Octavia A5 için Koruyucu Deri Maske

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Octavia A5 için Koruyucu Deri Maske

İleti RoadFighter » 13 Şub 2009, 16:48

Octavia A5 için koruyucu deri maske.

Ben 2.5 sene almıştım. 140 lira civarı birşeydi. Şİmdilerde 180 lira olmuş galiba.

Otoban dışında yollarda giderken epey şeyden korudu bu maske ön kısmı.

Minnacık taşlar bile tamponu oyuyor ve koyu arabalarda zamanla hiç hoş olmayan bir görüntü ortaya çıkıyor.

120 km/s hızı geçtikten sonra bir ses sürtünmeden ötürü bazen ses yapabiliyor ama o kadarına da katlandık bazen.

Ne yaptıysam bahsettiğim sesi kesemedim.Belki doğru oturtamadım maskeyi. İşin açığı hiç de kafa yormadım. Tam uzun yola çıkacağımızda aklıma gelir bu melet. Big%20smile

ALINTI:

• Ön kaputu tam olarak örten sentetik deriden yapılmış ön kaput koruyucu maske. Ön kaput, tampon ve ön tampon altını kaplar. Aracınızın ön kaput boyasını ve ön camı, taş parçacıklarına, sineklere, kuş pisliklerine karşı korur. Araç boyasına zarar vermeyen alt kaplama özel kumaş ile kaplanmıştır. Montaj bantları bükülebilir metal ve dışı sentetik deri ile kaplıdır. Sis farı bölümleri taş çarpmalarına karşı file ile kaplanmış ve maske üzeri kadife ile desteklenmiştir. -80 ve +80 derece arasında ısıya dayanıklıdır. Kirlendikten sonra çamaşır makinesinde veya tazyikli su ile yıkayabilirsiniz.

•  

Satıldığı yerin linkini verip reklam yapmayayım. Merak edenler özelden ulaşsın bir zahmet.

Kullanıcı avatarı
    RoadFighter
    CLASSIC
    CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti alpko » 13 Şub 2009, 17:57

Guzel duruyor.... fakat, diyorsun ki 120`den sonra ses yapiyor, 160`tan sonra ne olur acaba :))  
    ayrica her otobana ciktiginda tak sehre girdiginde cikar bayagi yorar bu adami.. en azindan beni :--)

paylasim icin tsk..
    alpko
    Yeni Üye
    Yeni Üye

İleti hetepe » 13 Şub 2009, 18:27

Eskiden evlerde tv nin üzerinde, gırgırın üzerinde, çamaşır mk. üzerinde , herşeyin üzerinde bir koruyucu bez vardı, kiminde de dantel falan.Ona benzemiş, fazla abartmamak lazım...
    D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
    Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
    Kullanıcı avatarı
    hetepe
    RS
    RS

Ad Soyad: Engin '73
    Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti RoadFighter » 14 Şub 2009, 00:14

alpko

Ben maske ile deneme amaçlı 160 da bastım 180 de :) Ses oranı artıyor tabi ki.

Ama dediğim gibi bir ayarı,arabaya yerleştirilme şekli vardır da ben de bilmiyor olabilirim.

hetepe

Ne alakası var hocam dantel vs. ile? :)

Onlar süs amaçlı konur eşyaların üzerine.

Bu maske ise sadece uzun yolda takılıyor.

Koyu renk araca sahip oldunuz mu bilmiyorum ama taş izlerinin rezil görüntüsünün kalıcılığından bu maskenin geçici çingene işi görüntüsünü yeğlerim. :)
    Kullanıcı avatarı
    RoadFighter
    CLASSIC
    CLASSIC

İleti alpino » 19 Ağu 2009, 23:44

ben de bugün aldım bu maskeden. sanırım aynı yerden aldık çünkü seninkine ve anlattıklarına çok benziyor. şaşmazdan aldım bir tanıdık vasıtasıyla gittim. 120 tl ye aldık. kesimi süper. tam oturuyor ve gerçekten kaliteli. cumartesi gübü izmir'e gidiyorum. deneme şansım olacak böylece.

burun brandası olan 06 plakalı gri octi gören olursa forumdan selektör yapsın :) mordoğan tarafında olacağım.
    Kullanıcı avatarı
    alpino
    ELEGANCE
    ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
    Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti ayhani » 20 Ağu 2009, 02:07

Aha benim konum Shocked. Hiç anlamadığım bir konuydu bu uzmanlarını buldum sorayım Disapprove
    Özellikle pikaplarda görürdüm bir türlü akıl sır erdiremedim.
    Bu zımbırtı ne işe yarar arkadaşlar niye takıyorsunuz. Hadi diyellim ön tamponu çizilmelerden koruyor, arkalar yanlar ne olacak. Benim bir türlü kafam basmadı bu işe.
    Ayrıca bu taktığınız zımbırtının altında kalan yer ile açıkta kalan yerler arasında renk farkı olmuyormu. Siyah deri altındaki boyayı daha beter bozmazmı?
    Naçizane fikrim çok kötü görünüyor estetik olarak o ayrı zaten.
    ayhani
    AMBIENTE
    AMBIENTE

İleti mygokhan » 20 Ağu 2009, 02:13

Aslında "takıpta görüntüyü bozmamak lazım" ile" takmak lazım arabayı korur iyi olur" arasında kaldım :)

Roomiye göre varmı bunlardan Asım?
    Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
    mygokhan
    AMBIENTE
    AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
    Nereden: Bursa
    Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti ihsann » 20 Ağu 2009, 02:20

[quote="ayhani"]Aha benim konum Shocked. Hiç anlamadığım bir konuydu bu uzmanlarını buldum sorayım Disapprove
    Bu zımbırtı ne işe yarar arkadaşlar niye takıyorsunuz. Hadi diyellim ön tamponu çizilmelerden koruyor, arkalar yanlar ne olacak. Benim bir türlü kafam basmadı bu işe.
    Ayrıca bu taktığınız zımbırtının altında kalan yer ile açıkta kalan yerler arasında renk farkı olmuyormu. Siyah deri altındaki boyayı daha beter bozmazmı?

[/QUOTE]
    Maske ön tamponu çizilmelerden korumaktan ziyade kaputu da uzun yolda oluşabilecek taş izi v.s lerden koruma amaçlı takılıyor. Sonax,ziebart tan film çektirme bu işin daha estetik hali, onlarında kaliteli olanını taktırmak lazım ki onlar bile bazen delinebiliyormuş. Her ne kadar kötü görünsede uzun yolda takılacağı için görüntü önemsiz bence,işlevi tartışılmaz.
    ihsann
    Yeni Üye
    Yeni Üye

İleti ayhani » 20 Ağu 2009, 02:20

[quote="mygokhan"]Aslında "takıpta görüntüyü bozmamak lazım" ile" takmak lazım arabayı korur iyi olur" arasında kaldım :)

[/QUOTE]
    Arabayı korur diyorsunuz ama sizce boyayı mahvetmezmi. Bunu bir yıl takıp çıkartığınızda boyada yanma veya  çok kötü bir renk farkı olmazmı? Tamppona sıçrayan 1-2 taş her zaman olacak bunu bu engelllemez bence. Çünkü benim tam silecekler yakınında taş işi var yoldan sıçrayan. Geçen kamyonun birinin fırlattığı taş az daha ön camı indiriyordu.
    ayhani
    AMBIENTE
    AMBIENTE

İleti oguz » 20 Ağu 2009, 02:27

bir yıl takılan bir şey degil arkadaslar uzun yolda takıcan bittimi katlayıp bagaja koyucan pratik bir şey ve bence oldukca yararlı. ben gecen arap plakalı bi chevrole jipte gördüm onlar komple takmıslar yolda fırtına vs şeyden korumak için adam oteline onunde klipslerini cıkarıp katladı koydu bagaja böyle bişey yani.

2005 fabia htp classic
    2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
    Kullanıcı avatarı
    oguz
    AMBIENTE
    AMBIENTE

İleti alpino » 20 Ağu 2009, 11:38

aynen oğuz dostumuzun dediği gibi arkadaşlar. bu maske sadece uzun yolculuk sırasında aracınızın üstünde duruyor. haliyle altında kalan kısmın zarar görmesi zor. tek yapmanız gereken maskeyi takmadan önce arabayı bir yıkatın. toz olmasın kaputta yoksa toz boyayı çizer. ziebart'ın falan yaptığı o şeffaf kaplamaya gelirsek o kaplamayı satan bir tanıdığım -ki kendisini bu konularda çok güveniyorum- asıl o şeffaf korumaların boyaya daha çok zarar verdiğini, çünkü arabanın üstünde sürekli kalarak mercek etkisiyle güneş ışınlarının boyayı yaktığını söyledi ve bunu önerdi. dikkatli bakarsanız bu koruyucunun tam kaputun üstünde orta kısımda 2 tane çıkıntısı var. bunlar cama doğru seken taş ve böcekleri de engellemek amacıyla konmuş.

mygökhan dostum. bu maskelerin kalıpları var. benim aldığım yer aslında direk yurtdışına ihracat yapan bir yer. yurt içinde satışı yok. adamların ellerinde kalıplar var. gittik adam baktı bu kalıp bilmemkaç dedi 2 saat sonra hazır dedi. elemanlar geldi kalıplara göre kesti biçti dikti hazır oldu. eğer elinde kalıbı yoksa arabanla gidiyosun kalıbını alıyolar ve dikip veriyolar :)
    Kullanıcı avatarı
    alpino
    ELEGANCE
    ELEGANCE

İleti hetepe » 20 Ağu 2009, 11:46

[quote="RoadFighter"]alpko

Ben maske ile deneme amaçlı 160 da bastım 180 de :) Ses oranı artıyor tabi ki.

Ama dediğim gibi bir ayarı,arabaya yerleştirilme şekli vardır da ben de bilmiyor olabilirim.

hetepe

Ne alakası var hocam dantel vs. ile? :)

Onlar süs amaçlı konur eşyaların üzerine.

Bu maske ise sadece uzun yolda takılıyor.

Koyu renk araca sahip oldunuz mu bilmiyorum ama taş izlerinin rezil görüntüsünün kalıcılığından bu maskenin geçici çingene işi görüntüsünü yeğlerim. :)
    [/QUOTE]
    Uzun yolda taş ve sinek yapışma olayı yüksek hızlarda oluştuğundan ve yüksek hızlarda da bu malzeme ses yaparak ve olası boya çiziği oluşturabileceğinden dolayı bana uygunmuş gibi gelmedi.Düşük hızlarda da buna gerek kalmaz bence...
    D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
    Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
    Kullanıcı avatarı
    hetepe
    RS
    RS

Ad Soyad: Engin '73
    Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti RoadFighter » 20 Ağu 2009, 12:44

[quote="alpino"]ben de bugün aldım bu maskeden. sanırım aynı yerden aldık çünkü seninkine ve anlattıklarına çok benziyor. şaşmazdan aldım bir tanıdık vasıtasıyla gittim. 120 tl ye aldık. kesimi süper. tam oturuyor ve gerçekten kaliteli. cumartesi gübü izmir'e gidiyorum. deneme şansım olacak böylece. 

burun brandası olan 06 plakalı gri octi gören olursa forumdan selektör yapsın :) mordoğan tarafında olacağım.[/QUOTE]

Hayırlı olsun hocam. Muhtemelen aynı markanın ürünü bizim maskeler.

Ben netten sipariş etmiştim 3 sene önce. 3 sene önce 140'a almıştım,sen şimdi 120'ye almışsın. Kârdasın :)

[quote="ayhani"]Aha benim konum Shocked. Hiç anlamadığım bir konuydu bu uzmanlarını buldum sorayım Disapprove
    [/QUOTE]

Bazıları abartıp sürekli takıyor bu maskeleri.

Oysa ki sadece uzun yolda kullanılma amaçlı.

Arabayı çok da iyi göstermiyor ama ön tamponun komple taş izi olmasından iyidir.

[quote="mygokhan"]Aslında "takıpta görüntüyü bozmamak lazım" ile" takmak lazım arabayı korur iyi olur" arasında kaldım :)

[/QUOTE]

Abi koruyucu görevini görsün ve arabaya zarar gelmesin de millet ne derse desin :)

Benim aldığım maskenin üreticisi burası :

Listede Roomi yok ama alpino'nun dediği gibi ölçü alınarak birkaç günde yapabilirler herhalde.

[quote="ayhani"]

Arabayı korur diyorsunuz ama sizce boyayı mahvetmezmi. Bunu bir yıl takıp çıkartığınızda boyada yanma veya  çok kötü bir renk farkı olmazmı? Tamppona sıçrayan 1-2 taş her zaman olacak bunu bu engelllemez bence. Çünkü benim tam silecekler yakınında taş işi var yoldan sıçrayan. Geçen kamyonun birinin fırlattığı taş az daha ön camı indiriyordu.
    [/QUOTE]

Aracın üstünde sürekli durursa boyada solma olur tabi.

Tampona sıçrayacak 1-2 taş mı? :)

Hocam ön tamponu ve logo civarı leş gibi olan araçlar var. Ekseriyette taşlar aracın ilk burun kısmına çarpıyor. Yoksa bizim araçta da tavan direğinde taş izi var. Taş bu; nereye isabet edeceği belli olmaz.

[quote="hetepe"]Uzun yolda taş ve sinek yapışma olayı yüksek hızlarda oluştuğundan ve yüksek hızlarda da bu malzeme ses yaparak ve olası boya çiziği oluşturabileceğinden dolayı bana uygunmuş gibi gelmedi.Düşük hızlarda da buna gerek kalmaz bence...[/QUOTE]

Yüksek hızda ses olayı var. En azından bizim maskede ses oluyor. Ben hep uzun yola çıkmadan yarım saat önce maske takmayı akıl ettiğimden ses işini de hala çözmeye yeltenmiş değilim :)

Kullanıcı avatarı
    RoadFighter
    CLASSIC
    CLASSIC

İleti alpino » 20 Ağu 2009, 13:12

valla bence karizmatik duruyo :P araba volvo xc90 crosscountry e benzedi :P
    Kullanıcı avatarı
    alpino
    ELEGANCE
    ELEGANCE

İleti RoadFighter » 20 Ağu 2009, 14:46

Hocam yanlız maskeyi sürekli tutma araçta.
    Mümkünse seyahat sonrası çıkar bagaja koy(sinek,böcek lekesi oluyor ve insan el değmeye üşeniyor gerçi)

Seyahat sonrası da çamaşır makinasına atabilirsin.

Ben 3 defa falan yıkattım anneme. Hiçbirşey olmadan tertemiz çıkıyor maske( 30 derecede yıkanıyor galiba)

Kullanıcı avatarı
    RoadFighter
    CLASSIC
    CLASSIC

İleti alpino » 20 Ağu 2009, 16:33

teşekkürler dostum. zaten gider gitmez çıkaracağım. sadece aldığımda 1-2 gün arabada takılı kalsın iyice şeklini alsın dediler. şu an takılı duruyor. zaten cumartesi yola çıkacağım.
    Kullanıcı avatarı
    alpino
    ELEGANCE
    ELEGANCE

İleti emrtkn » 20 Ağu 2009, 17:38

Benim araç için olanını belki yurtdışından bulurum herhalde :(
    Kullanıcı avatarı
    emrtkn
    CLASSIC
    CLASSIC

Ad Soyad: Emre TEKİN
    Nereden: Bursa
    Arabanız: Skoda Octavia A5 (RS Modified)

İleti alpino » 20 Ağu 2009, 18:00

http://www.gonenderi.com/nautica06/contact.html
    internet sitesi bu aldığım yerin. telefon ve adresi var. iletişime geçerek yaptırabilirsin sanırım.
    Kullanıcı avatarı
    alpino
    ELEGANCE
    ELEGANCE

Sonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir