a4 kasa hakkında

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

a4 kasa hakkında

İleti barutoglu » 25 Arl 2008, 01:08

arkadaşlar octavia tour kasası ile diğer modellerin (elegance, ambiante gibi) a4 kasaları ölçüler ve görünüm itibariyle tıpatıp aynı mı çeşitli değişiklikler var mı?

Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

İleti by wodoo » 25 Arl 2008, 01:10

sadece tour larda çelik jant yok diye biliyorum, ölçüleri görünümü falan aynı...
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Arabanız: Astra GSİ

İleti barutoglu » 25 Arl 2008, 01:13

sağolasın, by wodoo sen bilirsin, bir soru sorayım sana bu hava yastığı arızası için emniyet kemeri değişecek demişse usta, arıza ciddi midir? masrafı ne kadar olabilir?
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

İleti by wodoo » 25 Arl 2008, 01:34

[quote="barutoglu"]sağolasın, by wodoo sen bilirsin, bir soru sorayım sana bu hava yastığı arızası için emniyet kemeri değişecek demişse usta, arıza ciddi midir? masrafı ne kadar olabilir?
[/QUOTE]

elektronik donanımlı arabalardan pek anlamam, genellikle favoritlerle kısıtlıdır benim bilgilerim,  oda yettiği kadar.. LOL

ama airbag sistemi emniyet kemerine de bağlı olduğu için, ister istemez alakası var, bana sorarsanız ciddi bir sorundur, bildiğim kadarıyla emniyet kemeri takılı değilse kaza anında airbag şişmiyor..

ama yinede dediğim gibi pek anlamam, bilen birisi cevaplarsa daha açıklayıcı ve doğru bilgi alabilirsiniz, yarım yamalak bir bilgi oldu benimki Smile
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Arabanız: Astra GSİ

İleti goksu » 25 Arl 2008, 11:13

[quote="barutoglu"]sağolasın, by wodoo sen bilirsin, bir soru sorayım sana bu hava yastığı arızası için emniyet kemeri değişecek demişse usta, arıza ciddi midir? masrafı ne kadar olabilir? [/QUOTE] Airbag konu başlığında bu soruna cevap verdim. Sorun ciddi olabilir olmayabilir de. Kesin sonuç için araç sahibi ile birlikte yetkili servise başvur. Arızayı yaptırman gerekmiyor, sadece arıza teşhisi ve masrafı hakkında bilgi alabilirsin.
goksu
CLASSIC
CLASSIC

İleti fmaka » 25 Arl 2008, 13:24

benm emnıyet kemerının ustue su dokulmustu ve forumda neler yapılabılır dıye yazmıstım.hıc otmuyor ve takılı uyarısı vermıyordu onceklerı sonra takılı oldugu halde hata vermeye basladı takılı degıldıye.servıse sorugumda set olarak satıldıgını ve yaklasık 400 ytl oldugunu ogrendım.hava yastıklarına herjengıbır etkısının olmadıgını soyledıler yoksa o anda taktırmayı dusunuyordum.şimdilerde şaşmazdan çıkma kemer buldum sol ön için onu taktırıp bakacagım egetr olmaz ıse bıraz kafa yoracagız bu ıste.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti barutoglu » 25 Arl 2008, 14:21

[quote="fmaka"]benm emnıyet kemerının ustue su dokulmustu ve forumda neler yapılabılır dıye yazmıstım.hıc otmuyor ve takılı uyarısı vermıyordu onceklerı sonra takılı oldugu halde hata vermeye basladı takılı degıldıye.servıse sorugumda set olarak satıldıgını ve yaklasık 400 ytl oldugunu ogrendım.hava yastıklarına herjengıbır etkısının olmadıgını soyledıler yoksa o anda taktırmayı dusunuyordum.şimdilerde şaşmazdan çıkma kemer buldum sol ön için onu taktırıp bakacagım egetr olmaz ıse bıraz kafa yoracagız bu ıste.
[/QUOTE]
hava yastığı ışığı ile airbag arıza ışığı aynı işaretle gösteriyor değil mi ? yani airbag arızası da olmayabilir belki kemer arızasıdır?
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

İleti goksu » 25 Arl 2008, 14:36

[quote="barutoglu"][quote="fmaka"]benm emnıyet kemerının ustue su dokulmustu ve forumda neler yapılabılır dıye yazmıstım.hıc otmuyor ve takılı uyarısı vermıyordu onceklerı sonra takılı oldugu halde hata vermeye basladı takılı degıldıye.servıse sorugumda set olarak satıldıgını ve yaklasık 400 ytl oldugunu ogrendım.hava yastıklarına herjengıbır etkısının olmadıgını soyledıler yoksa o anda taktırmayı dusunuyordum.şimdilerde şaşmazdan çıkma kemer buldum sol ön için onu taktırıp bakacagım egetr olmaz ıse bıraz kafa yoracagız bu ıste.
[/QUOTE]
hava yastığı ışığı ile airbag arıza ışığı aynı işaretle gösteriyor değil mi ? yani airbag arızası da olmayabilir belki kemer arızasıdır?
[/QUOTE] zaten airbag = hava yastigi. Hava yastığı ışığı ile airbag arıza ışığı iki farklı şey değil ki. Emniyet kemeri ışığı ise farklı ve konu ile ilgisi yok.
goksu
CLASSIC
CLASSIC

İleti barutoglu » 25 Arl 2008, 17:33

pardon soruyu yanlış yazmışım, hava yastığı ışıgı ile emniyet kemeri ışığı aynı mı diye soracaktım. ?

Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 25 Arl 2008, 20:53

[quote="barutoglu"]

pardon soruyu yanlış yazmışım, hava yastığı ışıgı ile emniyet kemeri ışığı aynı mı diye soracaktım. ?

[/QUOTE]

değil, emniyet kemeri uyarı ışığı takınca söner, airbag ışığı ise airbag sisteminde arıza varsa yanar.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir