin ben bunu yaptıranı neredeyse 1 yıl oluyour ve bu garantiyi bozmuyorThumbs%20Up
AlperURHAN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper URHAN
Nereden: Isparta
Arabanız: octavia A5 1.6 FSI ELEGANCE

İleti engint » 05 Tem 2007, 17:25

Once Muzaffer kardesime cevap vereyim: Ben her zaman climatronic'i "AUTO"da kullaniyorum... Arabayi alirken tum ozelliklerinin olmasini istiyorsak ve buna gore bir bedel odeyip aliyorsak, aldiktan sonra da bu konforu kullanmamizin dogru bir davranis oldugunu dusunuyorum...
Arabanin sagladigi lukse para verip, sonra da bu luksu "yakit sarfiyatini artiriyor" diye kullanmamak biraz ters degil mi??? Mesele sadece "Arabam full+full" diye boburlenmekse o baska... O zaman gidip en alt donanimli araci almak daha mantikli...
Ben ayrica trafige cikarken gece-gunduz demeden farlarimi da yakarim... "Gor, gorul, hayatta kal" mantigi ile...
Tum bu ekstralarin motor gucunden yediginin bilinciyle... Tabii ki eksilen motor gucunu yerine koymak ilave yakit sarfiyatina yol aciyor...
Ama acigi da Selim kardesimin degindigi gibi "yol bilgisayari"ni dogru kullanarak cozmek mumkun...

Tum bu ekstralara ragmen, sehir ici 10.0lt/100km, sehir disi 7.0lt/100km'nin uzerine cikmiyorum... Mesele, fren pedalini oldugunca az kullanmak... Arabanin her kalkisinda tuketim 30-35lt/100km civarinda oluyor... Ne kadar az dur-kalk yaparsan o kadar az yakit tuketirsin...

Sevgiler    
engint
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti FWD » 11 Tem 2008, 01:41

[quote="AlperURHAN"]arkadaşlar 1.6 FSI motorlar fabrika çıkışlı olarak %68 verimli (115 hp ) olarak ayaarlanap gönderiliyor. ama bu motorun verimi kendi içinde kayıtlı olan bilgisayar programı sayesinde bu güç %20 %30 oranında artırıla biliyor ben kendi aracımın gucunu bu şekilde arttırdım ve şu anda yaklaşık olarak 145 hp oldu ve bu durum yaklaşik olarak yakıt tuketimine 0,6lt/100km olarak yansidi . kısacasi bu motoru önemsemezlik etmeyin. yaptırmayi duşunenler hiç çekinmesin ben bunu yaptıranı neredeyse 1 yıl oluyour ve bu garantiyi bozmuyorThumbs%20Up[/QUOTE]

Bu olay nasıl oluyor? Confused 115 HP'den 145HP'ye sadece bir program değişikliği ile mi?
FWD
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 11 Tem 2008, 12:04

[quote="FWD"] [quote="AlperURHAN"]arkadaşlar 1.6 FSI motorlar fabrika çıkışlı olarak %68 verimli (115 hp ) olarak ayaarlanap gönderiliyor. ama bu motorun verimi kendi içinde kayıtlı olan bilgisayar programı sayesinde bu güç %20 %30 oranında artırıla biliyor ben kendi aracımın gucunu bu şekilde arttırdım ve şu anda yaklaşık olarak 145 hp oldu ve bu durum yaklaşik olarak yakıt tuketimine 0,6lt/100km olarak yansidi . kısacasi bu motoru önemsemezlik etmeyin. yaptırmayi duşunenler hiç çekinmesin ben bunu yaptıranı neredeyse 1 yıl oluyour ve bu garantiyi bozmuyorThumbs%20Up[/QUOTE]

Bu olay nasıl oluyor? Confused 115 HP'den 145HP'ye sadece bir program değişikliği ile mi?
[/QUOTE]

30 Hp müthiş fark turbosuz bir araç için,benim şimdiye kadar duyduğum chip tuning yazılım geliştirme yöntemleri ile ancak 10-15 Hp arttığı..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 11 Tem 2008, 12:06

Bu arada sağlam bir kaynaktan aldığım habere göre doğuş oto bir yazılım firması ile anlaşmış ve artık en güvenilir şekilde garantili olarak yetkili servislerinde yazılım ile tuning uygulaması yapacakmış.
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti reis65 » 12 Tem 2008, 19:28

arkadaşım kesinlikle fsı'yi tafsiye etmem.mpi al pişman olmazsın.
Kullanıcı avatarı
reis65
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir