Arka Çamurluk

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Arka Çamurluk

İleti irfant » 11 Tem 2007, 10:36

[quote="gurkanbo"]arkadaşlar ben baktım benim octavia ya çamurlugu nasıl sökecem bi türlü anlayamadım içinde vida yokki perçinlemişler galiba söken tecribule birisi varsa bana tarif edebilirmi[/QUOTE]

Torx anahtarla sökülebilen vidalarla davlumbazın altına sabitlenmiş olması lazım!

irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti engint » 11 Tem 2007, 14:50

Arkadaslar,
Arka tekerleklerin arkasinda camurluk uzantisi olan plastik (pacalik) parcalar, genelde micirli yolda giderken tekerleginizden firlayan tas-topragin arkadaki arabalarin on panjur, far veya camina zarar vermemesi icin takilmistir. Eski model otomobillerde camurluk daha derin ve arabalarin arkalari kalkik olmadigindan, boyle bir gereksinim de yoktu... Ancak, yeni dizaynlarda kalkik ve yuksek arka bolum nedeniyle, aynen kamyonlarda konuldugu gibi pacalik koymaya basladilar...
Yollarimizda micir ve tas eksik olmadigi icin, bence arkadaki arabalarin emniyetini saglayan boyle bir parcanin sokulmesini dogru bulmuyorum...
Pacalik, ayni zamanda islak ve camurlu yollarda, aracinizdan arkaya savrulan camuru da engeller... Boylece farlarinizin ve caminizin daha fazla camurlanmasini onler...
Sevgiler

engint
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti archangelseraph » 07 Eyl 2007, 02:07

söktüm gururluyum...tas atmiyor ama camur attigindada hircin bir hava katiyor...diger turlu hacdan gelmiş modu veriyor adama :d
archangelseraph
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 07 Eyl 2007, 10:03

Roomi'de doğuştan yok paçalık! Smile

Ama aksesuar olarak satılıyor, extra!
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti gbasara » 07 Eyl 2007, 18:41

engint gerekli olan gerekçeli kararı paket olarak vermiş zaten..
ne alakası var durup duruken sökmenin anlamadım, işe yarıyor işte

ilgimi çekense hemen arkadaşların "nerden sökülüyor" "denedim olmadı" türü destekleri.

demek ki biri kaputu söktüm ne diyorsunuz dese diğerleri de kendi kaputunu sökecek..

dursun arkadaşım dursun o paçalık yerinde, para vermişsin ona da,  bak eğer o orjinalinde olmasaydı bu sefer de nerden kaça taktırılır o sorulacaktı...

hem valla bak paçalık varken arka görüntüsü daha güzel..
gbasara
CLASSIC
CLASSIC

Önceki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir