Octavia Alarm |Sorum var :)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Octavia Alarm |Sorum var :)

İleti MEGAN » 06 Nis 2009, 15:54

Evet murat haklı sanırım arabanın içinde bişi olunca sensörler sayesinde ötüyorr

-Skoda Octavia A5 1.6 FSI //
-34 EU 8105
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: PEUGEOT 307 1.6//MAKYAJLI ALP BEYAZI // 34 EU 8105

İleti umutkubat » 06 Nis 2009, 16:14

[quote="murat06"]Arabanın içinde hareket eden bir şey vardır onun  için ötüyodr.Bizde aynada süs varken sallayınca ötüyoduWink[/QUOTE]

olabilirEmbarrassed
umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ankara
Arabanız: 2014 Octavia Elegance 1.6 TDI DSG

İleti RoadFighter » 06 Nis 2009, 16:28

Ben de lastiğe bir keresinde yumruk attığımda (alarmı deneme mahiyetinde) alarm devreye girdi.

Cam açıkken elinize içeri saldığınız da alarm ötüyor.

Eski aracımızda da sonradan takılan alarm sistemi var idi. Top çarpsa ötürüyordu aracın alarmı ve cam fırlıyordum. Alarm da benim kadar pimpirikli idi.

Octavia'ya bırakın top çarpmasını yanında top atışı yapılsa alarm ötmüyor :D

Arabada alarmın varlığını unuttum desem yeridir. Aman Allah varlığını belli ettirmesin.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti MEGAN » 06 Nis 2009, 19:02

[quote="RoadFighter"]Ben de lastiğe bir keresinde yumruk attığımda (alarmı deneme mahiyetinde) alarm devreye girdi.

Cam açıkken elinize içeri saldığınız da alarm ötüyor.

Eski aracımızda da sonradan takılan alarm sistemi var idi. Top çarpsa ötürüyordu aracın alarmı ve cam fırlıyordum. Alarm da benim kadar pimpirikli idi.

Octavia'ya bırakın top çarpmasını yanında top atışı yapılsa alarm ötmüyor :D

Arabada alarmın varlığını unuttum desem yeridir. Aman Allah varlığını belli ettirmesin.
[/QUOTE]
Haklısınız böylesi daha güvenli ve OCTAVİA nın bu özelliği sanırım bir çok araçta yok gibi yada yanılıyormuyum ? siz üstatlarım daha iyi bilir ama oturduğum semtte öyle pek araba hırsızlığı vb türü olaylar yaşanmıyor yine skoda bu sistemi iyi düşünmüş Sizce ?
-34 EU 8105
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti antrotonic » 06 Nis 2009, 19:40

arkadaşlar bendede 2004 oct coll plus var.arcımda pasif alarm varmıdır.
antrotonic
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tivoli » 06 Nis 2009, 23:18

geçen yaz kahvenin önüne park ettim çay içiyorum bir başladı alarm ötmeye.. arabamın içine arı girmiş meğer Smile arı kafayı yemiştir heralde.. "ne biçim çiçek bu ya alarmlısınıda ilk defa görüyorum"
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti delidolu » 06 Nis 2009, 23:19

[quote="delidolu"]octilerde alarmın öttüğünü bilmiyordum. ilk defa duydum.Confused

[/QUOTE]
Sesimi duyan yok mu?Cry
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti tivoli » 06 Nis 2009, 23:30

[quote="delidolu"] [quote="delidolu"]octilerde alarmın öttüğünü bilmiyordum. ilk defa duydum.Confused [/QUOTE]
Sesimi duyan yok mu?Cry
[/QUOTE]

"octilerde alarmın öttüğünü bilmiyordum" derken ne sormak istediğini anlayamadık ki???
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti MEGAN » 07 Nis 2009, 00:52

[quote="delidolu"] [quote="delidolu"]octilerde alarmın öttüğünü bilmiyordum. ilk defa duydum.Confused [/QUOTE]
Sesimi duyan yok mu?Cry
[/QUOTE]
Evet octilerin alarmı var ve gayet te sorunsuz ötüyorr :) son derece de sistematik çalışıyorr :)
-34 EU 8105
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 07 Nis 2009, 01:32

Ben de bunu sormak istiyordum. Yaklaşık 8 aydır bu aracı kullanıyorum daha alarmın çalıştığına şahit olmadım. Önceki aracıma alarmı sonradan kendim taktırmıştım. İçeri sensörünü de koymuşlardı, yakınından çöp kamyonu bile geçince ortalığı yıkıyordu, bunda ise içeride ne sensör görebildim ne de sarsıntı, ses vs ile çalıştığını görebildim. Kapılar kilitlenince kapı kilidi üzerinde ve teybin ileri-geri atlatma tuşu üzerindeki ışığın kalp atışı ritmiyle yanıp söndüğünü görüyorum -sanırım bu immobilizer olsa gerek- ancak cayır cayır öttüğünü hiç duymadım. Artık bu alarm belirli bir model/yıl'dan sonrakiler için vardır herhalde diye düşünmeye başlamıştım. Ya da bu özellik var ancak bilgisayarla aktif hale getirilmeli mi diye düşünüyordum..............................
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti MEGAN » 07 Nis 2009, 14:54

[quote="delidolu"]Ben de bunu sormak istiyordum. Yaklaşık 8 aydır bu aracı kullanıyorum daha alarmın çalıştığına şahit olmadım. Önceki aracıma alarmı sonradan kendim taktırmıştım. İçeri sensörünü de koymuşlardı, yakınından çöp kamyonu bile geçince ortalığı yıkıyordu, bunda ise içeride ne sensör görebildim ne de sarsıntı, ses vs ile çalıştığını görebildim. Kapılar kilitlenince kapı kilidi üzerinde ve teybin ileri-geri atlatma tuşu üzerindeki ışığın kalp atışı ritmiyle yanıp söndüğünü görüyorum -sanırım bu immobilizer olsa gerek- ancak cayır cayır öttüğünü hiç duymadım. Artık bu alarm belirli bir model/yıl'dan sonrakiler için vardır herhalde diye düşünmeye başlamıştım. Ya da bu özellik var ancak bilgisayarla aktif hale getirilmeli mi diye düşünüyordum.............................. [/QUOTE]
Peki yukarıdaki paylaşımlar doğrultusunda bir sonuç çıkarabildinizmi :?
-34 EU 8105
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 07 Nis 2009, 17:43

Evet çıkardım. Varmış. Ama benimkisinde neden çalışmadığını anlamdım. Yani olay elektrik devresi ile mi ilgilidir, varsa sigortası mı patlamıştır, yoksa vatcom cihazı ile çözülecek birşeymidir? bilmiyorum.

sanırım bir ara servise gidince ancak yaptırabileceğim cinsten bir durum.

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ilgazdr » 07 Nis 2009, 22:37

A5'lerde kumanda tuşuna 2 kez basınca (30 sn içinde iki kez basmalısınız) sadece iç sensörü devre dışı bırakabilirsiniz.Araç içnde çocuk,köpek vs bıraktığınızda işe yarayan bir durum.Bunu sürücü ve arka kapı arasındaki sütunun üzerindeki düğmeye basarakta yapabilirsiniz.

bildiğim kadarıyla alarm tam olarak devre dışı bırakılamıyor
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti MEGAN » 08 Nis 2009, 15:28

[quote="ilgazdr"]

A5'lerde kumanda tuşuna 2 kez basınca (30 sn içinde iki kez basmalısınız) sadece iç sensörü devre dışı bırakabilirsiniz.Araç içnde çocuk,köpek vs bıraktığınızda işe yarayan bir durum.Bunu sürücü ve arka kapı arasındaki sütunun üzerindeki düğmeye basarakta yapabilirsiniz.

bildiğim kadarıyla alarm tam olarak devre dışı bırakılamıyor
[/QUOTE]
A5 kasalar da güzel aslına :)
-34 EU 8105
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 10 Nis 2009, 15:39

Arkadaşlar dün deneme fırsatım oldu. Camı açık bırakıp, aracı normal olarak kilitledim ve dışarı çıktım. Bir sigara içtim vakit geçirdim, yaklaşık 10 dk geçti. Elimi camdan içeri soktum kapıyı içeriden açmak istedim -açılmadı!-, elimi içeride gezdirdim. TIK yok. Alarm hiç ötmedi!!! Acaba aracımda alarm var ve arızalı mı? Yoksa hiç mi yok!. Aracım imzamda yazılı. Bu tür aracı olan arkadaşlar ne durumda merak ediyorum.
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti MEGAN » 10 Nis 2009, 21:34

[quote="delidolu"]Arkadaşlar dün deneme fırsatım oldu. Camı açık bırakıp, aracı normal olarak kilitledim ve dışarı çıktım. Bir sigara içtim vakit geçirdim, yaklaşık 10 dk geçti. Elimi camdan içeri soktum kapıyı içeriden açmak istedim -açılmadı!-, elimi içeride gezdirdim. TIK yok. Alarm hiç ötmedi!!! Acaba aracımda alarm var ve arızalı mı? Yoksa hiç mi yok!. Aracım imzamda yazılı. Bu tür aracı olan arkadaşlar ne durumda merak ediyorum. [/QUOTE]

abim camı açık bırakman aracı anahtardaki düğmeyle açman gibi bişi olur camı kapatıpta denemenizde fayda var...
-34 EU 8105
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti MEGAN » 10 Nis 2009, 21:35

çünkü aracı anahtardaki düğmeyle açarsanız alarm çalışmaz anahtarla direk açmanız şart
-34 EU 8105
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 11 Nis 2009, 01:44

Megan teşekkür ederim yardım etmeye çalışmışsın ama ben bir türlü anlamıyorum sanırım. Bana şu alarmı öttürebilemek için yapmam gerekenleri "bir embesil'e anlatır gibi" madde madde anlatabilir misin? Yani ben ne yapınca alarm KESİNLİKLE ötmeli?

Forumda diyorlardı içerede sinek bile uçsa alartm ötüyor diye. Daha önce de aracı içindeyken kilitleyip anahtarı kontağından çekmiştim demek sinek kadar bile etkim olmamış ki ötmedi bir türlü. Sanırım bu çekler benimkine alarm koymayı unutmuşlar ya da kökten arızalı...
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

ÖncekiSonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir