Savrulma

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Savrulma

İleti MEGAN » 07 Nis 2009, 14:56

[quote="kadir_"]bende otobanda gıderken dandik dunloplar yuzundun oldugum yerde ıki tur döndum allah korudu o zaman sıyrık olmadan atlattım arabadan ındıgımde soktaydım butun arkamdakı trafık durmus bana bakıyordu kotu bı durum allah kımsenın basına vermesin[/QUOTE]
Arkana dönüp bilerek yaptım deseydin bari :D

-Skoda Octavia A5 1.6 FSI //
-34 EU 8105
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: PEUGEOT 307 1.6//MAKYAJLI ALP BEYAZI // 34 EU 8105

İleti kadir_ » 07 Nis 2009, 21:30

[quote="MEGAN"][quote="kadir_"]bende otobanda gıderken dandik dunloplar yuzundun oldugum yerde ıki tur döndum allah korudu o zaman sıyrık olmadan atlattım arabadan ındıgımde soktaydım butun arkamdakı trafık durmus bana bakıyordu kotu bı durum allah kımsenın basına vermesin[/QUOTE]
Arkana dönüp bilerek yaptım deseydin bari :D
[/QUOTE]

Yok hava yağışlıydı soldan 2. şeritte gidiyordum önüme kamyonet atladı hızımda 130-14 vardır birden frene asılıp sola kırdım o arada dönmüşüz işteSmile
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti antrotonic » 08 Nis 2009, 11:25

evet arkdadaşlar galiba ben çok zorladım aracı bi daha ders oldu dedimya yapmıcam.bu arada arkadaşın biri sormuş hangi tür lastik kullanıyosun diye lastik 205/55/R16/91V mıchelın.tşk.
antrotonic
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yexplorer » 08 Nis 2009, 13:52

yavaş giderim 5 dakika sonra varırım. bence mantıklısı bu. ama boş bir alan olsada aracın limitlerini öğrensek çok daha iyi olur. octi ile virajda oynarsan o da senle oynuyor
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti tahtaboat » 08 Nis 2009, 15:11

arkadaşlar octavia ile yüksek suratta viraja girmeyin .ben girdim araba pert oldu.
tahtaboat
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti MEGAN » 08 Nis 2009, 15:27

[quote="tahtaboat"]arkadaşlar octavia ile yüksek suratta viraja girmeyin .ben girdim araba pert oldu.
[/QUOTE]
Sizin araç lastikleri vb sorunlu sanırm :S Octavia ile yüksek hızla viraja giremiyosanız başka araçlarla hiç giremezsiniz (Mercedes hariç) size bi tavsiyem var benzinden ve masraftan kaçınmayın kendinize ve octavia nıza 1 ay ayırın ve araçile manevra çalışın bu hava yastığından daha çok işe yarayacak görürsünüz faydasını...
-34 EU 8105
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yexplorer » 08 Nis 2009, 16:07

[quote="MEGAN"][quote="tahtaboat"]arkadaşlar octavia ile yüksek suratta viraja girmeyin .ben girdim araba pert oldu.
[/QUOTE]

yüksek süratten kastınız ne ve viraj nasıl yol durumu lastik durumu nedir. bahsettiğiniz virajdan sağ çıkmışsınız başka bir araç olsa nasıl olurdu
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

İleti antrotonic » 08 Nis 2009, 19:49

ben gerçektende octavıa nın yol tutuşunu beğeniyorum fakat ben çok alıştım ve arac tan artık daha fazlasını istiyorum galiba.daha fazlası da mezar taşı gibi görünüyoConfused.artık limitlerini biliyorum aracın.ve arka lastiklerde de biraz sorun var yani asınma gibi fakat onler sıfır önlerle arkaları yer değiştirmiştim.napalım kriz.ondan kaydı galiba arka taraf.alman aracı gibi yok arkadaşlar valla.
antrotonic
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti iceman70 » 08 Nis 2009, 21:08

çokta ağır araç degil octi hem bi ferrari bi maseratinin kilosu 1700'ü buluyor coupe olmasına rağmen ki onlar bile savruluyor bi yerden sonra ama tabi 120-130 ile savrulması çok zor.sizin octi bu araçlar gibi olmayacagı için savurması o hızlı çok normal lastiklerinizde iyi değilse daha çok savurur o anda tek yapılacak sizin en hızlı şekilde kontralarla aracı toparlamanızLOL
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti MEGAN » 08 Nis 2009, 22:34

[quote="yexplorer"][quote="MEGAN"][quote="tahtaboat"]arkadaşlar octavia ile yüksek suratta viraja girmeyin .ben girdim araba pert oldu.
[/QUOTE]

yüksek süratten kastınız ne ve viraj nasıl yol durumu lastik durumu nedir. bahsettiğiniz virajdan sağ çıkmışsınız başka bir araç olsa nasıl olurdu
[/QUOTE]

Alıntı yapmışsınız fakat onu ben yazmadım ki alıntınızda ben yazdım olarak görünüyor :D

bkz.------>QUOTE=yexplorer][quote="MEGAN"][quote="tahtaboat"]arkadaşlar octavia ile yüksek suratta viraja girmeyin .ben girdim araba pert oldu.
[/QUOTE]
-34 EU 8105
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yexplorer » 09 Nis 2009, 11:18

alıntı yaparken hata olmuş o yüzden :(
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

İleti tahtaboat » 09 Nis 2009, 11:24

haklısınız bir tünelde ki orada sık sık bu kazalar olur
çalan müzigin etkisiyle 120 üzeri once sag viraj ardındanda sol virajda tam virajın bitiminde arkadan saldıters kontra yapıp toparlayım derken once sol sonra sa sonra yol  gidiş istikametinin 90 derece keserek soldaki beton bloga kafadan bindirip tes dondu ve ters vaziyette yolun sagına sürüklenip durdu.yani çok tatsız bir durum. hayat ellerinden akıp gidiyor birşey yapamıyorsun.Hep arabayı kotulemeyimhata bende .sıkı durun arabada 3 kişiyiz kimsenin burnu kanamadı araba ters vaziyette ve o kadar şiddetli darbe almasına ragmen kapılar açıldı kapı çerçevelerinde en ufak bir çokme yoktu.saglam araba tank gibi zaten bunun üzerine yeniden octavia almıştım.aman dikkat arabya güvenip dozu kaçırmayın belirli bir noktadan sonra fizik kanunları devreye giriyordonanıma guvenmeyin.

tahtaboat
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tivoli » 09 Nis 2009, 16:36

[quote="tahtaboat"]haklısınız bir tünelde ki orada sık sık bu kazalar olur
çalan müzigin etkisiyle 120 üzeri once sag viraj ardındanda sol virajda tam virajın bitiminde arkadan saldıters kontra yapıp toparlayım derken once sol sonra sa sonra yol  gidiş istikametinin 90 derece keserek soldaki beton bloga kafadan bindirip tes dondu ve ters vaziyette yolun sagına sürüklenip durdu.yani çok tatsız bir durum. hayat ellerinden akıp gidiyor birşey yapamıyorsun.Hep arabayı kotulemeyimhata bende .sıkı durun arabada 3 kişiyiz kimsenin burnu kanamadı araba ters vaziyette ve o kadar şiddetli darbe almasına ragmen kapılar açıldı kapı çerçevelerinde en ufak bir çokme yoktu.saglam araba tank gibi zaten bunun üzerine yeniden octavia almıştım.aman dikkat arabya güvenip dozu kaçırmayın belirli bir noktadan sonra fizik kanunları devreye giriyordonanıma guvenmeyin.

[/QUOTE]
Sizin octavia'da esp varmıydı?
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti fmaka » 14 Nis 2009, 02:14

[quote="tahtaboat"]haklısınız bir tünelde ki orada sık sık bu kazalar olur

[/QUOTE]

geçmiş olsun.sanırım esp sistemi mevcut değil yada onun bile kurtaramayacağı bi pozisyonda çarpışmışsınız.

aksarayda pert bi a5 gördüm bi ara resmini çekip koyayaım.araba bitmiş ancak hala kapıları ve tavanı sapa sağlam.

hayata verilen önem.Allaha şükrettim a5 aldığıma ve arabamın hala sağlam olduguna.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti antrotonic » 14 Nis 2009, 11:13

hayır.esp var.seninde dediğin gibi esp ninde kurtaramayacağı bi viraja düz değilde çaprazdan giriş yaptım senin anlıcan fizik kurallarının biraz üstüne çıktım.
antrotonic
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tahtaboat » 14 Nis 2009, 22:46

benim araç 1.6 glx 1999 octavia idi esp yoktu
tahtaboat
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tunerhkn » 15 Nis 2009, 00:53

sana önerim arka lastıklerını  225 koyman aracına uygun spor helezon alman ve kule gergisi koyman sora aracın sna virajda gazala dıcek acayıp guven ve yol tutusu elde edersin
tunerhkn
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fmaka » 15 Nis 2009, 01:02

sonuç olarak şöyle desek;arabalar ne kadar teknik olursa olsun donanım ne kadar kabarık olursa olsun...arabanın dışındafizik kuralları hala işliyor!
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

ÖncekiSonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir