El freni elimde kaldı :) (çözüldü)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

El freni elimde kaldı :) (çözüldü)

İleti kadir_ » 18 Oca 2009, 23:02

Bu gün arabayı çalıştırdım bi yere gidip geldim tam park edicem frenden ayağımı çektim el frenini çekicektim tam yukarı çektim bıraktım sonra tık diye yine indi aşağıya ne olduğunu anlayamadım sonra arabayı düzlüğe çektim bakalım 1-2 gün böyle idare edicez LOL

Basma düğmesi yerinden çıkıyor uzun bi plastik parça var sanırım içi dağıldı dişleri tutmuyorOuch

----------------------------------------------

Sorunu çözdüm itme kolunda sorun var diye tahmin etti acarlar vw skoda servisinde parçayı bulamadım vw den sipariş verdim 12 ytl parça geldi bana sonra orda taktıracaktım vw niz diye takmadılar adamlar pakamıyoruz dediler başka markaya sonra neyse tanıdık vw özel servisi vardı adamlar 30 dk uğraştılar en fazla 40 ytl aldılar işçilik serviste yaptırsam para bile almazlardı bundan sonra akrabayla alışveriş zor benim içinAngry

kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti yexplorer » 18 Oca 2009, 23:14

tel kopmuş olmasın
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti kadir_ » 18 Oca 2009, 23:16

[quote="yexplorer"]tel kopmuş olmasın[/QUOTE]

Yukarı çekiyorum duruyor araba ama bırakınca tekrar aşağıya iniyor
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 19 Oca 2009, 02:38

siz el frenini çekince kampanaları yada disk mi arkalar bilmiyorumda, balatalar tutuyorsa tel kopmamıştır, çekerken çıt-çıt ederek çıkıyorya, siz freni çekince gergin-tutulu tutan mekanizmada sıkıntı var. (bana düğmeden kaynaklanıyor gibi geliyor.)

yaptırmam diyorsanız uygun boyda bir çıta kesin, el freni kolunun altındaki boşlukta taşırsınız, freni kaldırıp, çıtayı altına koyup sabitlersiniz.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti terasus » 19 Oca 2009, 11:23

El freni butonunun içinde birbirine bağlı plastik bir sürü dişli ve sekmenler var. Bunlardan biri kırılmış olabilir.. (Daha önce başıma gelmişti.)
terasus
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 19 Oca 2009, 14:52

[quote="hakanerdogan"] siz el frenini çekince kampanaları yada disk mi arkalar bilmiyorumda, balatalar tutuyorsa tel kopmamıştır, çekerken çıt-çıt ederek çıkıyorya, siz freni çekince gergin-tutulu tutan mekanizmada sıkıntı var. (bana düğmeden kaynaklanıyor gibi geliyor.)

yaptırmam diyorsanız uygun boyda bir çıta kesin, el freni kolunun altındaki boşlukta taşırsınız, freni kaldırıp, çıtayı altına koyup sabitlersiniz.
[/QUOTE]
Octavia ya biniyorsa yaptıracak...Gülerler adama .
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti hakanerdogan » 19 Oca 2009, 16:17

[quote="hetepe"][quote="hakanerdogan"] siz el frenini çekince kampanaları yada disk mi arkalar bilmiyorumda, balatalar tutuyorsa tel kopmamıştır, çekerken çıt-çıt ederek çıkıyorya, siz freni çekince gergin-tutulu tutan mekanizmada sıkıntı var. (bana düğmeden kaynaklanıyor gibi geliyor.)

[/QUOTE]
Octavia ya biniyorsa yaptıracak...Gülerler adama .
[/QUOTE]

ben bizim traktörde yaptığım yöntemi anlatmışım gece gece. gerçekten çok absürt LOL
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti kadir_ » 20 Oca 2009, 00:19

bu gün yılmazlara gıttım parca yoktu arkadası parsana yolladım o da yok bulamassım demıs umranıye sanayıde 4-5 yere sordum ordada yok kavacıkta acarlar vw yetkılı servısıne gıttım bı parca gelcek bakalhm
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti kadir_ » 20 Oca 2009, 22:00

Sorunu çözdüm itme kolunda sorun var diye tahmin etti acarlar vw skoda servisinde parçayı bulamadım vw den sipariş verdim 12 ytl parça geldi bana sonra orda taktıracaktım vw niz diye takmadılar adamlar pakamıyoruz dediler başka markaya sonra neyse tanıdık vw özel servisi vardı adamlar 30 dk uğraştılar en fazla 40 ytl aldılar işçilik serviste yaptırsam para bile almazlardı bundan sonra akrabayla alışveriş zor benim içinAngry
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 20 Oca 2009, 22:06

geçmiş olsun hadi....    
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti kadir_ » 20 Oca 2009, 22:11

[quote="hakanerdogan"]geçmiş olsun hadi....     [/QUOTE]

Sadece kol için 123 ytl fiyat çektiler 12 ytl parça bu seferde işçilik oturdu.Böle ufak tefek şeylere bu kadar para vermek koyuyo bazen
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 20 Oca 2009, 22:12

olan olmuş artık, ama cidden fazla işçilik... 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir