A4 kronik arızaları, çözüm önerileri, tecrübeler..

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

A4 kronik arızaları, çözüm önerileri, tecrübeler..

İleti delidolu » 10 Nis 2009, 12:32

Forum'da A5 iç mekan sorunları başlıklı konu vardı. Ben de bunu A4 için yapmak istedim.

İlk olarak da ben başlıyorum.

Kronik arıza:

Isıtıcılı koltuklar bazen çalışıyor bazen çalışmıyordu. Servise gittiğimde elektrikci inceledi bilgisayra soktu sigorlalarını vs kontrol etti, hiç1şey yok dedi ve bizim araç ustayı görünce birden koltukları ısıtmaya başladı. Ancak şimdi hiç çalışmıyor. Yine aynı servise götürdüm bu kez kendi de gördü, havalar düzelsin koltukları sökelim bakalım ne varmış, ne yokmuş dedi... -konu hakkında görüş/önerilerinizi bekliyorum-

Çözüm önerisi:

Eğer aracınızın kül tablası tertibatı arızalandıysa ve hep açık konumda kalıyorsa karşılıklı olarak 2 adet neodminyum mıknatıs ile çok fonksiyonel olarak çalışır hale getirebilirsiniz. -bu tür mıknatısları bozuk hard disklerin içinde yada eski cd okuyucularının optik gözünün altında bulabilirsiniz-

Tecrübeler:

Kaputu açınca, kaput kilidinde ayrıca sileceklerin yanlışlıkla çalışmasını önleyen switch olduğunu öğrenince çok şaşırmıştım.

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti guvenxoca » 10 Nis 2009, 12:45

kronikler,

1.camların düşmesi...

2.motor ışığının yanması ve buna bağlı olarak egr valfi veya lambda sensörü arızası

3.kültablası bozulması

3.havalandırma ızgaralarının kırılması

4.rüzgar sesi

5.arka balatalardan gelen gıcırtı sesi

6 ön tablaların gıcırdaması....

vs vs...
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti çakıroğlu » 12 Nis 2009, 02:26

guvenxoca duygularıma tercüman olmuş,teşekkürler
çakıroğlu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RoadFighter » 12 Nis 2009, 03:42

Camların düşmesi olayı A5'te de var.

Hatta aracı aldığımız sene 3 defa yaşadım yanlış hatırlamıyorsam.

2 defa sol arka cam ile 1 defa da sol ön camı tutan mekanizma kırıldı.

Sonra öğrendim ki bozuk yolda camları yarım açma, camlar açık iken kapı çarpılması buna sebep oluyormuş.

Şu deri koltuktaki koltuk ısıtma rezistansının arızalanması çoğu firmanın bazı araçlarında oluyor ve dillere destan bir arıza galiba.

Duyuyorum ki bazı kullanıcılar çektiriyor fişini veya arızalanınca bir daha ellemiyor sisteme.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpino » 12 Nis 2009, 12:38

peki bu cam düşme sorunu mesela vw jetta veya passat'ta da var mı? eğer bu sorun onlarda yoksa bu araçların cam tertibatları octilere uyuyor mu? doğuş otonun yetkili servisleri grubun tüm araçlarına bakıyor çünkü.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti RoadFighter » 12 Nis 2009, 15:05

[quote="alpino"]peki bu cam düşme sorunu mesela vw jetta veya passat'ta da var mı? eğer bu sorun onlarda yoksa bu araçların cam tertibatları octilere uyuyor mu? doğuş otonun yetkili servisleri grubun tüm araçlarına bakıyor çünkü.[/QUOTE]

VW özel servisinde çalışan bir yakınım VW arabalarında da bu sorunun olduğunu söylemişti.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti yexplorer » 12 Nis 2009, 21:46

cam düşmesi poloda sürekli karşılaştım. camı tutan bakalit çok ince zorlamaya gelmiyor
arıza olarak değerlendirilmez belki ama altı çok alçak sürekli değme riski var
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti kadir_ » 12 Nis 2009, 22:02

sol kapıdan gelen gıcırtı sesi ve rüzgar sesi beni en çok delirten şey çok rahatsız ediyor 4-5 kere söktürdüm kapıyıdüzelmedi o camsil işi felanda hikaye hepsini denedim

Alçak olmasıda büyük sıkıntı
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti delidolu » 12 Nis 2009, 22:02

Evet, bence de koltuk ısıtması olayı tam kronik cinsten. Çünkü serviste ustayı görünce çalışıyor, eve gelince buz gibi... Sanırım tamir ettirmezsem bu kış benim de bir taraflarım donacak :) :(
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir