Arac içine su girmesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Arac içine su girmesi

İleti oguzbbk » 17 Nis 2009, 19:12

2002 a4 elegance aracım bu aralar sürekli yagan yagmur sebebiyle şöför mahali altında paspasda baya bir su birikintisi fark ettim ilk defa oldu daha önce de arka sol tarafda su birikmesi oluyordu onu bulmuştum kapı altı contalarında su birikmesi yapıyor ama kapı kapalıyken ve arac durdugu yerde su birikiyordu ama nasıl birikiyor bu su ,cam fitillerinden mi sızdırıyor anlamadım.Gelelim ön tarafa bugunde yagmurdan sonra tekrar ıslaklık gorunce egildim baktım pedalların  üstündeki siyah plastik korumanın içi su dolmuş buraya su nasıl su giriyor (silecek kollarının bulunduğu ön cam ile kaporta arasındaki plastik kaplamadan bahsediyorum,klima filtresinin tapaları var bunlar basınclı yıkama yaparken yerlerinden cıkmıştı acaba bu mu !)

oguzbbk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ggkk » 18 Nis 2009, 01:14

bendede aynı sorun vardı sileceklerin altındaki plastik sökülüp sağ ve sol taraftaki kanallar temizlendi sorun çözüldü.genelde yapraklar dolup tıkayo zamanla ama sen temizleyebilirsin ben tamircide hallettirmiştim.
ggkk
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2001 octavia elegance

İleti xvr » 19 Nis 2009, 04:37

Siliceklerin alt kısmında kaput telinin çıktığı bölümvar eger tıpası yerınden cıkıysa araç ayak koyma yerını arkasından su alır
xvr
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti oguzbbk » 19 Nis 2009, 19:17

arka sol kapı altı fitillerde de su birikiyor ve içeri sızıyor bunun nedeni hakkında bilgisi olan varmı.
oguzbbk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 20 Nis 2009, 10:35

Kapı alt tarafındaki su tahliye deliklerinin tıkalı olmaması da gerekiyor.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir