Kapı gıcırtısı sorunu çözüldü.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Kapı gıcırtısı sorunu çözüldü.

İleti ozgurbeyaz » 14 Şub 2009, 22:25

Daha öce kapılardan gelen gıcırtı sorunu ile ilgili sitede konular açılmıştı, ancak sorunu bir türlü çözememiştim.  Geçen marketlerin birinde sprey silikon buldum ve kutuyu bitirene kadar fitillere sıktım. yaklaşık 20 gün geçmesine rağmen hiç bir gıcırtı veya ses gelmedi. bu sorunu yaşayanlara kesinlikle tavsiye ederim. birde rüzgar sorununu çözsem başka birşey istemiyoum.

ozgurbeyaz
CLASSIC
CLASSIC

İleti fmaka » 15 Şub 2009, 02:25

rüzgar sorununuz aynalardan gelıyorsa eger çözümü yok a5 lerde ve fabıa II lerde aynalar ses yapıyr.
ama rüzgar sesi kapı fitilleri cam yada kapı kenarından gelıyorsa servıse bır danısın ben gıttım silikonla işi hallettıler.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti yexplorer » 15 Şub 2009, 03:10

bende var gıcırtı sesi. fitilllerin sürtmesinden kaynaklı gibi duruyor. fitiller için kullanılan spreyden kullandım ama faydası olmadı. almış olduğun ürünün resmini ekleyebilirmisin
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti ayhani » 15 Şub 2009, 15:13

[quote="yexplorer"]bende var gıcırtı sesi. fitilllerin sürtmesinden kaynaklı gibi duruyor. fitiller için kullanılan spreyden kullandım ama faydası olmadı. almış olduğun ürünün resmini ekleyebilirmisin[/QUOTE]

Benim 2008 octi geçenlerdee şöfor kapsından plastik gıcırtısı geliyordu garantisi devam ettiği için servise gittim hemen hallettiler nesi varmış dedim. Spreymi sıktık yağladıkmı ne dediler ama şu an gıcırtı filan kalmadı gıcırtı gelirken çok rahatsız ediyordu.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ozgurbeyaz » 15 Şub 2009, 18:38

Kullandığım slikon genel amaçlı birşeydi. praktikerden almıştım. ismini hatırlamıyorum. üstünde plastik ve kauçuklardan gelen gıcırtıyı engeller yazıyordu.
Serviste sıkılan şey sprey gres yağı, ancak bu silikon kadar uzun vadeli çözüm olmuyor.
ozgurbeyaz
CLASSIC
CLASSIC

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir