A5'in iç mekanında karşılaşılan sorunlar

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

A5'in iç mekanında karşılaşılan sorunlar

İleti tivoli » 23 Mar 2009, 11:58

[quote="RoadFighter"][quote="guvenxoca"][quote="octopus"]Kompleks filan değil.VW skodadan daha kaliteli bu bir gerçek buna lafım yok.Fakaaat Bu araba Benim gözümde jetta ve passat arasında bir yerde.Ayrıca passat ı fazla büyütmeyin gözünüzde.Octinin şişirilmişi hava basılmışı.[/QUOTE]

hocam şaka yapıyorsun heralde...

açık söyleyim octiyi jettadan üstün görmek objektif değil subjektif bir bakış açısıdır,hele passata şişirilmiş hava basılmış demeye daha lafım yok

yani hakkaten sadece senin gözündedir hocam...
[/QUOTE]

A5 Octavia iç mekan bazında B5 Passat'tan iyi mesela

. B6(son kasa) Passat'tan ise aşağı kalır yanı yok. Özellik olarak ise Comfortline Passat'tan fazlası bile var Elagance'ın. Ama Passat Passat'tır. :)

Görünüm olarak ise Jetta'dan daha göz doldurur bir görünümü var A5'in.

Ha bana kalsa sıfır alırken TSI Jetta bakardım; o da işin farklı bir boyutu :) (realiteler)

[/QUOTE]
dostum b6 kasa passatla kıyaslamayı bence birde makyajlı octavia ile yap bakalım düşüncelerinde bir değişiklik olacakmı :)

**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti tivoli » 23 Mar 2009, 12:03

jettada kişilik yok diyen arkadaşlara hakikaten katılıyorum. jettaya önden ilk baktığımda acaba golfmü diye bir anlık tereddüte düşüyorum arkadan baktığımda ise passatmı acaba diye yine tereddüte düşüyorum vw ortaya karışık birşey yapmış gerçektende. ama skoda deyince insanların aklına ve diline düşen ilk model octavia oluyor ve benzetmeyi passat ile yapıyorlar. süperb yi ise bizlerden başka sokaktaki herkes pek bilmiyor onuda görenler ızgarasının benzerliğinden dolayı yine diyorlarki octavia'nın biraz daha büyük kasası bu galiba. bir firma sahibi abimiz var firmasına her gittiğimde beni yolcu ederken bende alıcam bu passattan diyor dilimde tüy bitti adama bu octavia abicim demekten ya :))
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti octaviaman » 23 Mar 2009, 12:34

Aynen öyle jetta da karizma yok hele makyajlı olanlarda hiç yok.Jettanın iç malzeme kalitesi de dandik ötesi.Birde octinin içine dışına bakın adamın içi açılıyor.Karizma her zaman muhteşem.Passatın makyajlısıda aynı şekilde bozuk.Karizması olan passat sadece passat cc
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti bülbül » 23 Mar 2009, 12:51

Ben Octi yi alırken çok güvendiğim bi vw ustasına sordum.

Usta bana Octi ile jetta arasında hiç düşünmeden Octavia yı seçmem gerektiğini.Octilerin jettalara nazaran hem daha az problemli olduğunu hemde kalite olarak 1 adım önde olduğunu söylemişti.

bülbül
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fmaka » 23 Mar 2009, 22:13

[quote="bülbül"]

Ben Octi yi alırken çok güvendiğim bi vw ustasına sordum.

Usta bana Octi ile jetta arasında hiç düşünmeden Octavia yı seçmem gerektiğini.Octilerin jettalara nazaran hem daha az problemli olduğunu hemde kalite olarak 1 adım önde olduğunu söylemişti.

[/QUOTE]

bende aynen jetta ile octi arasında kaldım.ikisinin serviside kendi arabalarını övüyor.tamirci bir usta jettaların kasa olarak daha dayanıksız motor olarakta arızasının fazla olmasını anlatması benim aklmı çeldi.şimdi ne iyi ettimde octi aldım diyorum.

fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti RoadFighter » 24 Mar 2009, 01:05

İç mekanda fazlaca kusur aramayın Jetta'da; mutlaka Octavia ile eş değer kalitede parçaları. Dizayn olarak farklılık var ki bunun güzelliği de kişiden kişiye değişir.

Octavia'nın sportif karakterli döşemeleri uzun yolda biraz ağrıya sebep olabiliyor.Jetta'ların döşemeleri aslında Octavia'dan iyi.

Jetta'nın kalitesiz gözüken yumuşak döşemeleri ise öyle tahmin ediyorum ki uzun yolda koltukta yayılanlar için daha iyidir :)

Mesela A5'in müzik sistemi de Passat Comfortline'dan iyi.

Passat B6'sı olan bir arkadaş olduğu için 1'e 1 kıyaslama imkanımız oldu bazı şeyleri. Hoş gerçi müzik sistemi ve cd çalar ekranında çıkan park sensörünün araba simgesi dışında donanımsal pek fazla fark atamadık Passat'a :D Zaten bu farklılıklar ile de Passat Comfortline'dan iyidir Octavia Elegance demiyorum.

Passat Passat'tır. Ön kısma oturunca orta sınıf araba olduğunu belli ediyor. Gemi kamarası gibi mübarek.  :)

Neyse, VW ile kıyası bir yana bırakalım. VW'nin Skoda'yı adam etmesi yadsınamaz bir gerçek. Aynı grubun araçları bu araçlar sonuçta.

[quote="tivoli"]dostum b6 kasa passatla kıyaslamayı bence birde makyajlı octavia ile yap bakalım düşüncelerinde bir değişiklik olacakmı :)[/QUOTE]

Makyajlı Octavia'yı görelim hele de yaparız kıyaslamamızı hocam :)

Octavia ile Passat kıyaslanamaz fakat Octavia ile bazı donanım ve motor bazında aynı paralara denk gelen Yeni Superb'i Passat'la kıyaslayamakta bir beis yok herhalde :)

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti octaviaman » 24 Mar 2009, 12:33

Bunları son söz olarak kabul etmek mümkün değildir.Jettanın iç malzemeleri octavia kalitesinde değildir.jetta golfun arkası sedan yapılmış çakma bir modelidir.Octavia nın karizması her zaman ezer geçer o toparlağı.O kadar çok seven gider jettaya biner..........

Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti Haluk » 02 Nis 2009, 10:43

bir araba da özgünük önemlidir.mesela bora ya kimse laf diyebilir mi kasa olarak ama onun yerine geçmiş lan jett yı kimseler beğenmez çünkü önden başka arkadan başka durum bu neyi tartışıyoruz ki
Haluk
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Erzurum
Arabanız: Peugeot 308 1.6 HDI SPORTİUM

İleti tivoli » 02 Nis 2009, 23:13

Sen hala görmedin mi :-)) onca resim var makyajlı octavia'nın..  makyajlı hali ile passatla bile kıyaslamam.. passatın tek farkı ebatları geri kalan kısımda octavia farkı iyice açıyor
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti tivoli » 02 Nis 2009, 23:26

kapı caplerindeki şişe gözlerinin geometrik formundan tutunda tavan döşemesinin formuna kadar her tarafında apayrı kendine has özel bir tasarımı var octavianın. ben jettada kullandım octiyle arasındaki farkları iyi bilirim. octavia sanki passat ile jetta arası bir segmentte seyrediyor..

**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti RoadFighter » 02 Nis 2009, 23:56

[quote="tivoli"]

Sen hala görmedin mi :-)) onca resim var makyajlı octavia'nın..  makyajlı hali ile passatla bile kıyaslamam.. passatın tek farkı ebatları geri kalan kısımda octavia farkı iyice açıyor
[/QUOTE]

Dünya gözü ile görmeyi kastetmiştim. :)

Yoksa fotoğraflarını gördüm.

İç mekanda karşılaştığımız bu sorunlar acaba düzelecek mi yeni Octavia'da.

"Sadece ben karşılaşmışımdır" dediğim sorunları bile bazı arkadaşların A5'lerinde yaşadığını görüyorum.

Krom görünümlü kaplamanın yer farkı olmaksızın kabarma riski vardır diyebiliriz herhalde A5'lerde.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti tivoli » 03 Nis 2009, 12:03

[quote="RoadFighter"][quote="tivoli"]

[/QUOTE]

Dünya gözü ile görmeyi kastetmiştim. :)

Yoksa fotoğraflarını gördüm.

İç mekanda karşılaştığımız bu sorunlar acaba düzelecek mi yeni Octavia'da.

"Sadece ben karşılaşmışımdır" dediğim sorunları bile bazı arkadaşların A5'lerinde yaşadığını görüyorum.

Krom görünümlü kaplamanın yer farkı olmaksızın kabarma riski vardır diyebiliriz herhalde A5'lerde.

[/QUOTE]

hocam ben a5 kasada sorun yoktur demiyorum elbette kronik sorunları var.. yok dersem külliyen yalan söylemiş olurum.. yeni octavia'da iç mekandaki sorunların düzeleceğini ben sanmıyorum mesela distributor firma bugüne kadar bir kez olsun anket mahiyetinde bile servise gelen müşterilere aracınızda memnun kalmadığınız şeyler varmı diye sormamıştır. eğer sorsaydı bu eleştirileri fabrikaya ileteceklerdir diye düşünürdüm ve makyajlı octaviada düzeleceğini düşünürdüm
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti WXW » 09 Nis 2009, 04:37

superb in içine oturunca, yahu passat da vardı hadi ona da bakalım, bu kaliteyi yakalamış mı dedik:)
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

Önceki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir