Ön ve arka hoparlör çapları nedir ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Ön ve arka hoparlör çapları nedir ?

İleti lastcriminal » 02 Şub 2009, 22:18

Merhaba arkadaşlar,
Aranıza yeni katıldım, herkese selamlar.

Malesef ön ve arka hoparlörlerim kötü durumdalar ve değiştirmek zorundayim.
Acaba 2004 model Octavia Elegance'ın ön kapı ve arka hoparlor çaplarını bilen var mı ?

lastcriminal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 02 Şub 2009, 22:58

önler 16 cm ama arkalar eğer 2003 ler gibi ise onlarda ufacık birşey olması lazım. ancak bu söylediğin pondizotun yanındaki yer için geçerli eğer arka kapıda ise yeri onun da 16 cm den aşağı olacağını sanmıyorum. daha önceden söken yoksa ya da cevap alamazsan en garantisi söküp üzerindeki orjinal hoparlörün arkasına bakmak. çünkü ben öyle yapmıştım.

ayrıca şu ek bilgiyi de paylaşmak isterim, eğer orj teybi değiştirip anfi felan takcaksan orj hoparlörleri sökebilirsin ancak teybi değiştirmeyeceksen sakın ha orj hoplarörleri değiştirme ben elektroworld den sony xplod hop aldım 380 W lık üzerindeki küçücük hoparlörün verdiği renk derinliği ve canlılığını vermiyor bir türlü adamlar arabaya koyarken ölçüp biiciyorlar heralde ona göre hoparlör takıyorlar sanırım. kolay gelsin ;) 

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti lastcriminal » 02 Şub 2009, 23:43

Çok teşekkürler , ya beni artık illet ediyo bu cd çaları olmaması.
Mp3 çalarlı bir müzik seti alıcam hoparlorler zaten bitmiş durumda onları da elden geçirmek zorundayım :(

lastcriminal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hızlıveöfkeli34 » 02 Şub 2009, 23:59

dostum önler 16,5 ama 17 oluyor arkalarda 13 cm ben değiştirdim mit yaptım
hızlıveöfkeli34
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 03 Şub 2009, 00:11

2004 elegance modelinde cd çaların olmaması da çok garibime gitti. O zman neden elegance diyorlarsa artık. Hızlıöfkelinin "mit yaptım" dediği sanırım mid-tiz takımı. Bir arkadaştan duydum yaklaşık 150-200 tl maliyeti varmış ve çok kaliteli ses veriyormuş. mp3 lü teyp alacaksan da dandik marka asla alma arkada yer alan soketlerle uyumlu bir teyp al derim -sony, pioner gibi- sakın ha hede höde teyp alıp da soket bölümünü kestirip ek felan yaptırma ya da kabloları deldirip üzerine bantlarla kablo çektirme çok pişman olursun. Demedi deme... Söylenen her söz tecrübeylen sabit!!!!
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir