Çakıl taşının yaptığı !

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Çakıl taşının yaptığı !

İleti ilgazdr » 26 Oca 2009, 01:20

Herkese yeniden mrb;
Cumartesi günü octimle Ankara-Konya arası keyifli bir yolculuk yaptıktan sonra,Konyada benzin almak için tam benzinciye girecekken arabanın arka sağ tekerleğinin olduğu bölgeden inanılmaz şiddetli bir ses gelmeye başladı.Ses 2 demir çubuğun birbirine kuvetlice vurulmasıyla ortaya çıkan sese benziyordu.Arada sürtünme sesi şeklindede bir ses duyuluyordu.Ses okadar şiddetliydiki arabatla 100 metre zor gittim ve durdum.İnip baktığımda dıştan herhangi bir sorun gözükmüyordu.Bende hemen skoda yol yardımı aradım (mobile service).Bir operatör karşıladı.Araba ve ruhsatla ilgili birkaç soru sorduktan sonra şikayeti dinledi ve sizi arayacağız deyip kapadı.Bir süre sonra ise geri aradı,hatta birde servis teknik sorumlusu bir arkadaş vardı.Onada durumu anlattım.Bana sorunun büyük ihtimalle disk ve balata arasına kaçan bir çakıl taşı nedeniyle olduğunu ve bir süre geri geri gidince düzeleceğini,düzelmezsede hemen servis yollayacağını söyledi.Arabamın garantisi bittiği için servise nekadar ücret alacaklarını sordum.Hiç önemli olmadığını asıl önemli olanın benim sorunumun hallolması olduğunu söylediler.Bu olaylar akşam 20:00 civarında oldu ve bir skoda servisinden böyle babacan bir tavır duymak beni çok mutlu etti.Neyse ben servisin önerisini yapınca arabadaki sorun tamamen çözüldü.

Bu durum bizim araçlarda çok sık karşılaşılan bir olaymış.Sizlerinde aklında olsun.

Ayrıca konudaki servis Konya Samet otomotiv.Böyle düzgün çalışan,iyi niyetli kişileri desteklemek gerektiği görüşündeyim.

Yine skodanın mobil servis hizmetininde oldukça düzgün çalıştığını belirtmek isterim.Arabası garanti kapsamında olan arkadaşlar bu hizmetten tamamen ücretsiz yararlana biliyor.

UMARIM YARARLI BİR PAYLAŞIM OLUR.

ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti demirhan » 26 Oca 2009, 01:24

aklımızda bulunsun tabiki basınıza gelen olay. paylasım için tesekkürler
demirhan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpino » 26 Oca 2009, 01:25

vay be :) valla beklemezdim yol yardımdan böyle bir performans. genelde bu tip şeylerde skoda hala çağın gerisinde kalan bir anlayış sergiliyor çünkü.örneğin pazartesi günü skoda yüce oto ya mail yolladım hala cevap fln gelmedi. renaulta mail attığınızda ise size en yakın yetkili servis veya bayi sizi arayıp bilgilendiriyor.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti hakanerdogan » 26 Oca 2009, 01:27

benim arkalar kampana, zaten önlerede taş girmesi imkansız gibi Smile

ama hem yetkili servis, hemde at hırsızı gibi değiller ha, zünaldıdan sonra bir ilki yaşıyorum, duyuyorum
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti alpino » 26 Oca 2009, 01:29

bence de zeki ünaldı çok iyi. 8 yıldır ne olsa oraya gidiyorum ilgililer bilgililer her konuda yardımcı oluyorlar. fiyat konusunda da oldukça iyiler. üstelik yetkili servis.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ilgazdr » 26 Oca 2009, 01:39

Telefondaki Necati bey aynen şöyle dedi;
    "siz Ankaradan gelmişsiniz,bizim misafirimiz sayılırsınız.İsterseniz servisi ücretsiz hemen yollaya bilirim.Arkadaşlar yerinde bir baksın"

Ama skoda mobil serviste çağrıyı yanıtlayan arkadaşların performansıda gerçekten süperdi.

Forumu takip eden arkadaşlar benim açtığım diğer konuda paylaştığım "iyi niyet garantisin" de uğradığım hüsranı bilirler.Ondan sonra markaya güvenim sarsılmıştıki bu olay başıma geldi.
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 26 Oca 2009, 01:40

iyi olmuş, sizi tedirgin edip rezil etmemişler, Allah razı olsun. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti fmaka » 26 Oca 2009, 01:55

aynı olay konya aksaray  yolunda basıma geldı muthıs bır surtme sesı ve panıkle frene asıldım.durdum baktım bı sey yok ses gıtmısı hareket ettım aksaraydakı özel servıse danıstım onlar çakıl taşı dediler.
samet skoda da 90 bın bakımını yaptırdım.banada gayet ıyı davrandıular ve ılgı guzeldı.

fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti isnilgiz » 26 Oca 2009, 02:05

Benim de başıma gelmişti. Ordu ilindeydim. Bir ustaya gösterdim 5 dakikada helletmişti. Para da istememişti...
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti ilgazdr » 26 Oca 2009, 02:20

Özellikle bu sorunu yaşamış arkadaşlara sormak istiyorum;
şu anda herhangi bir ses yok fakat sizce yinede araca bir baktırmalımıyım.
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti tivoli » 28 Oca 2009, 01:45

Servisin bir göz atmasından zarar gelmez hem seninde için rahatlamış olur. Ayrıca geçmiş olsun paylaşım için teşekkürler.. Bu arada ben bir keresinde alarmın takılmasından dolayı aramıştım mobil servisi. aracım garanti kapsamı dışında olmasına rağmen yardımcı olmuşlardı. Evet bu mobil servis olayı gerçekten güzel çalışıyor ama önemli olan yönlendirdikleri servisin hizmet kalitesi.

**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti ilgazdr » 29 Oca 2009, 01:54

Sevgili tivoli;

Bende cumartesi günü Konyaya gittiğimde baktırmaya karar verdim.Şu an Ankaradayım ve diğer aracımı kullanıyorum. Hem de bu sayede Samet otomotiv ile tanışmış olurum.Nede olsa yarı Konyalı sayılırız.Eşim Konyalı olduğu için sık gidiyorum ve kafama yatarsa bakımlarımı orada yaptırabilirim.

ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti fmaka » 29 Oca 2009, 02:12

ilgazdr ctesi konyaya geliyorsan görüşebliriz.bende ctesi konyada samette işim var.esp için gideceğim.
tabi işlerimiz denk gelirse.görüşüp  tanışmak isterim.

fmaka
CLASSIC
CLASSIC

İleti fmaka » 29 Oca 2009, 02:15

[quote="alpino"]vay be :) valla beklemezdim yol yardımdan böyle bir performans. genelde bu tip şeylerde skoda hala çağın gerisinde kalan bir anlayış sergiliyor çünkü.örneğin pazartesi günü skoda yüce oto ya mail yolladım hala cevap fln gelmedi. renaulta mail attığınızda ise size en yakın yetkili servis veya bayi sizi arayıp bilgilendiriyor.[/QUOTE]

alpino; yücenin yada skodanın mail adresinde bir sorun var bende maıl atmıstım ancak cevap alamadım.

dogusun web adresıne maıl attıgımda ise sorununuza göre en yakın servis ve doğuş yetkilisi sizi arıyor. Şaşırmıştım bu ilgi ve sistem özelliğine.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpino » 29 Oca 2009, 11:29

teşekkürler fmaka. bir de bu yolu deneyeyim
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ilgazdr » 29 Oca 2009, 20:16

Cumartesi günü hava izin verirse akşam üstü Konyada olacağım.Servis kapanmadan yetişebilirsem görüşmek isterim.
Fmaka dostum ben yetişemesemde sen Necati Beye slm söyle.
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti necx28 » 29 Oca 2009, 23:04

[quote="hakanerdogan"]benim arkalar kampana, zaten önlerede taş girmesi imkansız gibi Smile

ama hem yetkili servis, hemde at hırsızı gibi değiller ha, zünaldıdan sonra bir ilki yaşıyorum, duyuyorum

[/QUOTE]

sizin aracınızın aynısından bende de var, hatta rengi bile aynı ve ön tekerleklerde aynı sorun iki defa başıma geldi.
necx28
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fmaka » 29 Oca 2009, 23:16

[quote="ilgazdr"]Cumartesi günü hava izin verirse akşam üstü Konyada olacağım.Servis kapanmadan yetişebilirsem görüşmek isterim.
Fmaka dostum ben yetişemesemde sen Necati Beye slm söyle.
[/QUOTE]
aleykumselam.

ebnde ctesi goelden sonra gıderım sanırım.

sen yınede gelırsen ben cep numaramı vereyım gorusebılırız.

fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir