A5 kasa, kartel muhafazası(Yardım)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

A5 kasa, kartel muhafazası(Yardım)

İleti terasus » 15 Nis 2009, 22:52

Arkadaşlar bu gün skoda Balıkesir yetkili servisinde yıllık bakım yaptırdım. Aracı lift e aldıklarında kartelin bayağı bir aşağıda olduğunu farkettim ve çelik kartel muhafazası taktırmak istedim ama, satışı olmadığı için stoklarımızda yok dediler.
Daha sonra özel skoda servisine gittim sordum. Onlarda A4 kasaya göre var(90 tl), A5 kasaya göre daha çıkmadı gibi lafı eveleyip gevelediler.

1-Gerçekten A5 kasalara uygun çelik kartel muhafazası yokmu?
2-Alternatif olarak söyleyebileceğiniz bir seçenek varmı?
Not: 30.000 km lik yıllık bakım bedeli olarak 190 tl. ödedim. Daha önce de Fabiam vardı.. Octavia ile Fabia arasında sadece 1 litre motor yağı farkı olduğunu hissettim.Fiyat bana çok uygun geldi.

terasus
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpino » 15 Nis 2009, 23:04

dostum a5 kasa octavialar için çelik karter muhafazası mevcut. ben aracı 2008 eylül ayında aldığımda hediye olarak taktılar (Ankara Ata Skoda). fiyat olarak yaklaşık 200 tl gibi bir rakamdan bahsettiler ama çok emin değilim. tekrar sormadım.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti RoadFighter » 15 Nis 2009, 23:07

Octavia A5 için karter koruyucu var. Biz aracı ilk aldığımız 2005 senesinden beri kullanıyoruz. (araç üstünde yer alıyor gerçi)

Bundan 4 sene önce 400 lira gibi bir fiyat çekip arabayı o bayiden(Ata Plaza!) aldığımız için sözde bir indirim ile 250 liraya takmışlardı araç plazadan çıktığında. Sonra öğrendim ki 200 liranın altında bile takılıyormuş bu karter koruyucu.

Yaptırdığınız 30 bin km bakım fiyatı da uygunmuş hakkaten.

Ben geçtiğimiz aylarda 45 bin km bakımını 246 liraya yaptırdım. (30 bin ile 45 bin bakımı arasında fark yok)

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti RoadFighter » 15 Nis 2009, 23:08

[quote="alpino"]dostum a5 kasa octavialar için çelik karter muhafazası mevcut. ben aracı 2008 eylül ayında aldığımda hediye olarak taktılar (Ankara Ata Skoda). fiyat olarak yaklaşık 200 tl gibi bir rakamdan bahsettiler ama çok emin değilim. tekrar sormadım. [/QUOTE]

Demek size hediye ettiler bu koruyucu kapağı. :)

Biz de adı geçen yer ile hemşehriyiz ve tanıdıklığın ötesinde bir bağ var.

Normalde 400 TL de size 250 TL olur demişlerdi. Vay be! :)

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti terasus » 15 Nis 2009, 23:08

A4 kasa 90 tl özel skoda servisinde.. A5 kasaya olur dediler ama içime sinmedi.. Sizce nasıl olur?
terasus
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RoadFighter » 15 Nis 2009, 23:11

[quote="terasus"]A4 kasa 90 tl özel skoda servisinde.. A5 kasaya olur dediler ama içime sinmedi.. Sizce nasıl olur?[/QUOTE]

Olup olmadığını net bilmiyorum ama uydurma işler hoş olmuyor genelde. Uydururuz anlamında söylemiş olabilirler.

Ben burada bulursam kargo ile yollayayım diyeceğim ama astarı kılıfından pahalı olur.

Siz bulamazsanız bu türlü yapabiliriz. Veya bir ara çıkmalara bakabilirim olmazsa.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpino » 15 Nis 2009, 23:13

[quote="RoadFighter"]

[quote="alpino"]dostum a5 kasa octavialar için çelik karter muhafazası mevcut. ben aracı 2008 eylül ayında aldığımda hediye olarak taktılar (Ankara Ata Skoda). fiyat olarak yaklaşık 200 tl gibi bir rakamdan bahsettiler ama çok emin değilim. tekrar sormadım. [/QUOTE]

Demek size hediye ettiler bu koruyucu kapağı. :)

Biz de adı geçen yer ile hemşehriyiz ve tanıdıklığın ötesinde bir bağ var.

Normalde 400 TL de size 250 TL olur demişlerdi. Vay be! :)

[/QUOTE]

valla büyük ihtimalle aracın üzerinde zaten vardı çelik karter muhafazası. haliyle sökemediler ve öyle vermek zorunda kaldılar. üstelik dediğim gibi hediye oldu :)

[quote="terasus"] A4 kasa 90 tl özel skoda servisinde.. A5 kasaya olur dediler ama içime sinmedi.. Sizce nasıl olur?[/QUOTE]

dostum a4 ile a5 arasında boyut farkları olduğundan eğreti durabilir. zaten a5 için olanı var. ben yerinde olsam pek düşünmezdim. ama tabi ikisini yanyana getirip karşılaştırmadım. skoda müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsin. ya da yüce otonun yedek parça kısmını ara bilgi al. ama mutlaka taktır çelik muhafaza. zira karter delinmesi a5 kasanın en sık rastlanan sorunu.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti terasus » 15 Nis 2009, 23:20

Kartel delinmesi A4 kasalarda daha fazla oluyor diye biliyordum :((
terasus
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti terasus » 15 Nis 2009, 23:27

[quote="RoadFighter"]

[quote="terasus"]A4 kasa 90 tl özel skoda servisinde.. A5 kasaya olur dediler ama içime sinmedi.. Sizce nasıl olur?[/QUOTE]

Olup olmadığını net bilmiyorum ama uydurma işler hoş olmuyor genelde. Uydururuz anlamında söylemiş olabilirler.

Ben burada bulursam kargo ile yollayayım diyeceğim ama astarı kılıfından pahalı olur.

Siz bulamazsanız bu türlü yapabiliriz. Veya bir ara çıkmalara bakabilirim olmazsa.

[/QUOTE]

Arkadaşım ilgine çok teşekkür ederim. Bu yaz 2-3 defa Anakara'ya gelecem gibi. (Oğlum bu yıl Ask. liseyi bitiriyor)Eğer tesadüf eder de uygun fiyat a rastgelirse haberdar ederseniz sevinirim.
terasus
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RoadFighter » 15 Nis 2009, 23:31

[quote="terasus"]

Arkadaşım ilgine çok teşekkür ederim. Bu yaz 2-3 defa Anakara'ya gelecem gibi. (Oğlum bu yıl Ask. liseyi bitiriyor)Eğer tesadüf eder de uygun fiyat a rastgelirse haberdar ederseniz sevinirim. [/QUOTE]

Evim çıkma parça işi yapan yerlere yakın.

Bir ara yolum düştüğünde hususi sorarım bu karter korumayı. 

Sıfır olarak nereden tedarik ediliyorsa da onu da öğrenip burada paylaşabilirim. 

Aşağı yukarı 150-200 lira gibi bir fiyatı var galiba bu korumanın.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti isnilgiz » 16 Nis 2009, 00:25

Anlaşılan bu çelik karter muhafaza en çok ata nın deposunda mevcut. 2006 da aracı ilk aldığımda bana da 200 tl den bahsetmişlerdi ama bunu ödemeyeceğimi hediye etmelerini söyledim onlar da para almadan takmışlardı. Öncesinde de plastik bir şey vardı bizzat kontrol etmiştim.
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti fmaka » 16 Nis 2009, 00:31

bende birdaha ki servis indirimini bekleyip taktırmayı düşünüyorum.orjinal ile yan sanayi arasında fark hakkında bilginiz varsa merakla beklıyorum.kendımı ona ayarlayıp alacağım.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti RoadFighter » 16 Nis 2009, 02:22

http://www.skopar.com/fiyat_listeleri/OCTAVIA.xls

Bu listenin aksesuar kısmında karter koruyucu 52 Euro+ KDV şeklinde gözüküyor.

Tabi ya ;

Golf 5 ile de ortak bu parça (bu ve bunun gibi birçok parça)

VW yetkili,özel servislerine de danışabilirsiniz bu hususta.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti delidolu » 16 Nis 2009, 02:32

KARTEL ŞART.

"KARTEL BİR NUMARA CEHENNEMDEN ÇIKAN ÇILGIN TÜRK" DİYECEĞİM AMA KONUYLA ALAKASI YOK LOL

GEÇEN GÜN BENİM O ÇOK SEVDİĞİM VE KENDİLERİNİ HEP İYİ DİLEKLERİMLE ANDIĞIM BELEDİYECİLER DEMİŞLER Kİ: "BİZ GECE ASFALTI KAZIYIP LOGAR KAPAĞINI AÇALIM BU SIRADA ÇIKAN TOPRAK ASFALT PARÇASINI DA GİDİŞ ŞERİDİNİN TAM ORTASINA KOYALIM ADAM GELİRKEN SOLA KAÇAMASIN KARŞIDAKİYLE ÇARPIŞIR, SAĞA KAÇAMASIN PARK EDEN ARAÇLARA VURUR BİZ DE NE HALT EDECEĞİNE BAKARAK EĞLENİRİZ, İYİ Kİ DE UYARICI LEFHA, IŞIK DA KOYMADIK OH OLSUN BU ANAYOLDAN GEÇEN ENAYİYE..." SANIRIM AYNEN BUNU SÖYLEMİŞLER ORANAN GEÇEN ENAYİ DE BEN OLDUM. VE HİÇ BİR YERE KAÇAMADIM DEDİM KAZA YAPMAKTANSA MOTORUN ALTI DAĞILSIN CANA GELMESİN MALA GELSİN. ARTIK O SIRADA 3,5 MU ATTIM 5,5 MU BİLMİYORUM AMA İYİCE YUSUFLAMIŞTIM, ÇÜNKÜ ÖNÜMDEKİ YÜKSELTİYİ ASTİGMAT OLDUĞUM VE YANIMDAKİNLERE LAF YETİŞRME TELAŞINDAN GÖREMEDİM. VELHASIL KELAM ÇOK KALİTELİ BİR ŞEKİLDE ÜZERİNDEN GEÇTİM O DA BENİM MOTORUN ALTINDAN ÇAYIIIIRRRTTT VE DE ÇOTUURRRT SESLERLE GEÇTİ. SABAH OLA HAYROLA DEDİM BAKTIM HİÇBİRŞEY YOK, SERVİSE GİTTİM BAKTILAR BİŞİ YOK. ÇELİK KARTER KORUMA SAĞOLSUN. VERİLEN PARAYA ACIMAYIN DERİM, ÇOK FAYDALI BİRŞEY. BELEDİYEDEKİLER İÇİN DEĞİL TABİİ...LOL

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti ilgazdr » 16 Nis 2009, 03:28

Bu konu çok tartışıldı.Forumda aratırsan bulursun.
Kısaca;A5 için mevcut.Mutlaka gerekli.Verilen paraya değer.Orjinalinden şaşma.
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 16 Nis 2009, 10:25

Karter koruyucu yol koşullarımızı gözönüne aldığımızda gerekli bir parça.Geçenlerde yağ değişiminde karterimin içine göçmüş olduğunu görünce ben de taktırdım, 250 deyip 150 ye taktılar.(AND oto) Demek fiyatı sabit değil, tutturabildiğine gidiyor.Bir miktar da ben kazık yemişim demek.A5 için bulunamıyorsa golf5 ve yeni jetta ile uyum sağlıyor.metal bir levha olduğundan orj. için diretmneye gerek yok.Kesimini aynı yapıyorlar sonuçta.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti terasus » 16 Nis 2009, 15:33

[quote="RoadFighter"]

http://www.skopar.com/fiyat_listeleri/OCTAVIA.xls

Bu listenin aksesuar kısmında karter koruyucu 52 Euro+ KDV şeklinde gözüküyor.

Tabi ya ;

Golf 5 ile de ortak bu parça (bu ve bunun gibi birçok parça)

VW yetkili,özel servislerine de danışabilirsiniz bu hususta.

[/QUOTE]

Bu gün WW servisini aradım. 150 tl dediler. Sonra özel servisi aradım, Konya imalatı, bize gelişi 120 tl dedi. İkiside yan sanayii dedi. Orijinali 250 den aşağı değil, taktırmanı da tavsiye etmem, zamanla dübeller gevşeme yapıyor ve sesten rahatsız olursun dedi. Bende vazgeçtim.. İlginiz için teşekkürler..
terasus
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti terasus » 17 Nis 2009, 13:47

Bu gün tekrar skoda servisine sis farı gevşemişti, sağlamlaştırmak için gittim. Pc den bi daha baktırdım ve stoklarında 1 adet A5 kasaya uygun kartel koruyucu buldular. 120 tl dedi, WW 110 a takacak dedim. Bizde 95 e takarız dediler ve taktılar..:)))
terasus
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir