2009 Octavia A5(Makyajlı)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2009 Octavia A5(Makyajlı)

İleti RoadFighter » 13 Nis 2009, 18:48

[quote="baho06"][/QUOTE] makyajsızı mükemmel.dört dörtlük.bundanda bi yol olmaz derken yeni fabiayı kastettim.eksik yazmışım[/QUOTE]

Yeni Fabia da yanlış zamanda Türkiye'de piyasaya çıktığında mıdır nedir hakkaten eskisi gibi bir çıkış yapamadı. (İyi satış rakamları yakalayan Honda Accord da henüz tutmadı eski kasası kadar mesela)

Alternatiflerinin fazla olmasından veya bunla beraber fiyatından ötürü de tutmuyor olabilir. (sağolasın Skoda Türkiye de müthiş,dehşet kampanyalar yapıp arabayı sevdiriyor!)

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti RoadFighter » 15 Nis 2009, 01:52

Koyu renkte bu farlar fena durmayacak herhalde.

İç mekan :

Direksiyon çok daha hoş bence makyajsız A5'e göre. Ekstraları yok ama daha gösterişli bir havası var.

Direksiyondaki müzik çalar ses arttırma düğmesi ve kayıtlı kanallar arası geçiş sağlayan düğmenin silindir şeklinde olması da iyi bir ayrıntı.

Mevcut hali ile bu düğmeleri kullanması biraz zor oluyor bazı durumlarda. (ben hiç kullanmıyorum desem yeridir parmağımı uzatıp basmaya uğraşacağım için)

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti epelek » 17 Nis 2009, 04:36

2005 model siyah renk ambiante octaviam vardı. 2008 eylülünde acenteye verip yerine 2009 honda civic elegance aldım. süper bir araç ama octavianın yerini tutmadı. rahat edemedim bir türlü. sadece 5000 km binebildim. geçtiğimiz hafta gittim skoda bayiine yeni yüz elegance siparişi verdim. Şimdi honda civic bende emanet, sabırsızlıkla octaviayı bekliyorum. Demek istediğim şu: alışkanlıklar elbette etkilidir ama konfor ve kalite Octaviada daha çok. Allah bana ve isteyen herkese nasip etsin.
SUPERB TDI 2.0 ELEGANCE DSG 170 HP
epelek
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet Muhsin Fırat
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Süperb Eleg DSG 170 Hp

İleti RoadFighter » 17 Nis 2009, 18:14

[quote="epelek"]2005 model siyah renk ambiante octaviam vardı. 2008 eylülünde acenteye verip yerine 2009 honda civic elegance aldım. süper bir araç ama octavianın yerini tutmadı. rahat edemedim bir türlü. sadece 5000 km binebildim. geçtiğimiz hafta gittim skoda bayiine yeni yüz elegance siparişi verdim. Şimdi honda civic bende emanet, sabırsızlıkla octaviayı bekliyorum. Demek istediğim şu: alışkanlıklar elbette etkilidir ama konfor ve kalite Octaviada daha çok. Allah bana ve isteyen herkese nasip etsin.[/QUOTE]

Civic çok tutulan bir araba. Donanım olarak da fena sayılmaz Elegance modeli.

Yeni Civic'i kullanmadım ama içinde seyahat etme,içini inceleme imkanım oldu komşumuzda bu araçtan olduğu için.

Bir ara "Keşke Octavia'yı almadan Yeni Civic'i mi beklemeli" diye düşünmüştüm ama oturaklılık,konfor olarak Octavia,Civic'ten daha iyi bir araba hakkaten.

Yeni Octavia ile Yeni Passat'ı gözü kapalı 2 adama sürdürseniz(gözü kağalılığı araba içini görememe olarak algılayın) arada çok fark göremeyecektir.

Alman'ın oturaklılığı, koltuklarının oturan kişiyi sarması , iç mekan görselliği hakkaten başka.

Yeni aracınız şimdiden hayırlı olsun. Hoşgeldiniz bu arada.

Aracınızı aldığınızda fotoğraflarını burada paylaşmanızı ümit ederim.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti epelek » 19 Nis 2009, 03:31

Civic 125 HP performans çok iyi ancak görüş mesafesi octi yi arattı. Şehir içi virajlarda bir kaç kez görüş mesafesi kayboldu. Aynı virajlarda octi yi 3 yıl kullandım böyle bir sorun yaşamamıştım. Ayrıca Civic amortisörleri çok zayıf..Hele bir de arabaya bir kaç kişi binmişse en ufak yol bozukluğunda küt küt vuruyor. Servisine götürdüm, bunlar böyle dendi, sordum soruşturdum civic kullanların hepsi aynı sorundan rahatsızlar. Hondanın tek avantajı uzun yıllar sorun çıkarmaması. Ben 3 yıl kullandığım ve 75 bin km de sattığım Octide de sorun yaşamamıştım. Evet Honda Civic (2009 Elegance otm) çok güzel ancak dediğim gibi Octideki rahatlığı bulamadım. Octide kendimi daha güvende hissediyordum. Civicde ise her an kaza endişem var. Üstelik yaşım 45 ve 16 yıllık sürücüyüm. Şimdiye kadar hiç kaza yaşamadım. (Allah kader etmesin).
Skoda bayiine yeni yüz elegance otom. siparişi verdim. Renk olarak (önceki octi opak sedef siyahtı) capicino beji..siyah çabuk kirleniyor diye capicino sipariş ettim ama aklım siyahta. Renk değişimi yapıp yapmamakta kararsızım. (Bayinin siparişleri arasında metalik siyah, gümüş gri ve capicino bej var.)

Octi gelince resimleri paylaşırım kısmet olursa. Allah herkese istediğinin en iyisini versin. Kazasız bir hayat bahşetsin. Allah'a emanet olun
epelek
CLASSIC
CLASSIC

İleti epelek » 19 Nis 2009, 03:32

Civic 125 HP performans çok iyi ancak görüş mesafesi octi yi arattı. Şehir içi virajlarda bir kaç kez görüş mesafesi kayboldu. Aynı virajlarda octi yi 3 yıl kullandım böyle bir sorun yaşamamıştım. Ayrıca Civic amortisörleri çok zayıf..Hele bir de arabaya bir kaç kişi binmişse en ufak yol bozukluğunda küt küt vuruyor. Servisine götürdüm, bunlar böyle dendi, sordum soruşturdum civic kullanların hepsi aynı sorundan rahatsızlar. Hondanın tek avantajı uzun yıllar sorun çıkarmaması. Ben 3 yıl kullandığım ve 75 bin km de sattığım Octide de sorun yaşamamıştım. Evet Honda Civic (2009 Elegance otm) çok güzel ancak dediğim gibi Octideki rahatlığı bulamadım. Octide kendimi daha güvende hissediyordum. Civicde ise her an kaza endişem var. Üstelik yaşım 45 ve 16 yıllık sürücüyüm. Şimdiye kadar hiç kaza yaşamadım. (Allah kader etmesin).
Skoda bayiine yeni yüz elegance otom. siparişi verdim. Renk olarak (önceki octi opak sedef siyahtı) capicino beji..siyah çabuk kirleniyor diye capicino sipariş ettim ama aklım siyahta. Renk değişimi yapıp yapmamakta kararsızım. (Bayinin siparişleri arasında metalik siyah, gümüş gri ve capicino bej var.)

Octi gelince resimleri paylaşırım kısmet olursa. Allah herkese istediğinin en iyisini versin. Kazasız bir hayat bahşetsin. Allah'a emanet olun
epelek
CLASSIC
CLASSIC

İleti RoadFighter » 19 Nis 2009, 14:36

Amin amin.

Renk hususunda ; bence cappucino beji güzel bir renk. Siyah ile değiştirmeyin.

Ama değiştirmek istiyorsanız da makyajlı Octavia'a gümüş gri yakışacaktır.

Şu an ki A5'in tampon,yan kapı çıtaları ve arka,ön tampon altı plastikleri siyah olduğu için gri veya diğer açık renklerde sırıtıyordu.

Ama makyajlı Octavia'da kapı ve tampon şeritleri olmadığı için ve ön ve arka tampon altları olmayıp bunlar komple tek parça(boyalı) olduğu için gri renk yakışacaktır makyajlı Octavia'ya.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti isikayhan » 20 Nis 2009, 23:04

[quote="epelek"]

[/QUOTE]

sizin yeni octavia elegance ne zaman geliyor ?

bana yeni araçlar haziranın ilk haftası gelecek demişlerdi
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Skoda Octavia 2009 1.6 MPI Facelift Elegance Tipt.

İleti Ferhath » 21 Nis 2009, 11:39

Slm arkadaşlar.Yeni Skoda aracımız 40 güne kadar bayimizde olacak Bursa'daki tüm skoda severleri beklerim.                       
                                                                         Bursa Yüce Hünkar Skoda Satış Sorumlusu

Ferhat HOŞGÖR
Ferhath
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RoadFighter » 27 Nis 2009, 22:01

Geçenlerde bir Skoda plazada inceledim makyajlı A5'i.

Gittiğim bu plazada 3 tane Classic donanımda Octavia vardı. Anlaşılan şimdilik Elegance talebi yok.

Yanlız ;plazaya çıkarılmamış bir Elegance vardı. Muhtemelen direkt teslim edilecek sahibine.

Gelelim araca ;

Classic'te bile artık maxi-dot bilgilendirme ekranı var. Klima düğmeleri daha hoş olmuş. Sanki şimdiki A5'in climatronic'inin ekransız hali gibi.

Elegance donanımda olanını dışardan inceledim. Tamponların çıtalarının olmaması,kapı çıtalarının boyalı olması ve tampon altlarının da boyalı olması artık iyi olmuş. Jantlar ise makyajsız modelin son çıkan 16" jantları ile aynı (bana kalırsa 2005-2008 arası Elegance'ların jantından daha iyi bir jant bu jant)

1.4 TSI ise şimdilik satışta değil. 1.4 TSI için bu araç tercih edilebilir eski A5'ciler tarafından.

Kısacası ;

A5 Classic'i satıp makyajlı A5 Classic, A5 Elegance'ı satıp makyajlı A5 Elegance almaya değmez. (1.6 benzinli için)

Oturduğunuz koltuk, aracın süspansiyonu, rahatlığı,donanımı aynı olduktan sonra hakkaten ne gerek var makyajlıya :)

1.6 TDI gibi bir söylenti vardı Octavia için.

VW bu 1.6 TDI işine öncelik verse idi millet şimdi bit gibi çoğalan Peugeot 407 1.6 HDI,Ford Focus 1.6 TDCI yerine 1.6 TDI Octavia'ya,Golf'e,Passat'a binebilirdi.

1.9 TDI olup da kaç tane Jetta,Golf,Octavia,Leon var piyasada bir düşünün :). Bu araçlarda 1.6 TDI seçeneği olsa idi benzinli modellerin yerine bu motor seçeneği(bir alt donanımda bile olsa) tercih edilebilirdi.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti isikayhan » 27 Nis 2009, 22:34

söylenti değil artık gerçek, 1.6 TDI Greenline Octavia geçen ay Cenevre Otomobil Fuarı’nda duyuruldu:
http://new.skoda-auto.com/COM/events/ge ... nLine.aspx
http://www.otomobil.com.tr/detay.asp?bolum=349

tabii ülkemize ne zaman getirirler Allah bilir
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti RoadFighter » 28 Nis 2009, 01:47

[quote="isikayhan"]

söylenti değil artık gerçek, 1.6 TDI Greenline Octavia geçen ay Cenevre Otomobil Fuarı’nda duyuruldu:
http://new.skoda-auto.com/COM/events/ge ... nLine.aspx
http://www.otomobil.com.tr/detay.asp?bolum=349

tabii ülkemize ne zaman getirirler Allah bilir[/QUOTE]

Bana kalırsa gelmez. 1.4 TSI'ı bile indirim zamanında satmayan satıcı(zihniyet) 1.6 TDI'ı nasıl satar bilmiyorum.

Gelirse Golf,Jetta gibi compact sınıf VW arabalarında gelir bu motor muhtemelen. Skoda'ya da ise bu motor muhtemelen Roomster gibi Octavia'ya nispeten az satan bir aracın satışını arttırmak için getirilir.

Hadi Skoda Auto bizi şaşırt da şu konuştuklarımız boş çıksın!

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti delidolu » 28 Nis 2009, 02:04

Yaw siteye böyle resimler koymayın insanın içi gidiyor.... Alan var alamayan var di mi? Gözü kalan var, kıskanan var... Örnek gösteriyorum Şekil-1a: Ben mesela... Wink
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti isikayhan » 28 Nis 2009, 13:15

aslında vergi avantajı nedeniyle TDI motorda 1.9 ve 2.0 yerine 1.6 getirmeleri satışlar açısından daha avantajlı olur

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti WXW » 28 Nis 2009, 19:50

arkadaşlarbugun sözleşmeyi yaptık, octavia elegance,mayısta teslim alacağız kısmetse, aracı kullanmamdan sonra yorumlarımı paylaşacağım, herkese kazasız belasız yolculuklar....
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

İleti Erdemsah » 28 Nis 2009, 19:53

Şimdiden hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin Güle güle kullan
Uzman oto skoda özel servisi

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Erdem Şahin
Arabanız: Peugeot 206 HDI

İleti WXW » 28 Nis 2009, 19:59

saol birader, hepimize
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

İleti isikayhan » 28 Nis 2009, 21:39

acaba araç mayısta ne zaman gelecek
araç gelince izlenimlerinizi ve mümkünse iç, dış resimlerini paylaşmanızı bekliyoruz

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

ÖncekiSonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir