Çakıl taşının yaptığı !

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Çakıl taşının yaptığı !

İleti fmaka » 01 Şub 2009, 14:03

[quote="fmaka"][quote="ilgazdr"]Cumartesi günü hava izin verirse akşam üstü Konyada olacağım.Servis kapanmadan yetişebilirsem görüşmek isterim.
Fmaka dostum ben yetişemesemde sen Necati Beye slm söyle.
[/QUOTE]
aleykumselam.

ebnde ctesi goelden sonra gıderım sanırım.

sen yınede gelırsen ben cep numaramı vereyım gorusebılırız.

[/QUOTE]

saat 2/3 arası sametteydm esp için gitmiştim.selamını söyledım  necati bey e  hatrladı seni. memnun edebildysek ne güzel dedi.

sen geldinmi gelmedinmi benden sonra bılmoyorm.kısmet baska zaman görüşürz

fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti ilgazdr » 02 Şub 2009, 20:10

teşekkürler dostum.
Benim Konya işi bir hafta ertelenmek zorunda kaldı.
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpko » 02 Şub 2009, 20:59

[quote="alpino"]vay be :) valla beklemezdim yol yardımdan böyle bir performans. genelde bu tip şeylerde skoda hala çağın gerisinde kalan bir anlayış sergiliyor çünkü.örneğin pazartesi günü skoda yüce oto ya mail yolladım hala cevap fln gelmedi. renaulta mail attığınızda ise size en yakın yetkili servis veya bayi sizi arayıp bilgilendiriyor.[/QUOTE]

Maili atarken bir de info@skoda-info.cz   `CC`ye koy, skoda merkez mail daresi bu bakalim o zaman ne yapacakalr, bu yuce oto, skoda`nin namini kotukuyorlar TR`de..
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fyyaman » 06 Şub 2009, 13:45

Aynısı banada Trabzon"da oldu,ön tarafta,çakıl sıkışması..kronik galiba skodalarda
fyyaman
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Yalçın YAMAN
Nereden: Bursa
Arabanız: Octavia

İleti ilgazdr » 09 Şub 2009, 02:41

Bence bu olayında aracın kronik sorunları içine eklenmesi gerekir.Size servisin söylediğini aktarayım:
"Bu olay sizin ilk kez başınıza geliyor ama biz çok sık karşılaşıyoruz"  
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 09 Şub 2009, 02:42

yazın aslında köyde taşın toprağın içinde giderim yine gelmedi başıma, şansa bakıyor birazda demek ki... 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ilgazdr » 09 Şub 2009, 02:53

Yaz tatilinde kastamonu-abana arasında ciddi bir tehlike atlatmış ve araç ile mucur içine dalmıştım.O zaman bile böyle birşey başıma gelmedi fakat temiz sayılabilecek bir yolda hiçte mucura girmeden böyle birşey yaşadım.İlginç değil mi?

ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 09 Şub 2009, 02:57

[quote="ilgazdr"]

Yaz tatilinde kastamonu-abana arasında ciddi bir tehlike atlatmış ve araç ile mucur içine dalmıştım.O zaman bile böyle birşey başıma gelmedi fakat temiz sayılabilecek bir yolda hiçte mucura girmeden böyle birşey yaşadım.İlginç değil mi?

[/QUOTE]

şans işte abi...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti RoadFighter » 12 Şub 2009, 17:44

Aynı olay bizim de başımıza geldi.

Kenarları mıcırlı bir yola girmiştik. Araçta birden garip garip sesler gelmeye başladı. "Tın tın tın" diye bir ses.

Arabadan aşağı indik,sağına baktık soluna baktık, aracı hafif hafif ilerletirken yanında koştuk ama bir türlü bulamadık.

Kayseri'den Ankara'ya kadar geldik. Yolda bu ses kendini göstermedi. Ama Ankara'da gene meydana çıktı.

Sesin nereden geldiğini az çok tahmin ediyordum gerçi.

Müsait bir zamanda arka sağ tekeri sökünce küçücük bir taşın ,diskin arkasındaki metall ile diskin arka yüzeyi arasında durduğunu gördüm. :

Bu taşı çıkarınca ses kesildi.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti ilgazdr » 13 Şub 2009, 02:26

forumda bu sorunu yaşamayan çok az kişi var sanırım.Acaba önlem almak mümkün mü?
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti RoadFighter » 13 Şub 2009, 03:53

Arka diskin arkasındaki metal levhayı sökmek buna çözüm olabilir ama muhakkak farklı şeyler doğurur o da.

O levha, arkasını korumak için konmuştur muhtemelen.

Nedir,ne değildir diye hiç kafa yormadığım bir metal parçası bu bahsi geçen levha. Dediklerim sadece bir tahmin.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

Önceki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir