kararmalı iç dikiz aynası...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

kararmalı iç dikiz aynası...

İleti skodacı » 15 Mar 2007, 21:13

arkadaşlar,octaıa 2 elagence donanımlarda bulunan kararmalı iç dikiz aynasının diğer tür aynadan ne farkı olduğunu biliyormusunuz?
 
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye
 
İleti: 0
Kayıt: 25 Eyl 2006, 21:59

İleti umutkubat » 16 Mar 2007, 00:46

standart aynalarda bulunan elle kontrol edilen karartmanın,otomatik olarak ışık seviyesine göre yapılması diye biliyorum.
umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye
 
İleti: 7
Kayıt: 26 Kas 2005, 20:09
Nereden: Ankara
Arabanız: 2014 Octavia Elegance 1.6 TDI DSG

İleti yonetici » 16 Mar 2007, 01:09

Bu güne kadar 3 farklı arabam oldu hepsinde kararan dikiz aynası vardı ama hiç kullandığımı hatırlamıyorum para tuzağı Smile Daha detaylı bilgi için internette "Auto dimming rear view mirror" olarak arayabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
 
İleti: 525
Kayıt: 01 Ekm 2003, 21:55
Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti isnilgiz » 16 Mar 2007, 01:11

Görsel güzelliğini kabul etmek lazım ama manuel aynalardan pek ayrıcalıklı üstünlüğü yok onuda kabul etmek lazım.
Görsel güzelliği aynanın hemen altındaki düğmeye bastığınızda ayna üzerinde bu özelliğin çalışmaya başladığını göstern bir yeşil ışık yanıyor ve arkadan aynaya vuran ışıklar tatlı bir yeşil beyaz karışımı renk olarak gözünüze yansıyor, bu özelliği bilmeyen yolcuların bütün bu renkler dikkatini çekiyor ve onların size bunun ne olduğunu sormalarına sizin de onlara bu özelliği ballandıra ballandıra anlatarak aracınızla övünmenize yarıyor. 

Manuel aynayla karşılaştırırsak malum bu ayna elektrik harcadığından ve gündüz de hiç bir işe yaramadığından gündüzleri ilgili düğmeyi kapatmak geceleri de açmak zorunda kalıyorsunuz bu  da manuel aynada yaptığınız aynı müdahaleyi yapmak anlamına geliyor. Tabi devamlı açık bırakanlara diyecek birşey yok.

Bir eksisi bana göre bu ayna açıkken arkadan gelen güçlü uzun farların yansıması manuel ayna kadar verimli emilmiyor ve bu tür uzun güçlü farlar ister istemez dikkatinizi çekiyor. Ama manuel aynada yansıma açısını geçekten değiştirdiğinizden bu tür güçlü ışıklardan etkilenmeyebiliyorsunuz
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC
 
İleti: 83
Kayıt: 30 Ekm 2006, 02:10


Octavia



Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir