2009 octavia aldım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2009 octavia aldım

İleti gbasara » 06 Oca 2009, 19:20

hangi aracı almış olursan ol, karter muhafazasını illa ki taktır derim. özellikle kış aylarında yol ortasında duran kar topakları alttan vurabiliyor, bunlar kar topağı görüntüsünde bir kaya parçası da olabilir. hızla giderken aniden farkettiğin bir parçadan kaçmak için manevra zamanın ve yol şartların kalmayabilir. kalsa bile yüksek hızlarda tehlike arzeder. bu bir ön tedbirdir. dağ başında bu sebeple yolda kalman çok daha kötü. üstelik çekici ile servise götürme zorunluluğun var. masraf ve zaman kaybı taktırma masrafının çok üzerinde.. keyfi bir parça değil, aksesuar hiç değil. hep düz asfalt yolu anlatıyor arkadaşlarım ama örneğin site girişlerinde kasisler vb oluyor. bozuk asfaltlarda asfalt şişmesi oluyor. bunlardan kaçamıyorsun. hele ki araçta 3-4 kişi ve bagaj varsa yola daha yakın oluyor araç.. ayrıca satarken alıcılar aracın altına bakarlar. temiz görünümlü hasarsız bir karter daha ikna edici olur. bu muhafazayı taktırdığında en fazla sacın alt kısmında sürtünme izleri olur. boyasını yenileyerek bakımını da yapabilirsin. ama karterin bakımını yapamazsın. karter sacının ağırlığı ya da motoru yola yakınlaştırır anti-tezleri de bana göre çok yavan.. aracın hayırlı olsun, huzurla binmen dileğiyle..

gbasara
CLASSIC
CLASSIC

İleti 9336 » 06 Oca 2009, 22:02

Aracınız hayırlı uğurlu olsun. Ben A4 kasa octavia kullanıyorum, çokta memnunum. Sizin de memnun olcağınızı umarım. Karter koruması taktırmanızı ben de önereceğim. 
Kullanıcı avatarı
9336
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Halil KANDEMİR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: OCTAVIA A4 (2005)

İleti serrrkan » 06 Oca 2009, 22:04

[quote="9336"]Aracınız hayırlı uğurlu olsun. Ben A4 kasa octavia kullanıyorum, çokta memnunum. Sizin de memnun olcağınızı umarım. Karter koruması taktırmanızı ben de önereceğim.  [/QUOTE]

Hug
serrrkan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti murat3218 » 10 Oca 2009, 01:06

[quote="ERCİS"]sorunlu arabalar abi,,yol sesi motor sesi rüzgar sesi bilimum sesler arabanın içinde,,,ben memnun kalmamıştım,ama yinede hayırlı olsun..[/QUOTE]

Evet , octilerde böyle bir sıkıntı var.
murat3218
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 11 Oca 2009, 03:22

Öncelikle hayırlı olsun ve Allah sevdiklerinle kazasız sürüşler nasip etsin. AMİN.

Artık yeni octi hakkında kullanmaya başladıktan sonra fikirlerini bizimle paylaşırsın inşallah.

--------------------

Bu arada en küçük kasislerde bile sıkıntı oluşturacak kadar yere yakın olan 1995 corolla da kullanmış biri olarak forumda octiler için çelik kartel muhafazasının takılması konusunun ısrarla üzerinde durulmasını anlamadım pek.

--------------------

Yere yakın araba kullanmış olmana rağmen emin ol öyle bir an gelecekki iyi ki taktırmışım

kartel korumayı verdiğim 100-150 ytl ye helal olsun diyeceksin.

Şahsi görüşümdür, bağlayıcı değildir... ;)

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti emrtkn » 23 Oca 2009, 01:48

1.Karter korumasının bence acelesi yok ..
3 senedir Octavia kullanıyorum avatarımdaki araç ve karter koruma taktırdıktan sonra (arabayı aldıktan 2.5 sene sonra) altını vurdum oda karter korumaya denk geldi .. Vurmamın nedeni ise kasise hızlı girmemdi ..
Dikkatli kullanıyorsanız bence gerekli değil,octavia zaten yüksek bir araç ..
2.Motor sesi gayet az , bırakın içeriyi dışarıdan bile ben bazen araba çalışmıyor mu acaba diye düşündüğüm zamanlar oldu ..
3.Rüzgar sesi Yeni Passat'ta + Jetta'da da var
4.Yol sesine katılıyorum ses alıyor gerçekten .. Ama onunda çaresi var ama biraz tuzlu , yani bence gerek yok ..
Aracınız hayırlı olsun bu arada ...
%100 memnun kalacağınızdan eminim,dışarıdan bu arabaya sahip olmak isteyen insan çok ..
Sevgiler ..
Kullanıcı avatarı
emrtkn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre TEKİN
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Octavia A5 (RS Modified)

İleti fyyaman » 31 Oca 2009, 17:10

Hayırlı olsun.Bence en çok iyi seçim...kullandıkça zaten  iyi bir araç seçtiğinizi anlayacaksınız.Farları değiştirmek isterseniz xenon yerine mercekli far ve night breaker ampulle kullanırsanız güzel bir aydınlatma oluyor.Ama taktırınca far ayarı yaptırın.Değiştirmesini kendiniz bile yapabilirsiniz.
Xenon far için denge sensörü,ballast vs...uğraşmanız gerek ve orjinalliğini bozarsınız.

Aşağıdaki linklerden fiyat ve görünüm bilgisi elde eldebilirsiniz;

http://www.otostart.com/index.php?optio ... e=06.01.01 (fiyatı yaklaşık 250 ytl civarındadır)

fyyaman
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Yalçın YAMAN
Nereden: Bursa
Arabanız: Octavia

İleti murat06 » 31 Oca 2009, 21:38

Çok iyi bir seçim yapmışsınız hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.HER şeyi çok güzel bi şu kabin içine aldığı yol sesi benm sinirimi bozmuştu.Ama alıştık onada. her güzelin bir kusuru olr demişler .Smile
murat06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti octaviaman » 01 Şub 2009, 23:01

Hayırlısı olsun güzel seçim.Jettada ne şikayet varsa octide o var fazlası değil.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti sondost » 02 Şub 2009, 02:04

arabanın babasını almışsın bende de 2008 elegance si var adam gibi araba dostum lpg taktır 130 kuruş yakıyor km de
sondost
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cengisshan » 23 Mar 2009, 17:33

Serviste %30 indirim varmış ben 21 mart 2009 da taktırdım. 118 ytl parça fiyatı 10-15 ytl işçilik.
cengisshan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RoadFighter » 24 Mar 2009, 01:11

Hayırlı olsun.

Allah kaza bela vermesin.

2008 ve 2009 Octavia Elegance'ların 16" jantları hakkaten önceki Elegance'lara göre güzel.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

Önceki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir