MUTLAKA BİR FİKRİNİZ VARDIR... (çözüldü!!!)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

MUTLAKA BİR FİKRİNİZ VARDIR... (çözüldü!!!)

İleti ilgazdr » 09 Oca 2009, 01:54

Forumu takip eden arkadaşlar benim uzunca bir süredir navigasyon cihazı almak istediğimi biliyorlardır.Sonunda kararımı verdim ve fiyat-performans açısından mantıklı bulduğum "PİRANHA VOYAGER" cihazıma kavuştum.Cihaz,harita ve özelliklerden genel olarak menunum.İstenirse cihaz ile ilgili ayrıntılı olarak daha sonra bilgi verebilirim.fakat şimdi soruma geçmek istiyorum.

Cihazın dahili hoparlörü navigasyon ve mp3 dinlerken oldukça başarılı fakat yüklediğim filimlerin sesi biraz zayıf kalıyor.Bu nedenlede cihazı üzerindeki 3,5 mm'lik kulaklık çıkışından acaba arabanın teybine bağlayabilirmiyim diye düşündüm.Böylece izlediğim filmin sesini aracın teybinden alabilecektim.Aracımda üst model araçlara konulan AUX İN girişi malesef yok.Ama teybin menüsünden böyle bir alt menüye girebiliyorum ve bildiğim kadarıyla yeybin arkasındada bir giriş mevcut.Yani bana bir ara bağlantı kablosu lazım.

Önce kendim araştırayım dedim.İnternette XCARLİNK denilen muhteşem bir cihaz ile karşılaştım fakat Ankarada montaj dahil 415 TL fiyat verdiler.(mesut elekt. , emek).bu fiyat navigasyon cihazından pahalı olduğu için makul gelmedi.

İkinci olarak servise sorayım dedim.Herzamanki gibi yardımcı olamadılar ve bana İstanbulda Ender elekt.'i tavsiye ettiler.Hemen telefon açtım.teybin çıkışının dijital olduğunu ve araya bir kart bağlanması gerektiği bilgisini aldım.Telefondaki arkadaş xcarlink'in uzak doğu kökenli garantisiz olanını 200 TY'ye verebileceğini söyledi.Garanti olmadığı için güvenemedim.

Üçüncü olarak fm transmitter aklıma geldi.Fakat onunda cızırtı yaptığını söyledikleri için vazgeçtim.Aslında ucuz ve basit bir seçenekti.

Forumda takip ettiğime göre bu işi başaran arkadaşlar vardı.Fakat nasıl yaptıkarını yazmamışlardı.Burada paylaşırlarsa sevinirim.

Uzun mesajımı okumaya zaman ayırıp mesaj yazmaya üşenmeyen arkadaşlara teşekkürü bir borç bilirim.  

ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti kadir_ » 09 Oca 2009, 02:00

Navigasyon alırken dikkat edilecek çok şey var sifstar III yanlış yazmadıysam alıcısı olmalı ki size sorun yaratmamalı ve windows CE olursa yazılım vs yi krabiliyorlar.

Ayrıca çoğu kişi 3,5" lik ekranların küçük olduğunu söylüyor ve sıkıntı yaratıyormuş

fm transmıtter hiç kullanmadım ama yeni telefon aldım onda var bu özellik ve sorunsuz bir şekilde mp3 lerimi telefondan çalıyorum.Gerçi araç da cd çalar var ama sürekli cd yapmak israf geldi bana Thumbs%20Up
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti ilgazdr » 09 Oca 2009, 02:08

Zaten cihaz sifstarIII ve 4.3 ekranlı bir cihaz,ayrıca Bluetooth araç kiti oalakta kullanılıyor.
Ama asıl sorum araç teybine nasıl bağlayacağız ? pratik bir yolu varmı ?
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti ilgazdr » 10 Oca 2009, 00:05

Özellikle elektronikten anlayan arkadaşların yardımına ihtiyacım var.

ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti ozzgurr » 10 Oca 2009, 02:25

arkadasım bende navigasyon aldım 4.3 inc ekranlı gps mio diye bişey ama benimkinde fm bandından baglantı yapılabiliyo teyibe ve diger fm transmittorlerden cokdaha kaliteli ses veriyo bunu bir müzisyen kulagı ile söylüyorum senin navigasyondada vardır bu özellik mutlaka bi kurcukla istersen genede bulamazsan sana kaset adaptörler var bu iş için onu öneririm
ozzgurr
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 10 Oca 2009, 02:31

evet üzerinde kulaklık jack ı vardır ordan kaset adaptörünüde teyp e tak tıkır tıkır çalışsın ama kaliteli seç adaptörü ses fark eder
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti ilgazdr » 10 Oca 2009, 15:25

Arkadaşlar yanıtlarınız için çok teşekkür ederim.
Malesef benim cihazımda fm transmitter özelliği yok.

Ayrıca aracın teybi kasetli değil bu nedenle kaset adaptörü kullanılamıyor.

Benim teybin arkasından direkt bağlantı yapabilmem lazım.Bu nedenle işime yarayacak ucuz bir kablo arayışındayım.Aramızda yardımcı olabilecek arkadaşlar mutlaka vardır. 
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti ilgazdr » 11 Oca 2009, 02:12

Araştırmaya devam ediyorum.
Diğer forumlarda iso-fiş diye bir kablo olduğundan bahsediliyor.

Böyle bir ara bağlantı gerçekten var mı?

Varsa nereden bulabilirim.
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti ilgazdr » 16 Oca 2009, 23:36

Sorduğum sorunun cevabını forumda malesef bilen çıkmadı.Bunedenle bende kendim araştırmaya devam ediyorum.Edindiğim bilgileri paylaşayım istedim.

Öncelikle aracımın üzerindeki radyo cd çalar stream modeli.Blaupunkt tarafından üretilmiş.menü içinde AUX on mevcut,fakat set üzerinde aux tuşu bulunmuyor.klavuzda aux ile bağlanan cihaz açıldığında teybiniz otomatik olarak tanır diye bir ibare mevcut.ayrıca cd tuşuna 2 kez basınca cd changer menüsüne geçiş oluyor.

cihazın arka çıkış şemalarınada ulaştım fakat öğrendiğim kadarıyla çıkış diğital olduğu için araya bir devre koymak gerekiyormuş ve oda oldukça maliyetli.Cihaz üzerinde aux tuşu olmadığı için direk bağlanamıyormuş.

Şu ana kadar en mantıklı teklif 200 ytl'ye kaçak XCARLİNK cihazı oldu.fakat bu iş için okadar para vermeyi düşünmüyorum.

Arkadaşlar piyasada  hyundai marka bir fm transmitter var.Bunu kullanan birisi varsa memnun olup olmadığını yazabilirmi?(pille çalışan ,şık bir model)

Birde forumdaki 2005-2006-2007 octavia stream teybine sahip(MP3 çalmayan modeli) arkadaşlardan aux çıkışı yapmayı beceren var mı?

ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti demirhan » 16 Oca 2009, 23:46

navigasyon cihazı bende almayı düsünüyorum bende yogun bir arastırma içerisindeyim fakat benim alacagım cihaz sizinkinden farklı yanı zamanda müzik seti bi nevi dvd,vcd,tv,mp3,mp4,navigasyon,tunner,

demirhan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti demirhan » 16 Oca 2009, 23:47

malesef sizin sorularınız hakkında bi fikrim yok

demirhan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilgazdr » 17 Oca 2009, 01:15

sn. demirhan cevabın için teşekkür ederim.Sizin düşündüğünüz tarz cihazları bende araştırdım.Fakat benim lüzum halinde eşimin arabasında da kullanabileceğim portatif bir cihaza ihtiyacım vardı.Genel olarak cihazımdan memnunum ve tavsiye ederim.
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti ilgazdr » 19 Oca 2009, 23:55

Arkadaşlar sorun dolaylı yoldan çözüldü.
Şöyleki "anyvideoconverter" isimli video dönüştürücü bir program ile (tüm menüsü türkçe) attığım filimlerin sesini yükselterek araba teybine olan bağımlılığı ortadan kaldırmış oldum.programın options bölümünde audio içersindeki ses hacmini 15 yapmam yeterli oldu.
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti demirhan » 20 Oca 2009, 00:24

hayırlı ugurlu olsun o zaman paylasım için tesekkür aklımızda bulunsun çözüm yolu
demirhan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fyyaman » 31 Oca 2009, 17:13

http://www.superskoda.com/news/octavia- ... d-on-stock
fiyat ve görüntü olarak tavsiye ederim, ekonomiyi düzeltirsem bende almayı düşünüyorum
fyyaman
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Yalçın YAMAN
Nereden: Bursa
Arabanız: Octavia

İleti alpko » 31 Oca 2009, 17:43

Navigasyonun hayirli olsun benim caanim mio`mu caldilar belki okumussundur yani sende dikkatli ol hatta yillik calinmaya karsi sigorta yaptir..  simdi benm yeni bi navigasyon alacagim, MIO`dan cok memnundum, ama bu sefer farkli bisey olsun diyorum ama bakacagiz artik..
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilgazdr » 02 Şub 2009, 20:23

sn alpko öncelikle geçmiş olsun.Aracımda navigasyon olduğuna dair herhangi bir iz bırakmamaya çalışıyorum.Biliyorsun A5 kasalarda orta konsolun üst kısmında kapaklı bir göz var.Ben cihazı oraya koyuyorum.Hem güneşten etkilenmiyor,hem görüşü etkilemiyor,hemde harici vantuzu kullanmak gerekmiyor.
Fiyat-performans açısından cihazımı tavsiye ederim.
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir