2009 octavia aldım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2009 octavia aldım

İleti gandalf » 02 Oca 2009, 22:05

2009 model octavia elagance aldım pazartesi nasipse teslim edecekler. İnşallah hayırlı olur. Bazı arabalar alındığı ilk günlerden problemleri başlar ve bitmez ya  ondan korkuyorum. Araba güzel görünüyor donanım seviyesi iyi. Ama teknik bir iki soru sorduğum servis ve satış ekibi güven oluşturmadı.

Bu arada en küçük kasislerde bile sıkıntı oluşturacak kadar yere yakın olan 1995 corolla da kullanmış biri olarak forumda octiler için çelik kartel muhafazasının  takılması konusunun ısrarla üzerinde durulmasını anlamadım pek.

gandalf
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umt_d » 02 Oca 2009, 22:17

Vallahi süper bi seçim yapmışsınız ben de inşallah 2007 elegance alacağım
umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yexplorer » 02 Oca 2009, 22:53

hayırlı olsun ısrarla koruyucuyu tavsiye edrim yeniler a4 göre yüksek olsada yinede şart
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti ERCİS » 02 Oca 2009, 23:03

sorunlu arabalar abi,,yol sesi motor sesi rüzgar sesi bilimum sesler arabanın içinde,,,ben memnun kalmamıştım,ama yinede hayırlı olsun..
ERCİS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti çakıroğlu » 02 Oca 2009, 23:03

Öncelikle aracınız hayırlı olsun. Güzel günlerde kullanırsınız inşallah.Forumu takip ettiğinizi görüyorum.
Şunu söylemek isterimki bahsettiğiniz kasa corolla ile octavia I ' in yere yakınlık ve sarsıntıları hissetme oranları çok yakındır. Arkadaşlar octavia II 'nin daha yüksek olduğunu söylüyorlar. Doğru olduğunu kabul edersek çok büyük sorun olmayacaktır. Fakat forumda biraz daha dolaşırsanız, kaç arkadşın karter çatlattığıını ya da yardığını göreceksiniz. Bu arada benim arabam 2004 octavia I. Benden önceki sahibi amcasından  satın aldığı aracı daha ilk ayında karterini patlattı. Vw. serviste (samsun ) karter taktırmak zorunda kaldı. Ben satın aldıktan sonra sürtmelere dayanamadım ve önce karter koruma taktırdım sonra da ön amortisörleri yükselttirdim. orjinalliğini bozmadığını söyleyebilirim.( Çorum kantarlar ser. )  

Özet koruma  sürekli asfalt yol kullanmayacaksanız, karter koruma taktırmanızı şiddetle  tavsite ederrim.
çakıroğlu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti çakıroğlu » 02 Oca 2009, 23:09

Bu arada aldıktan sonra resimleri de  gönderirseniz seviniriz. İyi akşamlar
çakıroğlu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gandalf » 02 Oca 2009, 23:25

inşallah resimde eklerim
gandalf
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gandalf » 02 Oca 2009, 23:28

serviste xenon hakkında bilgi istedim. forumdan okumuştum merceksiz olursa karşıdakine sıkıntı oluşturduğundan bahsettim. Şakamı yaptı bilmiyorum servis sorumlusu bana far ayarını düşürürsün dediWacko
gandalf
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gandalf » 02 Oca 2009, 23:31

Bu abiden daha fazla faydalansaydı yetkililer bu mercek olayını boşuna icat etmezlerdi LOL

gandalf
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gandalf » 02 Oca 2009, 23:40

tşk umt_d
İnşallah sende gönlündeki arabayı alırsın. 2005 sonrası hep aynı herhalde belki bir iki makyaj vardır. Takip etmiyordum. Arabayıda geçerken bayiye uğradım spotların altında çok tatlı geldi araba aniden karar verip aldım. çok araştırmadığım için biraz huzursuzum. gerçi forumda genel kanı skodanın ve özellikle octinin kaliteli olduğu. İnşallah hepimiz kazasız belasız huzurla kullanırızda arabalarımızı burada sadece güzelliklerden bahsederiz.
gandalf
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ahkam » 03 Oca 2009, 00:00

ÖNCELİKLE HAYIRLI OLSUN. ÇOK İSABETLİ BİR SEÇİM YAPMIŞIN.

2005 DE OCTAVIA AMBIENTE ALDIM.

3 AY ÖNCE EKONOMIK KRIZDEN DOLAYI SATTIM.

LİNK DEKİ BENİM ARABA

AMA NASİP OLURSA GENE SKODA DİYORUM.

İNAN PİŞMAN OLMUYACAĞINBİR ARAÇ. BEN MARŞA 2.Cİ BASTIĞIMI HATIRLAMIYORUM.

4 YIL BOYUNCA

SADECE BENZİN ALDIM.

HEPSİ BU TÜRK İNSANIM NE ZAMAN SKODAYA ALMAN ELİ DEĞDİĞNİ ANLIYACAK.

AMA BEN BİR MÜHENDİSİM.

KAMUDA  KALİTEYİ ANCA MÜHENDİSLER ANLAR

ahkam
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 03 Oca 2009, 00:51

[quote="gandalf"]serviste xenon hakkında bilgi istedim. forumdan okumuştum merceksiz olursa karşıdakine sıkıntı oluşturduğundan bahsettim. Şakamı yaptı bilmiyorum servis sorumlusu bana far ayarını düşürürsün dediWacko[/QUOTE]

Far ayarını düşürürseniz aydınlatma mesafeside kısalır o mantıklı bir iş olmaz. Xenon sizin için çok önemli ise kesinlikle Xenon farsız araç almayın sonradan üretilen hiçbir çözüm orijinal dizaynın eline su dökemez.

Servislerin mühendislik kalitesinde bir hizmet üreteceği beklentisi içerisinde olursanız skodadan memnun kalmazsınız açıkça söyleyim. Psikolojik açıdan biraz daha rahat olmak için arabanın kusurları ile servisin kusurlarını birbirine karıştırmamaya çalışın. Çünkü servis değiştirmek aldığınız arabayı değiştirmekten çok daha zahmetsizdir ama siz iki sorunu bir görmeye başlarsanız tadınız kaçabilir.

Çevrenizden bir sürü acayip eleştiri gelebilir fazla dikkate almayın aklı başında herkes için octavia iyi bir arabadır ve emsallerine göre fiyat avantajı vardır. Güle güle kullanın.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti umt_d » 03 Oca 2009, 01:05

Ben 2008 fabia'dan çok memnundum ayrıca arkadaşımın 2004 passat'ından da çünkü bi nevi skodayla akraba :) bence süper olur octavialar
umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti latif777 » 03 Oca 2009, 01:30

öncelıkle hayırlı olsun kazasız belasız ınsallah bınersın
ama senın yerınde olsam bu yazın cıkacak olan2009 yenısını alırdım

1.4tsıde eklemısler hem

hemde plastık aksamda azaltılmıs dıs bolgedekı keske bekleseydın

ama yınede emın ol cok ıyı bı araba cok memnun kalıcana emınmı bendede var sadece cok yavaş:(

latif777
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti maozkan64 » 03 Oca 2009, 01:54

Güle güle kullanın, kazasız belasız sürüşler diliyorum.
Octavia Collection 2004
Kullanıcı avatarı
maozkan64
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet Alaeddin ÖZKAN
Nereden: Kayseri
Arabanız: Octavia Collection 2004

İleti şahinbey » 03 Oca 2009, 01:58

Hayırlı olsun...yaklaşık beş ay önce 2009 octavia a4 tour aldım.Bir çok kişi yorum yaptı arabama,bunlara kulak asmadım sonuçta bu rakamlara alabileceğim en iyi sıfır aracı almıştım.Araçtan şu ana kadar çok memnunum performans ve konforu (ki seninki dahada konforludur) çok iyi.Şu ana kadar yaşadığım tek olumsuz yanı bağımlılık yapması.
Tekrar hayırlı olsun,çok iyi bir seçim.
şahinbey
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gandalf » 03 Oca 2009, 02:05

[quote="latif777"]öncelıkle hayırlı olsun kazasız belasız ınsallah bınersın
ama senın yerınde olsam bu yazın cıkacak olan2009 yenısını alırdım

1.4tsıde eklemısler hem

hemde plastık aksamda azaltılmıs dıs bolgedekı keske bekleseydın

ama yınede emın ol cok ıyı bı araba cok memnun kalıcana emınmı bendede var sadece cok yavaş:(

[/QUOTE]

bu işin sonu yok ki üstad her yıl bir markada ya makyaj var yada komple yenileniyor.

Sonra her çıkan yeni eskisinden iyi olmuyor. Bazen corollada olduğu gibi yeni versiyon (galiba 1999 du) hiç tutulmadığından bir yıl sonra tekrar yenilemek zorunda kalıyorlar.

Sonra yaş 40 olup çoluk çocuk aile ile yolculuklar başladığında  performans beklentin azalıyor. makasa düşünce sıkıntı olmasın bide rampalarda bayılmasın  performans olarak beklentim bu. Araba 1600 motor 102 beygir ama ağırlık fazla test sürüşünde biraz hantallık hissettim. Ama içindeyken güven verdi bana aile için iyi bir araba izlenimi edindim.
gandalf
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yilmaM » 03 Oca 2009, 02:13

hayırlı ve uğurlu olsun.Allah kaza vermesin ne güzel yorumlar var buradaen güzelide beğenerek aldıysan sorun yok gitgide aşık olacaksın arabana eminim.
yilmaM
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir