K&N FİLİTRE

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

K&N FİLİTRE

İleti uysalgunes » 28 Oca 2009, 19:00

K&N kutu içi filitrenin lpg li arabalarda kullanımyla ilgili birşeyler söylemek isteyen var mı? Performansa etkisi, yeniden ayar yapmak zorunda kalmak falan gibi

uysalgunes
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umt_d » 28 Oca 2009, 19:05

Ben yeniden ayar yapmak zorunda kalınır diye duydum ama saçma geliyo yeniden ayar yapmak bana,benzinliyken de bi değişiklik olmalı o zman.
umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ufuk05 » 28 Oca 2009, 22:38

kutu içi k&n hava filtresinin hiçbi faydası yok kaç paradır bilmiyorum ama normal filtresini tercih et.Boşu boşuna fazla para verme
ufuk05
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti uysalgunes » 30 Oca 2009, 03:09

108 tl imiş servis önermişti. birde sizlerin fikrini alayım dedim. çoğu zaman kullanıcıların dedikleri servislerden daha faydalı oluyor tşk.ler
uysalgunes
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti outlaw » 30 Oca 2009, 14:53

bence açık almalısın.we kutu ıcı olan fılıtrenı sokup ucuna acık fılıtrenı takmalısın. we acık fılıtrenın bakımınıda yapmayı unutmamalısın ama sunu solım sana kn ıyı bı fılıtre dogru sekılde taktıgında ses we performansta hıssedıceksın. bende green war ama yakıtta sorun oluyor oda sundan kaynaklanıyor ses gusel gelıyor sende dewırlı kullanıyosun halıylede yakıt artıyor (:
outlaw
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti drkuthan » 30 Oca 2009, 22:40

Kutu içi filtre var bende octavia için sadece 1 hafta kaldı arabamın üzerinde orijinal kutulu ingiltereden gelme
eğer düşünürseniz çok uygun fiyata veririm

Sıfırına boşuna para vermeyin
drkuthan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ufuk05 » 30 Oca 2009, 23:08

Yakıt konusunda şunu söylim .Birinci olarak 4000 devire dğru mühteşem ses veriyor.Daha fazla gaza yükleniyorsunuz normal filtreli arabada fazla yakar burda sorun yok.Bu özelliğine hakim olabilirsiniz.Yüksek devirli kullanmamaya kendinizi engelleyebilirsiniz.İkinci olarak benim asıl fazla benzim yakmama sebeb olan konu atıyorum 2 viteste tümsekten geçtiniz devriniz düşük gaza fazla yüklendimi araba boxer motorlu bi araba gibi arkadaşların yorumu sesini duydumu subaru porcshe felan sandık işte burdaki keyif çok harika 1.4 motorun kükremesi insana büyük bi keyif veriyor.Yüksek devirli kullanmaya engel oluyorum ama düşük devirde gaza yüklendimi çıkardığı sesi duymaya engel olamıyorum.Bu yüzden 100 km şehir içi tüketimim 8.5 lt civarından 10.8, 11 lt civarlarına çıkardım.filtreyi çıkardım orjinal filtereyi taktım.1hafta sonra arabadan soğudum şimdi yeniden taktım.Düşük devirde gaza yüklenmemeye çalışıyorum.Normal kullanımda benzin yakışını etkilemiyor.Saydığım nedenlerden dolayı yakıtı artıyor.Performans dersen evet performansada katkısı var
ufuk05
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hızlıveöfkeli34 » 03 Şub 2009, 01:18

[quote="drkuthan"]Kutu içi filtre var bende octavia için sadece 1 hafta kaldı arabamın üzerinde orijinal kutulu ingiltereden gelme
eğer düşünürseniz çok uygun fiyata veririm

Sıfırına boşuna para vermeyin [/QUOTE]

ne kadar istiyorsun
hızlıveöfkeli34
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti uysalgunes » 03 Şub 2009, 14:09

K&N aldım taktım . Lpc için hiçbir ayar vs yaptırmadım. Kim ne derse desin arabada rahatlama oldu. Otomatik kullanıyorum eskiden akışkan trafikte daha çok yükleniyordum şimdi sanki araba daha iyi gidiyor gibi. km yi sıfırlayıp depoyu doldurdum aynı eskiden kullandığım koşullarda kullanıyorum kaç km yol yapabileceğime bakacağım.
uysalgunes
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 03 Şub 2009, 15:48

Sadece Türkiye'de toz-toprak yoğunluğu fazla olduğu için fazla süzememe ve çabuk kirlenme gibi sıkıntıları olabilir.Bakımlı tutulursa ekonomi açısından da iyi bir uygulama.
(3-4 orijinal filtre parasına yüzbinlerce km yapar.)
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti ulasul_bjk » 16 Şub 2009, 16:06

herkeze teşükkür ederim benim ihtiyacım olan bir konu açılmış... daha yeni k&n kutu içi filtre aldım 2005 1.6 fsi motor oct sahibim aracım 32.000 de ama daha taktırmadım serwiste taktırmayı düşünüyorum ayrıca !!!! mpi ile fsi ın filtreleri farklıymış alırken mutlaka dikkat edin!!!! arabama çok özendiğim için serwis bu markayı tavsiye etti daha önce hiç denemedim kutu içi filtre sesi etkiliyor mu ve arabada rahatlama oluyor mu ? cewaplarınız için şimdiden teşekkürler...

Ulaş UL
ulasul_bjk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yexplorer » 16 Şub 2009, 17:21

bende araştıryorum ama lpg olmasından dolayı biraz tedirginim mevcut düzeni bozmak istemiyorum geçenlerde filtreyi söküp denedim ses gerçekten güzel. tabi benim asıl amcaım performans ve ekonomi yapmak için. bir de bunu uyguladığımız zaman sensörün olduğu kısım ne olacak aynı kalacak mı
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti ulasul_bjk » 16 Şub 2009, 21:13

sensör aracın kutu içi filtresinin orda war eğer sadece filtreyi çıkarıp kutu içi takarsanız bişey olmaz ama kutuyu iptal edip açık filtre olarak filtreyi takarsanız ozmn sensör arıza werir bnde araştırdım onu serwise de sordum ama lpg konusunnda bi fikrim yok

Ulas UL
ulasul_bjk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RoadFighter » 17 Şub 2009, 00:37

Ulaş hocam merhaba,

Ben Asım :)

Kutu içi filtre sesi aman aman etkilemez. Daha geçirgen olduğunu için ise muhakkak ki bir fark olur.

Ben K&N'i ilk taktığımda farklı bir ses hissediyordum yüksek devirlerde. Bilmiyorum psikolojik mi idi ama zamanla normal gelmeye başladı.

Filtrenizi bakımlı tutarsanız yakıt ve az da olsa performansta farklılıklar olur. (Bizim araç otomatik olduğu için vites geçişleri zaten yüksek devirde sersemce bir şekilde oluyordu. O nedenle pek birşey anlamadım.)

Dediğim gibi bakım solüsyonu olayını bir araştırın. Size gönderdiğim halde takmadan önce yağlanması lazım filtrenin.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti ulasul_bjk » 17 Şub 2009, 00:56

abi wala daha takmak nasip olmadı sağolsun bizim arabanın mühendisleri öle bi motor kapağı yapmışlar ki filtreye ulaşmak cesaret istiyo bazen açıyorum kaputu bakıyorum bakıyorum işin içinden çıkamıyorum bide bi yerine zarar weririm diye dokunamadım daha :)))

h. içi yağlayıp taktırmaya götürücem serwise sonucu bildiririm bu arada abi tekrar teşekkür ederim filtre çok iyi durumda...

bu arada kargo şirketiyle birbirimize girdik neler geldi başıma neler ben üstünde durmasam pazartesiye kalıyodu ama sonunda mutlu sona ulaştım :)) adı sürat ama en yawas kargo şirketi wala    Smile
ulasul_bjk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RoadFighter » 17 Şub 2009, 13:42

Bir ara gidip şikayetimi ileteceğim bu kargo şirketine.

Evime yakın olduğu için Sürat'e veriyordum gönderilerimi ama bu sefer bir aksilik olmuş nedense.

Neyse ki eline ulaşmış sağ salim. :)

Motor kapağını açmak biraz uğraştırır hakkaten. Ben servisteki elemanlardan nasıl söküleceğini öğrenmiştim ama hiç denemedim.

Ben de serviste taktırmıştım filtreyi.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti ulasul_bjk » 17 Şub 2009, 21:37

abi bi konu açtım motor kapağıyla ilgili bir arkadaşımız resimli olarak anlattı istersen gir bak gayet basit görünüyo kapağı açmak
ulasul_bjk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yexplorer » 17 Şub 2009, 23:40

araçta lpg varsa açık filtre önermiyorlar. brc nin forumunda servis yazmış
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

Sonraki

Octavia