A5 kasa oktavia için zenon far

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

A5 kasa oktavia için zenon far

İleti OKTAVİACI » 18 Nis 2009, 11:49

arkadaşalar A5 kasa oktavia'ya xenon far taktırmayı düünüyorum.Konya'da bu işi uygun yapan bir firma varmı ve maliyeti ne tutar.hem uzun hemde kısa farların xenon olmasını istiyorum ayrıca sisler içinde beyaz ampül takıyolarmış galiba.
bu konuda öneri ve görüşlerinizi bekliyorum.

OKTAVİACI
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpino » 18 Nis 2009, 11:59

setini 300 tl civarına yaptırabilirsin. sislere beyaz ampulü öneririm çok şık duruyor. hepsi birlikte 650 civarına tamam olur sanırım. yalnız şu tüv muayenesi sorunu var. xenon far için mercekli (optik) far+far yıkama+eğim sensörü şart diyorlar. ben de xenon taktırdım sadece kısalara ama bu sistemin fiyatını soracağım ankaraya döndüğümde. durumu burada paylaşacağım.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti delidolu » 18 Nis 2009, 12:56

Alpinonun dedikleri doğru, ayrıca duyduğum kadarıyla orjinal farların tanesinin fiyatı 1500 TL ikisi 3 milyar ediyor. Ben anlamıyorum adamlar 300 TL ye zenon sistemi satıyorlar, servis sadece 1 tane zenonun balastına 850 TL istiyorlar. Bu ne biçim ironidir!!!
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti alpino » 18 Nis 2009, 15:22

geçenlerde ankarada bi servisten sordum merceklileri tanesine 478 tl dediler. 1500 tl olan sürüşe duyarlı adaptif farlardır. o kadarına gerek yok. zaten servis bir ayar yaptı (ünaldı skoda) direksiyonu çevirdiğim taraftaki sis lambası görüş açısını artırmak için yanıyor şu anda. bu nedenle adaptif far benim için gereksiz. eğer tanesine 500-600 tl gibi bir fiyatla bu sistemi taktırabilirsem taktıracağım. yoksa aracın muayenesi geldiğinde veya xenonların beyni ya da ampulü arıza yaptığında xenonları söküp normal halojenlere geçeceğim. gerçi şimdiye kadar benim araçtaki merceksiz xenonlardan rahatsız olup selektör yapan olmadı ama gene de nedeni bilinmez ara sıra kulaklarım çınlıyor :)
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti fmaka » 18 Nis 2009, 18:59

[quote="alpino"]geçenlerde ankarada bi servisten sordum merceklileri tanesine 478 tl dediler. 1500 tl olan sürüşe duyarlı adaptif farlardır. o kadarına gerek yok. zaten servis bir ayar yaptı (ünaldı skoda) direksiyonu çevirdiğim taraftaki sis lambası görüş açısını artırmak için yanıyor şu anda. bu nedenle adaptif far benim için gereksiz. eğer tanesine 500-600 tl gibi bir fiyatla bu sistemi taktırabilirsem taktıracağım. yoksa aracın muayenesi geldiğinde veya xenonların beyni ya da ampulü arıza yaptığında xenonları söküp normal halojenlere geçeceğim. gerçi şimdiye kadar benim araçtaki merceksiz xenonlardan rahatsız olup selektör yapan olmadı ama gene de nedeni bilinmez ara sıra kulaklarım çınlıyor :)[/QUOTE]

bende osram NB var ksıa ve uzunlarda benmde aklımda mercekli far takıp xenon yaptırmak ancak malıyet.sonrada iş sağlam yapacak usta.

bu ikisini halledersem bende xenoncu olurum çok da benim için elzem bişey değil.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti alpino » 18 Nis 2009, 22:52

zaten öyle birşey yaptıracak olursam ankara ünaldı skoda'dan başka yere elini bile sürdürtmem arabaya. daha garantisi devam ediyor. ve bu kadar detaylı iş için başka hiçbir yere kolay kolay güvenmem. orası dışında VW doğuş oto ya da yüce skoda :)
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti RoadFighter » 19 Nis 2009, 14:39

[quote="alpino"]geçenlerde ankarada bi servisten sordum merceklileri tanesine 478 tl dediler. 1500 tl olan sürüşe duyarlı adaptif farlardır. o kadarına gerek yok. zaten servis bir ayar yaptı (ünaldı skoda) direksiyonu çevirdiğim taraftaki sis lambası görüş açısını artırmak için yanıyor şu anda. bu nedenle adaptif far benim için gereksiz. eğer tanesine 500-600 tl gibi bir fiyatla bu sistemi taktırabilirsem taktıracağım. yoksa aracın muayenesi geldiğinde veya xenonların beyni ya da ampulü arıza yaptığında xenonları söküp normal halojenlere geçeceğim. gerçi şimdiye kadar benim araçtaki merceksiz xenonlardan rahatsız olup selektör yapan olmadı ama gene de nedeni bilinmez ara sıra kulaklarım çınlıyor :)[/QUOTE]

Direksiyon hareketine göre sis farının yanma olayını bir sorayım. İyiymiş... :)

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti fmaka » 19 Nis 2009, 16:35

direksiyondan sis farı yanma olayı sanırım 2006 dan sonraki araçlarda mevcut aynen curse control göstergesinin bulunması gibi.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti Ferhath » 19 Nis 2009, 19:07

Slm arkadaşlar ben Bursa Yüce Hünkar Skoda satış sorumlusuyum.xenon far konusunda farklı fiyatlar verilsede güvendiğiniz bir yere taktırmanızı tavsiye ederim.Çünkü orjinal olmayan farlar tesisata zarar verebilir ve bunu da farı takan servisin ya da parçacının halletmesi gerekir.Bunun dışında Konya da sis çok olur mu bilmem ama sisli havalarda beyaz ampul yolu göstermez sıkıntı yaşatır ancak sırf görüntü olarak taktıracağım derseniz tabi neden olmasın.Skoda konusunda sormak istediğiniz her konu için 0224 443 43 26 no lu tel. no'sundan bana ulaşabilirsiniz(Ferhat Hoşgör)
Ferhath
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpino » 19 Nis 2009, 21:49

[quote="Ferhath"]Slm arkadaşlar ben Bursa Yüce Hünkar Skoda satış sorumlusuyum.xenon far konusunda farklı fiyatlar verilsede güvendiğiniz bir yere taktırmanızı tavsiye ederim.Çünkü orjinal olmayan farlar tesisata zarar verebilir ve bunu da farı takan servisin ya da parçacının halletmesi gerekir.Bunun dışında Konya da sis çok olur mu bilmem ama sisli havalarda beyaz ampul yolu göstermez sıkıntı yaşatır ancak sırf görüntü olarak taktıracağım derseniz tabi neden olmasın.Skoda konusunda sormak istediğiniz her konu için 0224 443 43 26 no lu tel. no'sundan bana ulaşabilirsiniz(Ferhat Hoşgör)[/QUOTE]

ferhat bey fikir vermesi amacıyla siz de fiyat belirleyebilirseniz sevinirim. aracımda eagle marka xenon kit var. xenon ları türkiyeye ithal eden yerden alıp taktırdım. ankara ata skoda'ya xenonları satan yer de orası zaten. yani elimde kaliteli xenon kiti mevcut. aracım 2009 a5 kasa octavia. mercekli far ve xenonlarda muayenede illa şart ise far yıkama ve eğim sensörü. fiyat ne kadar olur? şimdiden teşekkürler
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Ferhath » 20 Nis 2009, 14:53

Slm Alpino. açıkçası sana fiyat vermeme gerek yok zaten en iyisini yaparak yetkili servisi tercih etmişsin.Çünkü herhangi bir problemde yine yaptıklarının arkasında duracak ve hatalarını telafi edebileceklerdir.Bunun dışında takdir edersinki araca sonradan takılan herşey muayenede sorun oluşturabilir ama bazen farlara bile hiç bakmayabilirler.Biraz şans işi.Paran varsa tam olarak yaptır derim ama yoksa da muayene zamanına kadar acele etme belki bu şekilde hiç problem yaşamadan geçebilirsin.
Ferhath
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fyyaman » 20 Nis 2009, 15:06

Bence arabanın orjinalini bozma, eğer alacaksan www.superskoda.com da var(motor ve denge sensörünüde veriyorlar) ama düzgün yaptıramayabilirsin.
Bende senin gibi istemiştim ama orjinali bozmadım;mercekli far aldım ve Osram Night Breaker ampuller le işi bitirdim(sislerde de var). http://forum.geceucusu.com/index.php?showtopic=1735 resimlere bakabilirsin (resimdeki sislerde standart ampul var)
fyyaman
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Yalçın YAMAN
Nereden: Bursa
Arabanız: Octavia

İleti armutcu61 » 21 Nis 2009, 00:05

[quote="delidolu"]Alpinonun dedikleri doğru, ayrıca duyduğum kadarıyla orjinal farların tanesinin fiyatı 1500 TL ikisi 3 milyar ediyor. Ben anlamıyorum adamlar 300 TL ye zenon sistemi satıyorlar, servis sadece 1 tane zenonun balastına 850 TL istiyorlar. Bu ne biçim ironidir!!![/QUOTE]  

bıze yolunacak kaz gozuyle bakıyolar arkadasım baska bır acıklaması yok
armutcu61
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Ferhath » 21 Nis 2009, 11:36

Yetkili servisler zaten bunu iyi kullanır Armutçu.Adamlar biliyorlar işi o yüzden o kadar parayla yetkili servis açıyorlar ama unutmamak gerekirki malesef arabayı aldığın ilk 2-3 sene onlardan başkasına götürmek çok büyük risk taşıyor
Ferhath
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 21 Nis 2009, 16:09

İlk 2-3 sene  sorun çıkaracak araba araba değildir zaten.Ben garantideyken de servise gitmedim.Hâla da gitmiyorum.Şu ana kadar (5 yıl) bir sorun da yaşamadım.
Yetkili servisteki adama forumda duyduğum uygulamaları soruyorum (vagcom la ilgili) öyle suratıma bakıyor, çince konuşuyormuşum gibi.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti Ferhath » 21 Nis 2009, 16:21

Arabalar her zaman sorun çıkartabilir.Seri üretim olduğu için biraz şans işi.200-300.000tl verip araba alanlarda sorun yaşayabilirler.Önemli olan sorun çıktığında için rahat bir şekilde bunu yaptırabilmen
Ferhath
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti armutcu61 » 23 Nis 2009, 23:35

su anda ıstanbulda kalıtelı xenon taktırılacak bır yer var mı bende de A5 octavıa var mumkunse ben motorlu ıstıyorum ama oyle olamayacagı soylendı bana
armutcu61
Yeni Üye
Yeni Üye

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir