A5'in iç mekanında karşılaşılan sorunlar

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

A5'in iç mekanında karşılaşılan sorunlar

İleti HTP » 20 Mar 2009, 12:48

[quote="octopus"] Bende henüz bu tarz durum lar yok ama anlatılanlardan malzemenin kalitesiz olduğunu düşünmeye başiladım.Özellikle ayna kumandasında ki kabarmaya mana veremiyorum.[/QUOTE]

Bu sorunları bu kadar büyütmeyin bence.Sonuçta ne vw nede skoda premium bir marka değil.İkincisi Octaviadan daha kaliteli olması gereken passatt'ın iç mekanını bir görseniz.Araba 2007 model son kasa Passat comfortline dsg şanzıman vs. her türlü şey var ilk alındığı günü biliyorum birde geçen gün bindim tekrar. Far anahtarının plastiği aşınmış altından beyaz yüzey ortaya çıkmış.Kapı kolu tutamakları resmen erimiş çikolata gibi tırnak izleri ile dolu.Ayna kumandaları keza tamamen siyah plastik kaplamadan arınmış durumda.Bu arada bu araba özel servis bakımlıdır bi dediği iki edilmez kullanımdan değil yani :))Birde arabanın servis maceralarını dinlesin çıkan sorunlar v.s garanti kapsamında vw'ye bir arabaya daha maloldu sanırım.Yeni çıkan her model yeni sahipleriyle kobay olarak kullanılıyor bence..Taki rüştünü ispat edene kadar.
Passatla kıyaslayarak inanın bana skodanın daha kaliteli iç mekana sahip olduğunu söyleyebilirim ki daha saymadığım bir sürü şey var:))
98 de gelen vw'ler malzeme kalitesi olarak en iyileriydi kim ne derse desin vw malzeme kalitesini bozdu ve bu diğer markalarınada yansıyor.

HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti umutkubat » 20 Mar 2009, 13:15

Kapı kolu tutamakları(İç kısımdakiler), benim araçta da soyulma yaptı çok kötü duruyor şimdi.  

umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ankara
Arabanız: 2014 Octavia Elegance 1.6 TDI DSG

İleti RoadFighter » 20 Mar 2009, 17:01

[quote="octopus"]Bende henüz bu tarz durum lar yok ama anlatılanlardan malzemenin kalitesiz olduğunu düşünmeye başiladım.Özellikle ayna kumandasında ki kabarmaya mana veremiyorum.[/QUOTE]

İlla ki bu tarz sorunlar olacak diye birşey yok. Ama dikkat etmeli. Aracın garantisi varken hallettirmeye bakın. 

[quote="isnilgiz"]O kadar çok site-forum gezerim bu bahsedilen sorunlar şu ana kadar ilk kez duyduğum ve gördüğüm sorunlar. Bunun haricinde kapıların iç plastik kaplamalarında bir kaç kez içerden baloncuk yapar gibi kabarma olduğunu okumuş ve resimlerini görmüştüm. Ya o araca isabet eden  imalat hatasıdır ya da bir takım bakımların yapılmaması sonucu olabilir diye düşünüyorum. Çünkü deri parçalara siz deri sütü, sprey vb şeylerle bakım yapmazsanız sıcak,soğuk, güneş gibi etkenlerle hemen yıpranabiliyor. Benim araç da 2006 ama konsolu olsun, deri ve krom aksam olsun hala pırıl pırıl. Deri sütü sık kullanırım. Bir de bazı insanlar biyolojik olarak çok terliyorlar ve bu terleri çok tuz içerdeği için elin temas ettiği vites topuzu, deri direksiyon ya da diğer yerler çabucak soyulup eskiyor.

Ama yine de ben de ayna ayar düğmesindeki kabarma ile konsol ortasındaki gözün kapaının üzerindeki ince çubuğun kromajının kalkmasını hala anlayabilmiş değilim  
[/QUOTE]

Hocam arabayı o kadar özen göstererek kullanırız ki bunlar hakkaten kendiliğinden ortaya çıkan sorunlar.

Eskiden kokpit parlatıcı kullanırdım eski araçlarımızda ama bu araca damlasını sürmedim o parlatıcıların.

Krom görünümlü aksamı da doğru düzgün temizlemedim bile.

Ama zannediyorum ki orta kapağın üstündeki krom görünümlü çizgi kapağı "tak,tuk" açmadan ötürü kavladı.

Arka kapının krom görünümlü kolu ise kolun yamuk olmasından ötürü sürtünme ile kavladı.

Şahsi hatalarımız çok azdır.

Ayna kumanda zemini mesela. Melete el değmiyoruz. :)

[quote="HTP"] [quote="octopus"] Bende henüz bu tarz durum lar yok ama anlatılanlardan malzemenin kalitesiz olduğunu düşünmeye başiladım.Özellikle ayna kumandasında ki kabarmaya mana veremiyorum.[/QUOTE]

Bu sorunları bu kadar büyütmeyin bence.Sonuçta ne vw nede skoda premium bir marka değil.İkincisi Octaviadan daha kaliteli olması gereken passatt'ın iç mekanını bir görseniz.Araba 2007 model son kasa Passat comfortline dsg şanzıman vs. her türlü şey var ilk alındığı günü biliyorum birde geçen gün bindim tekrar. Far anahtarının plastiği aşınmış altından beyaz yüzey ortaya çıkmış.Kapı kolu tutamakları resmen erimiş çikolata gibi tırnak izleri ile dolu.Ayna kumandaları keza tamamen siyah plastik kaplamadan arınmış durumda.Bu arada bu araba özel servis bakımlıdır bi dediği iki edilmez kullanımdan değil yani :))Birde arabanın servis maceralarını dinlesin çıkan sorunlar v.s garanti kapsamında vw'ye bir arabaya daha maloldu sanırım.Yeni çıkan her model yeni sahipleriyle kobay olarak kullanılıyor bence..Taki rüştünü ispat edene kadar.
Passatla kıyaslayarak inanın bana skodanın daha kaliteli iç mekana sahip olduğunu söyleyebilirim ki daha saymadığım bir sürü şey var:))
98 de gelen vw'ler malzeme kalitesi olarak en iyileriydi kim ne derse desin vw malzeme kalitesini bozdu ve bu diğer markalarınada yansıyor.
[/QUOTE]

İnsan kafaya takmadan da edemiyor. Araba ne kadar pahalı,lüks olursa o kadar sıkıntısı oluyor işte.

Bu arada, işçilik de B5 Passat'lar da kötüdür. Yeni Passatların iç mekanı da Octavia ile ayn muhtemelen kalitede.

Ayna kumandaları, far anahtarları, cam açma düğmelerinin plastikleri vs. ıvır zıvır onlarda da soyulur.

98 Mazda 626'mız varken emsali Passat'ları, Vectra'ları incelerdim.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti fyyaman » 22 Mar 2009, 01:54

Bende de orta konsoldaki saklama yerinin krom kaplması kalktı ve yenisiyle değiştirdim.Ayrıca vites topuzundaki deri soyulması ve de söför cam kumandalarının boya atması(passat,ibiza ve octavia da aynı sorunu yaşadım)kisi vw korik sorunu derim.Ama yinede Octavia dan memnunum.
fyyaman
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Yalçın YAMAN
Nereden: Bursa
Arabanız: Octavia

İleti ayhani » 22 Mar 2009, 14:16

Hala octi passattan daha iyidir demeyin arkadaşlar tamam octi güzel passata benziyor ama passat passattır.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kadir_ » 22 Mar 2009, 16:47

1.sorun senden kaynaklı bana göre yada ayarsız olduğu için plastik aksama çarpıp kopmuş olabilir 8 senedir bende sorun yok kollar aynı sonuçta

Aynaları ayarlarını yapan tuşun zeminini neden sert plastik yapmamışlar onu anlamadım gerçekten bu ucuz olsun torba dolsun gibi birşey olmuş
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti RoadFighter » 22 Mar 2009, 17:35

[quote="kadir_"]1.sorun senden kaynaklı bana göre yada ayarsız olduğu için plastik aksama çarpıp kopmuş olabilir 8 senedir bende sorun yok kollar aynı sonuçta

Aynaları ayarlarını yapan tuşun zeminini neden sert plastik yapmamışlar onu anlamadım gerçekten bu ucuz olsun torba dolsun gibi birşey olmuş
[/QUOTE]

A5'li bazı arkadaşlarda da olmuş. Muhtemelen kolun konumu iyi ayarlanamadığı için sürtünemden ötürü kırıldı krom görünümlü kısım. Yoksa diğer kapı kolları sağlam. Onları da aynı tarz kapı açan kişiler açıyor :)

Ama mutlaka bizim ihmalimiz var. Fabrikasyon ayar bozukluğuna bir müdahale edilmeli idi.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti mxengine » 22 Mar 2009, 17:53

bizim araçlara 2 yıl garanti çok az bu gibi durumlar garantiden hallediliyor ama 3 yıl oluyor ben arabayı alalı.Honda 6 yıl garanti veriyor arkadaşım dün bakıma soktu arabayı aküde problem vardı garantiden hiç ugraştırmadan direk hallettilier.

mxengine
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpino » 22 Mar 2009, 22:13

bu konuyu okuduktan sonra geçen gün bindim arabaya. tüm kapı kolları ön göğüs saklama gözü, ön arka küllük ve arka bardak tutucu, ayna ayar kolu. tüm heryeri kontrol ettim. gerçi araç 2009 model ama en azından üretimde bi sorun varsa bulup baştan çözdüreyim diye heryeri kontrol ettim. şimdilik bişey yok. ama anlaşılan yılda 2 kere filan şöle bi bakmak gerekiyo
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti octaviaman » 22 Mar 2009, 23:32

Octavia nın iç kapı açma kolları sadece önden kromajlı maske gibi, herhalde sorun oradan kaynaklanıyor.Vw de kromaj daha etli ve arkaya dönüyor gibi geldi bana.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti guvenxoca » 23 Mar 2009, 00:08

[quote="ayhani"]Hala octi passattan daha iyidir demeyin arkadaşlar tamam octi güzel passata benziyor ama passat passattır. [/QUOTE]

katılıyorum...tamamen psikolojik...

bir nevi kompleks..
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti octaviaman » 23 Mar 2009, 00:24

Kompleks filan değil.VW skodadan daha kaliteli bu bir gerçek buna lafım yok.Fakaaat Bu araba Benim gözümde jetta ve passat arasında bir yerde.Ayrıca passat ı fazla büyütmeyin gözünüzde.Octinin şişirilmişi hava basılmışı.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti fmaka » 23 Mar 2009, 00:36

vw gurubu araçalrın iç aksamlarında geri dönüşüm daha fazla kullanılır oldu.soyulmalar vb iç aksam sorunları bundan kaynaklanıyor.
çoğu model araçlarda da aynı  durum mevcut.asıl sebep üretim ve kullanım şekli.

birde bozulacağı varsa bozuluyor yapacak bisey yok.bazen şans gülmedimi gülmüyor işte.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti guvenxoca » 23 Mar 2009, 00:42

[quote="octopus"]Kompleks filan değil.VW skodadan daha kaliteli bu bir gerçek buna lafım yok.Fakaaat Bu araba Benim gözümde jetta ve passat arasında bir yerde.Ayrıca passat ı fazla büyütmeyin gözünüzde.Octinin şişirilmişi hava basılmışı.[/QUOTE]

hocam şaka yapıyorsun heralde...

açık söyleyim octiyi jettadan üstün görmek objektif değil subjektif bir bakış açısıdır,hele passata şişirilmiş hava basılmış demeye daha lafım yok

yani hakkaten sadece senin gözündedir hocam...
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RoadFighter » 23 Mar 2009, 01:46

[quote="guvenxoca"][quote="octopus"]Kompleks filan değil.VW skodadan daha kaliteli bu bir gerçek buna lafım yok.Fakaaat Bu araba Benim gözümde jetta ve passat arasında bir yerde.Ayrıca passat ı fazla büyütmeyin gözünüzde.Octinin şişirilmişi hava basılmışı.[/QUOTE]

açık söyleyim octiyi jettadan üstün görmek objektif değil subjektif bir bakış açısıdır,hele passata şişirilmiş hava basılmış demeye daha lafım yok

[/QUOTE]

A5 Octavia iç mekan bazında B5 Passat'tan iyi mesela

. B6(son kasa) Passat'tan ise aşağı kalır yanı yok. Özellik olarak ise Comfortline Passat'tan fazlası bile var Elagance'ın. Ama Passat Passat'tır. :)

Görünüm olarak ise Jetta'dan daha göz doldurur bir görünümü var A5'in.

Ha bana kalsa sıfır alırken TSI Jetta bakardım; o da işin farklı bir boyutu :) (realiteler)

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti isnilgiz » 23 Mar 2009, 01:50

[quote="guvenxoca"][quote="octopus"]Kompleks filan değil.VW skodadan daha kaliteli bu bir gerçek buna lafım yok.Fakaaat Bu araba Benim gözümde jetta ve passat arasında bir yerde.Ayrıca passat ı fazla büyütmeyin gözünüzde.Octinin şişirilmişi hava basılmışı.[/QUOTE]

[/QUOTE]
Avrupa araba sitelerinde yapılan hiç bir testte jetta octi den üstün çıkmamıştır. Hep aksi olmuştur.  Hatta hiç unutmam jetta için kişiliği oturmamış derken, octavia için de skodanın ilerisinde kimliği olan araba diye bir ifade vardı.
Dün özellikle Balgat Konya yolu üzerindeki vw ve skoda bir de opel yetkili satıcılarına gittim. Tasarım olarak insigia güzeldi ama süperb işçilik olarak gerçekten hepsini aşmış. Her malzemesi sanki özene bezene yapılmış. Bunları söylerken ön yargılı konuşmuyorum. Skoda hakkında en ciddi eleşirili yazılarımı bu sitede ya da forumdoananım da görebilirsiniz.
Neyse hemen ardından passat (cc değil) a baktım. Kesinlikle eski işçilik yok o araçta. Aynı kusurları onda da görmeniz mümkündür.
Kalın sağlıcakla   
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti tivoli » 23 Mar 2009, 11:55

[quote="ayhani"]Hala octi passattan daha iyidir demeyin arkadaşlar tamam octi güzel passata benziyor ama passat passattır. [/QUOTE]
dostum octavia ile arasındaki tek fark kasadır geri kalan herşeyi aynı ikisininde..
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti octaviaman » 23 Mar 2009, 11:55

Alıntı

Ben jettayı passatı bilmeyen insan değilim.Eğer ki sen jettayı octiden üstün görüyorsan benim de sana diyecek birşeyim yok..........

Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

ÖncekiSonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir