RADYO DAHA İYİ NASIL ÇEKER

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

RADYO DAHA İYİ NASIL ÇEKER

İleti yexplorer » 28 Oca 2009, 03:49

tp olayı rds ile aynı değilmi trt de var emniyet kemeri takın vs uyarısı geçiyor ekranda. tp basılı olduğunda sadece bu tür uyarılı yayn yapan radyoları çekiyor tekar bastğıgnızda hepsini çekiyor

yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti yexplorer » 28 Oca 2009, 04:04

yukarıdaki linke baktım symponylerde hıza duyar ses varmış nasıl çalışır bilen var mı
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

İleti yexplorer » 28 Oca 2009, 04:22

buldum http://new.skoda-auto.com/com/service/d ... atour.aspx
burada araçlarn ve cd teyplerin kullanma kılavuzları var
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

İleti yexplorer » 28 Oca 2009, 12:04

yaptım dün kullanma kılavuzunu buldum tp ye uzun süre basınca setup a giriyor oradan gala no durumnda ise ses ayar düğmesi ile 1-9 arası secim yapıyorsunuz daha denemedim ama nasıl bişey olacak

yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpko » 28 Oca 2009, 21:03

[quote="tivoli"][quote="mxengine"]arkadaşlar bizim radyolarda bir özellik var yolda bir olay oldumu polis radyonun kanalına giriyor onu iptal ettirince radyonun çekmesi çok daha artıyormuş bunu bana doğuş otoda usta söyledi[/QUOTE]
tp özelliği sanırım bahsettiğin ama bildiğim kadarıyla trafik bilgileri alınıyor tp kanalında, ancak o da henüz Türkiye'de mevcut değil diye biliyorum.
[/QUOTE]

evet, normal cd`den ya da usb diskten de dinleseniz radyo da trafik bilgisi ciktiginda otomatik olarak radyoya geciyor, trafik yayininda da radarlarin yerleri ve araclarinin renklerinin yani sira kapali yollar veriliyor.. ya da ayni sekil de haberler ciktiginda da hemen radyoya geciyor, guzel bir sistem..
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpino » 29 Oca 2009, 00:09

[quote="delidolu"]

[quote="tivoli"]octavia'nın radyo kalitesi gerçekten güzel ayrıca elegance'da ses kaliteside gerçekten hoş...[/QUOTE]

hoş+iyi+güzel de birçoğunda mp3 desteği yok.

Bu arada orjinal mp3 destekli satılık teyp varsa talibim.

Bende -mp3 desteksiz- symhony var bir de direksiyon kumandası olmayan sony de var ama hem mp3 lü hem de direksiyon kumandalı teybim yok hala. Bence octinin en azından bendeki octinin en büyük ayıbı bu!

[/QUOTE]
mp3 cdsi çalmayı hiç denemedim ama orta kol koyma desteğinin içinde mp3 çalar için aux girişi var.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti tivoli » 29 Oca 2009, 00:20

ne güzel benim gibi evde mp3 leri track yapıp cd torbası taşımıyorsun arabanda..

**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti tivoli » 29 Oca 2009, 00:21

[quote="yexplorer"]

yaptım dün kullanma kılavuzunu buldum tp ye uzun süre basınca setup a giriyor oradan gala no durumnda ise ses ayar düğmesi ile 1-9 arası secim yapıyorsunuz daha denemedim ama nasıl bişey olacak

[/QUOTE]
bendeki teyp "stream" model, mp3 çalıyormudur sence dostum bir fikrin varmı?
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti tivoli » 29 Oca 2009, 00:23

[quote="alpko"] [quote="tivoli"][quote="mxengine"]arkadaşlar bizim radyolarda bir özellik var yolda bir olay oldumu polis radyonun kanalına giriyor onu iptal ettirince radyonun çekmesi çok daha artıyormuş bunu bana doğuş otoda usta söyledi[/QUOTE]
tp özelliği sanırım bahsettiğin ama bildiğim kadarıyla trafik bilgileri alınıyor tp kanalında, ancak o da henüz Türkiye'de mevcut değil diye biliyorum.
[/QUOTE]

evet, normal cd`den ya da usb diskten de dinleseniz radyo da trafik bilgisi ciktiginda otomatik olarak radyoya geciyor, trafik yayininda da radarlarin yerleri ve araclarinin renklerinin yani sira kapali yollar veriliyor.. ya da ayni sekil de haberler ciktiginda da hemen radyoya geciyor, guzel bir sistem..
[/QUOTE]
tp yayını alıyormusun yani?
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti umt_d » 29 Oca 2009, 01:40

TP sistemi galiba bolu tünelinde var diye biliyorum
umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpino » 29 Oca 2009, 11:31

arkadaşlar setup içerisindeki gala ayarı başka şey. o ayar araç hızlandıkça radyo sesinin otomatik olarak ne kadar artırılacağını belirtiyor. radyonun kullanma kılavuzuna bakın.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti fyyaman » 29 Oca 2009, 14:10

fyyaman
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Yalçın YAMAN
Nereden: Bursa
Arabanız: Octavia

İleti alpko » 29 Oca 2009, 15:30

[quote="tivoli"][quote="alpko"] [quote="tivoli"][quote="mxengine"]arkadaşlar bizim radyolarda bir özellik var yolda bir olay oldumu polis radyonun kanalına giriyor onu iptal ettirince radyonun çekmesi çok daha artıyormuş bunu bana doğuş otoda usta söyledi[/QUOTE]
[/QUOTE]

[/QUOTE]
tp yayını alıyormusun yani?
[/QUOTE]

evet ama ben yurtdisindayim, Turkiye`de yok diyor arkadaslar bilgim de yok acikcasi..
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yexplorer » 29 Oca 2009, 15:56

arkadaşlar tp yayını türkiyede de var cd çalarken kapsama girdiğinde radyoya geçiyor
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

İleti maozkan64 » 29 Oca 2009, 16:36

Benim Octavia Collection'da Technisat yapımı Symphony CD radyo var. Radyosunun netliğinden ve ses gücünün yüksek olmasından çok memnunum. Ayrıca bir radyo almaya ihtiyaç duymuyorum.
Octavia Collection 2004
Kullanıcı avatarı
maozkan64
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet Alaeddin ÖZKAN
Nereden: Kayseri
Arabanız: Octavia Collection 2004

İleti tivoli » 29 Oca 2009, 17:28

[quote="yexplorer"]arkadaşlar tp yayını türkiyede de var cd çalarken kapsama girdiğinde radyoya geçiyor[/QUOTE]
paylaşım için teşekkürler deniycem bakalım..
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti alpino » 29 Oca 2009, 17:31

türkiye de pty de çalışmaya başladı arkadaşlar. arabada denedim geçen gün. örneğin pop'u seçince o an sadece pop çalan kanallar arasında gezebiliyosunuz
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti delidolu » 31 Oca 2009, 02:03

Bugün TP den ana menüye girdim bissürü özellik varmış meğer. En sevdiğim ise LOUD özelliği oldu ;)

Bu arada

http://ws.skoda-auto.com/download/4all/ ... A4.def.pdf

adresinde kullanma kılavuzunu indirdim 8. sayfasınının sağ alt tarafında MP3 leri oynatması için gerekli olan CD yazma standartlarını vermişler. Bu MP3 oynatıyor anlamına gelmiyor herhalde değil mi?

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

Önceki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir