Oktavia Elegace Mod:2001

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Oktavia Elegace Mod:2001

İleti ali0027 » 12 Mar 2009, 12:37

Arkadaşlar aracın alarmı çalışmıyor ,anahtar kumandasıyla kapılar açılıp kanıyor ama alarm aktıf haldeyken ,içinde hareketler yaparsam bıle çalmıyor.

El kitapcıgında okuduguma göre bir akküsü varmış ,bunuda 60 ayda degiştirmek lazımmış,

konuyla ilgili tercübesi olan varmı ,lütfen bilgi verin herkeşe selam.

ali0027
CLASSIC
CLASSIC

İleti ilgazdr » 12 Mar 2009, 13:38

Bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışayım;

1-Öncelikle araçta alarm kurulu iken içeriden motor kaputunu açın.Eğer alarmınız çalışıyorsa devreye girecektir.

2-Alarm devreye girmiyorsa gerçekten akü bitmiş olabilir

3-Eğer bu şekilde alarm çalıştı ise ve içerideki hareketi algılamıyorsa,iç sensörde sorun olabilir.Ben aracı aldığımda iç sensörün çalışmadığını farkettim.Arabayı bilgisayara bağlayınca sorunun sensörden olduğu saptandı.2 dakikalık bir müdehale ile usta sensörü yerine oturttu.Buda octilerin kronik sorunlarından biriymiş ve çok sık karşılaşıyorlarmış.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti ssanol » 16 Mar 2009, 16:59

2001 model octavia nın tekerlegine vurdugumda top vurdugunda alarm devreye giriyordu  ama artık çalışmıyor. tekerlegine nekadar vursamda çalışmıyor. servise gittim. sessiz alarm var dedi hassaslık da yoktur dedi bişi yapamazmış böyleymiş bu araçlar. Dedim top vurdugunda çalan alarm şimdi neden çalmıyor, kem küm... herhalde servissiz yapmaya çalışacaz, bilgisi olan varmı.. sorun nedir açaba..

ssanol
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tiygirii » 28 Mar 2009, 23:57

kontrol için kapıyı anahtarla açın.anahtarı kontağa takmazsanız yaklaşık 15 20 saniye sonra alarm çalmıya başlıyor.2001 octi

tiygirii
Yeni Üye
Yeni Üye

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir