octavia yol bilgisayarı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

octavia yol bilgisayarı

İleti ggkk » 22 Şub 2009, 15:28

arkadaşlar bugün ilanlara bakarken rastladım bu 2001 octavia elegance da yol bilgisayarı hız ve devir saatinin ortasında sizce orjinal mi yoksa sonradan mı yapılmış benim aracımda 2001 elegance fakat bende ufak ekranlarda gösteriyor.

ggkk
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2001 octavia elegance

İleti hakanerdogan » 22 Şub 2009, 15:31

pek anlamam octavialardan bi ton serisi var kafası karışıyor adamın. otomatik falan hemde. collection falan olmasın bu. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ggkk » 22 Şub 2009, 15:34

bende otomatik olduğu için mi diye düşündüm ama collection değil olsa yazardı arabada zaten elegance jantlardan anlaşıldığı kadarıyla
ggkk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 22 Şub 2009, 15:34

belki farklı bi parti olarak gelmiş olabilirde. distribütor isteklerinde farklılık olduysa...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ggkk » 22 Şub 2009, 15:39

belkide ilk sahibi 0 alırken ekstra verip yaptırdı.

ggkk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mxengine » 22 Şub 2009, 15:54

gösterge normal modeline gore degişiyor mesele benim elegance tam ekran
mxengine
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ÖZÇELİKLER SKODA » 22 Şub 2009, 17:39

otomatik vites octavialarda yol bilgisayarı orta kısımda bulunmaktadır
ÖZÇELİKLER SKODA
CLASSIC
CLASSIC

İleti delidolu » 24 Şub 2009, 21:57

bu araç collection değil ayrıca da kazalı... adamın sadece ön tampon değişti lafı bana pek inandırcı gelmedi.. octilerde yol bilg. göstergelerin ortasında yer alır. ayrıca bu ekranın da yarısının aktif olmasının nedeni aracın orj. teybini söktüğü için teypden bilg. giden sinyal devre dışı kaldığı için ekranın üst kısmı karanlık. Sadece eğer araçta ilgili yerlerde sensörleri varsa su bitti, balata bitti, vs vs gibi uyarılar gerektikçe çıkar...
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti delidolu » 24 Şub 2009, 21:58

[quote="ÖZÇELİKLER SKODA"]otomatik vites octavialarda yol bilgisayarı orta kısımda bulunmaktadır

[/QUOTE]

hayır!

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hetepe » 25 Şub 2009, 16:20

[quote="delidolu"] [quote="ÖZÇELİKLER SKODA"]otomatik vites octavialarda yol bilgisayarı orta kısımda bulunmaktadır

[/QUOTE]

hayır!

[/QUOTE]
evet!
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti emrtkn » 26 Şub 2009, 11:04

Yol bilgisayarı normal,sonradan takılma değil.
Araçta Elegance donanım..

Kullanıcı avatarı
emrtkn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre TEKİN
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Octavia A5 (RS Modified)

İleti RoadFighter » 02 Mar 2009, 01:31

Vites seçeneğine göre yol bilgisayarı mı olur yahu? :)

Bu araçta ki yol bilgisayarı, donanımından ötürü muhtemelen.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti guvenxoca » 02 Mar 2009, 12:21

[quote="delidolu"]bu araç collection değil ayrıca da kazalı... adamın sadece ön tampon değişti lafı bana pek inandırcı gelmedi.. octilerde yol bilg. göstergelerin ortasında yer alır. ayrıca bu ekranın da yarısının aktif olmasının nedeni aracın orj. teybini söktüğü için teypden bilg. giden sinyal devre dışı kaldığı için ekranın üst kısmı karanlık. Sadece eğer araçta ilgili yerlerde sensörleri varsa su bitti, balata bitti, vs vs gibi uyarılar gerektikçe çıkar... [/QUOTE]

hocam arabayı tanıyorsun galiba,fotoğraftan kazalı dediğine göre...

ayrıca yolbilgisayarının yarısı aktif değil demişsin,yanılıyorsun,yol bilgisayarı okadar zaten yani yarım,boralardada öyle üst tarafta akü ,yağ,vb ışıklar bulunuyor...

otomatik vitesin hepsinde bu tip ekran yok,araç belki gümrükten gelmiştir,belki bir parti öyle ithal edilmiştir....,

aslında çok önemli değil nasılsa nasıl...
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 02 Mar 2009, 14:00

[quote="guvenxoca"][quote="delidolu"]bu araç collection değil ayrıca da kazalı... adamın sadece ön tampon değişti lafı bana pek inandırcı gelmedi.. octilerde yol bilg. göstergelerin ortasında yer alır. ayrıca bu ekranın da yarısının aktif olmasının nedeni aracın orj. teybini söktüğü için teypden bilg. giden sinyal devre dışı kaldığı için ekranın üst kısmı karanlık. Sadece eğer araçta ilgili yerlerde sensörleri varsa su bitti, balata bitti, vs vs gibi uyarılar gerektikçe çıkar... [/QUOTE]

ayrıca yolbilgisayarının yarısı aktif değil demişsin,yanılıyorsun,yol bilgisayarı okadar zaten yani yarım,boralardada öyle üst tarafta akü ,yağ,vb ışıklar bulunuyor...

otomatik vitesin hepsinde bu tip ekran yok,araç belki gümrükten gelmiştir,belki bir parti öyle ithal edilmiştir....,

[/QUOTE]

O zaman sana şöyle bir öneride bulunayım, orj teybi tekrar bağla o zaman teybin tüm kabloları bağladıktan sonra bilg ekranın yarım mı / tam mı gör.

Üst kısım radyo+teyp+uyarı bilgileri bölümüdür. 

Yanlış biliyorsam hetepe beni uyarsın...

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hetepe » 02 Mar 2009, 14:11

[quote="delidolu"]
[quote="guvenxoca"][quote="delidolu"]bu araç collection değil ayrıca da kazalı... adamın sadece ön tampon değişti lafı bana pek inandırcı gelmedi.. octilerde yol bilg. göstergelerin ortasında yer alır. ayrıca bu ekranın da yarısının aktif olmasının nedeni aracın orj. teybini söktüğü için teypden bilg. giden sinyal devre dışı kaldığı için ekranın üst kısmı karanlık. Sadece eğer araçta ilgili yerlerde sensörleri varsa su bitti, balata bitti, vs vs gibi uyarılar gerektikçe çıkar... [/QUOTE]

[/QUOTE]

O zaman sana şöyle bir öneride bulunayım, orj teybi tekrar bağla o zaman teybin tüm kabloları bağladıktan sonra bilg ekranın yarım mı / tam mı gör.

Üst kısım radyo+teyp+uyarı bilgileri bölümüdür. 

Yanlış biliyorsam hetepe beni uyarsın...

[/QUOTE]

Dediğin doğru olabilir, ama bunun aktif olmayan alanı daha fazla gibi.Symphony i söktüğünde boş kalan kısım 1-1.5 cm kadardı, bu daha fazla bir boş alan gösteriyor.Yani böyle olanlar da olabilir.

D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti RoadFighter » 02 Mar 2009, 18:34

Mesela B5 Passat'ların da yol bilgisayarları  bu tarzda. (belki Highline farklıdır)

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti guvenxoca » 02 Mar 2009, 19:02

[quote="RoadFighter"]Mesela B5 Passat'ların da yol bilgisayarları  bu tarzda. (belki Highline farklıdır)

[/QUOTE]

bende bunu diyordum sanırım şimdi anlaşıldım...

teşekkürler...
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hasansuker » 17 Arl 2009, 16:46

aynı sorun bende de var. bende yeni 2002 octi elegance aldım. orta ekran da benimde hiç bişey yok. 2001 de var bizimkinde neden yok anlamadım
hasansuker
Yeni Üye
Yeni Üye

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir