alarm

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

alarm

İleti umitc » 15 Şub 2009, 19:24

merhaba arkadaşlar. nihayet fabiayı satıp 2007 ovtavia elegance tipt. aldım. aracı 30.000 ytl ye aldım.
1.fiyat konusunda düşünceleriniz nelerdir?
2.alarmı nasıl kuruluyor yardımcı olumusunuz?
teşekkürler...

umitc
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpino » 15 Şub 2009, 20:43

2009 octavia a5 elegance var bende. araç tiptronik olduğu için fiyat normal sanırım. alarm sistemi aracın üzerinde geliyor zaten. kapıları kilitlediğinizde otomatik olarak devreye giriyor. sürücü tarafında B sütunu olarak adlandırılan yerde küçük dikdörtgen bir düğme var. o düğmeye bastığında rengi değişir. kapıları 30 sn içinde kitlersen bu düğme araç iç sensörlerini kapatır. örneğin aracın içinde çocuğunuzu bırakmanız gerektiğinde bu düğmeye basıp kapıları kitliyorsunuz. en az 1 camı aralamayı unutmayın ama. aracınızı çektirmeniz gerekirse yine aynı işlemi tekrarlamanız gerekiyor.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti ulasul_bjk » 16 Şub 2009, 15:55

hayırlı olsun kazasız belasız ayrıca alarmı bi türlü bende çözememiştim yardım için teşekkürler
ulasul_bjk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fmaka » 17 Şub 2009, 00:30

öncelikle hayrlı olsun.

arkadaş güzel anlatmıs eklemek istediğim bir konu var.anahtarda kilitleme düğmesine bir basmada sesli alarmı iki kez üst üste basmada sessiz alarmı devreye sokarsınız.

herhangibir darbe ile ötmez iç denetim sensörleri mevcut hareket algılayıcılar birşehi algıalrsa ozaman öter.yada kapılardan biri açılırsa.

fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti ilgazdr » 17 Şub 2009, 01:56

Öncelikle hayırlı olsun,kazasız sürüşler dilerim.
   Bence kilometresi düşük ve kazası yoksa fiyat olarak uygun almışsın.Galiba FSI değil.

Triptronik almakla akıllılık ettiğini düşünüyorum.Otomatik araç kullanan bir daha manuel almaz.

Alarmın kullanımı oldukça basit.Çünkü araçtaki alarm çok basit.Kullanma klavuzunda ayrıntısını bulabilirsin.Sevgili fmaka dostum bana servisten verilen bilgiye göre araçta darbe sensörü yok.Sen bunu nereden duydun veya okudun.Ben araçta iç denetim sensörü ve kapılar ile kaputu kapsayan ve açılınca devreye giren bir sensör olduğunu biliyorum.Bu sessiz alarmın kumanda ile devreye sokulması eşimin aracında aynen anlattığın gibi fakat bildiğim kadarıyla bizim araçlarda yok.Bahsettiğin özellik mevcutsa aracın konfor paket özelliklerini topladığımız başlığın altına ekleyelim.Saygılar 

ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpino » 17 Şub 2009, 12:51

bende de darbe sensörü yok.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti umitc » 17 Şub 2009, 21:18

ilginiz için teşekkür ederim arkadaşlar. Alarm konusu benim için önemli. çünkü bikaç gün önce komşumun aracının camı kırılmış kasetçaları çalınmış. alarmın devrede olduğunu nasıl öğrenirim? bide araç fsi motor. vites N konumundayken yani boştayken gaza bastığımda bi sallantı oluyor. bunun nedeni motor gücündenmi acaba yoksa başka bi sorunmu var? tekrar teşekkür ederim hepinize.
umitc
CLASSIC
CLASSIC

İleti fmaka » 18 Şub 2009, 02:35

[quote="ilgazdr"]   Öncelikle hayırlı olsun,kazasız sürüşler dilerim.
   Bence kilometresi düşük ve kazası yoksa fiyat olarak uygun almışsın.Galiba FSI değil.

Triptronik almakla akıllılık ettiğini düşünüyorum.Otomatik araç kullanan bir daha manuel almaz.

Alarmın kullanımı oldukça basit.Çünkü araçtaki alarm çok basit.Kullanma klavuzunda ayrıntısını bulabilirsin.Sevgili fmaka dostum bana servisten verilen bilgiye göre araçta darbe sensörü yok.Sen bunu nereden duydun veya okudun.Ben araçta iç denetim sensörü ve kapılar ile kaputu kapsayan ve açılınca devreye giren bir sensör olduğunu biliyorum.Bu sessiz alarmın kumanda ile devreye sokulması eşimin aracında aynen anlattığın gibi fakat bildiğim kadarıyla bizim araçlarda yok.Bahsettiğin özellik mevcutsa aracın konfor paket özelliklerini topladığımız başlığın altına ekleyelim.Saygılar 

[/QUOTE]
sanırım mesajımda yanlış anlaşılma olmuş.abi ben darbe ile ötmez demek istedim...sadece kapılar vekaput bagaj dan birisi ile aktif olur.

hatamdan dolayı kusura bakmayın
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti alpino » 18 Şub 2009, 10:56

fmaka dostum. bu durumda kilitleme düğmesine bir kere basmakla iki kere basmak arasındaki fark ne? yani sesli alarm ne sessiz alarm ne? ben onu bilmiyorum :?
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti kadir_ » 19 Şub 2009, 23:26

ben ön cama sert bi yumruk atınca bas bas bağırıyoLOL

Araba içinde hareket edince alarmda iken direk ötüyor bunuda sanırım kilitleme tuşuna 2 kere basınca in aktif ediliyor diye biliyorum ama kapılar açılmıyor
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpino » 20 Şub 2009, 00:00

:) bi ara yumruk atıcaz artık :D
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE