Octavia aldığıma pişmanım....

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Octavia aldığıma pişmanım....

İleti emre_tokay » 27 Nis 2009, 00:12

2004 Octavia Elegance sahibiyim.  

Geçenlerde kandıraya bir iş için gittim yolda giderken bir sorun yoktu fakat bir kaç gün öncesinde arka silecek sapıtmıştı bazen kendi kendine çalısıyordu.  Neyse kandırada işim bittikten sonra daha şileye geri dönmemişken ön sileceklerde bi anda sapıttı kendi kendine çalışmaya basladı bi türlü durmadı en sonunda silecekleri kontrol eden sigortayı çıkartım ve hemen bi oto elektrikçiye gittim baktı etti aracın beyni su almış dedi.

Bende aracı fazla kurcalatmak istemedim hemen orada izmit Ekşioğlu Plazaya gittim bilgisayara bağladılar. Aracı sabahtan akşama kadar bırakmanız lazım sorunu deniyerek bulabiliriz dediler.

Eğerki yedek araç verselerdi bırakıcaktım ama vermedikleri için bırakmadım. Şöför kapısındaki yan aynaları kontrol ünitesinden aynaları kontrol edemiyorum ve şöför kapısındaki motor su aldığından merkezi kilit sistemim sapıttı.

Ne diyebilirimki arızaları yaptırıp en acilinden Renault Megane II Alacağım.

Lanet olsunnnnnn.....  Pişmanım......

emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre TOKAY
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: A4 Octavia Elegance 2004 (SATILDI) Felicia GLXi

İleti Octavia06 » 27 Nis 2009, 00:19

Bi silecek yüzünden pişmanlık, arabayı satma vs. ilginç
Octavia06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti emre_tokay » 27 Nis 2009, 00:27

Eğerki yazdığımı tam olarak okuyup anlamaya calısırsan sorunun sadece silecekler olmağını anlarsın.
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

İleti drkuthan » 27 Nis 2009, 00:30

bence de saçma ... al meganı da gör bakalım heryeri öten çatır çatır konsolu oynayan fransız tenekesi neymiş gör ...

bende daha önce 2005 passat 2.0 fsi highline tiptronik vardı kaza yapıp sattım octavia RS aldım ... passatla yaşamadığım sorun kalmadı desem yeri .... ancak RS'de ALLAH'ıma sonsuz şükürler olsun hiçbir sorun yaşamadım ciddi. çoğu octavia sahibi de arabasını sorunsuz kullanıyor

en az 20bin kişinin katılımıyla yapılan power surveyler, top gear 2006 anketi, what car 2008 anketlerinde acaba sınıfının en sorunsuz ve sağlam arabası hangisi acaba = OCTAVIA

her araçta sorun olur ama şunu dandik gaz tenekeleriyle aynı kefeye koymayın
drkuthan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ERCİS » 27 Nis 2009, 00:40

YAV ABİ SKODANIN FUN SİTESİNDE SKODA KÖTÜLENİRMİ ...
ERCİS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti emre_tokay » 27 Nis 2009, 00:42

Benim bildiğim burası skodacıların her türlü iyi kötü sorunlarını paylastığı ortak bi forum.  Eğer yanlış düşünüyorsam bir daha konu açmam burada.
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpino » 27 Nis 2009, 00:59

yaşadığınız sorunlara gerçekten üzüldüm. çok büyük şeyler olmasada can sıkıcı tabiki. sinek küçük ama mide bulandırır. ama bu sorunları herkes yaşayacak diye bir şey yok. zira saydığınız bu arızalar octavialar için kronikleşmiş sorunlar değil sadece şanssızlık olarak nitelenebilir. tekrar geçmiş olsun.

yalnız megane konusunu tekrar düşünmenizi tavsiye ederim. fransız teknolojisi alman teknolojisi ile asla yarışamaz.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti emre_tokay » 27 Nis 2009, 01:13

[quote="alpino"]yaşadığınız sorunlara gerçekten üzüldüm. çok büyük şeyler olmasada can sıkıcı tabiki. sinek küçük ama mide bulandırır. ama bu sorunları herkes yaşayacak diye bir şey yok. zira saydığınız bu arızalar octavialar için kronikleşmiş sorunlar değil sadece şanssızlık olarak nitelenebilir. tekrar geçmiş olsun.

yalnız megane konusunu tekrar düşünmenizi tavsiye ederim. fransız teknolojisi alman teknolojisi ile asla yarışamaz. [/QUOTE]

Sevgili dostum allah razı olsun ilk ılımlı cevabı sen verdin allah razı olsunBig%20smile Dediğin gibi sinek küçük ama miğde bulanıyor işte. Megane tavsiye ettikleri için burda siz değerli dostlarıma danısmak istedim elbetteki heman satıp alıcam diye bir sey yok. Zaten değiştrimeye kesin kara versem bile en erken yaz sonu yapabilirim.

Belkide bir dizi iyileştirme çalışmasıyla aracıma yeniden asık olabilirimLOL
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpino » 27 Nis 2009, 01:23

eğer octavianız ile barışamazsanız megane yerine honda civic veya mitsubishi lancer öneririm. opel astra sedan da düşünülebilir. ya da a5 kasa octavia :) facelift de olabilir :)
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti y.emre » 27 Nis 2009, 01:28

insan bi anlık sinirle aracının böle sık sorun çıkarmasıyla servisin baska araç vermemesi v.b sebeblerden dolayı pişmanlık hissi duyması normal ama bence daha sonra tekrar için ısınır hele ki aracı satma kararı aldığında biri arabaya bakmaya geldiğinde emin ol o an satamazsın arabanı :D

Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti şahinbey » 27 Nis 2009, 01:49

Öncelikle geçmiş olsun ,başınıza gelen bu sorunlara üzüldüm...ancak Octavıalar sağlam ve dayanıklı araçlardır,heleki elegance modelleri.Daha önceki areacım Lancer plus modeliydi (En Ful versiyonu) bu aracı 2005 yılında sıfır aldım,öyle komik öyle saç baş yolduran arızalarla kareşılaştımki anlatsam roman olur...Hatta servistekilerin deyimiyle "abi seninki tamamen pisikolojik"denilip deli muamelesi bile gördüm...kısaca anlatmak istediğim bu tür garip sorunlar her marka ve model araçlarda mevcut...sıkma canını pireye kızıp yorganı yakma...
Saygılar..
şahinbey
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yexplorer » 27 Nis 2009, 01:54

öncelikle geçmiş olsun. sıkıntılı bir durum hele bide yolda olunca tam çekilmez hale gelir. bu tür olay her aracta başımıza gelebilir.insan elbette soğuyor ama sırf bu yüzden bu bence araç satılmaz.
meganın türkiyede bu kadar tutmasının sebebi budur zaten megane alayım nasılsa satılır
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti emre_tokay » 27 Nis 2009, 02:14

Saolun arkadaslar gercekten acıklayıcı ve önerilerle dolu mesajlarınızı okudukça moralim düzeliyor gibim :D fakat kaçarı yok servise parayı bayılcam istanbulda hakkıyla ve uygun şekilde düzgün çalışan ve mümkünse yetkili olmayan bir servis tavsiye ederseniz cok müteşekkir olacağım...
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

İleti sondost » 27 Nis 2009, 09:16

dostum her aracın böyle sıkıntıları oluyor düşman sevindirmenin anlamı yokki ama yine de sen bilirsin ben skodaya kadar 5 farklı markanın  arabasını kullandım hepsinde mide bulandırıcı arızalar çıktı ama octim saolsun taş gibi .
sondost
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fıratt » 27 Nis 2009, 10:14

[quote="ERCİS"]YAV ABİ SKODANIN FUN SİTESİNDE SKODA KÖTÜLENİRMİ ...[/QUOTE]
arkadaşım sende bu kadar skodamania olma artıları oldugu kadar eksileride burada paylaşıyoruz skodayı kotulemiyor arkadaş,hangi aracı kullandıgını bilmiyorum ama bahsettiği sorunları baştan yaptırayım dese,merkezi kilit motoru beyin v.s ortalama serviste 2500den aşşağ çıkmaz para kolay kazanılmıyor biraz objektif olmakta fayda var,,

fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti Ferhath » 27 Nis 2009, 12:22

Merhaba değerli arkadaşım ve geçmiş olsun.Anlattığın talihsizlikler her markada olabilecek şeyler.Gerçekten çok üzüldüm seninki büyük bir şanssızlık ama ne yaparsın bu kadar elektronik aksamın bulunduğu yeni araçlarda problem çıkabiliyor.Hiçbir zaman unutmamanı tavsiye edeceğim tek şey seri üretim olan bu araçların şans işi olduğudur.Ailemle beraber 2003 den beri 6 tane (3 octavia , 3 fabia) skoda araç aldım ve sadece 1 fabia da cam otomatiği sorunu yaşadım onu da garantiden yaptırdım ve şu an bu markayı büyük bir gururla satıyor,almak isteyenlere de göğsümü gererek tavsiye ediyorum.Uzun lafın kısası hangi markayı tercih edersen et yaşadığın problemler karşısında markaya değil kendi şanssızlığına söylenSmile ve lütfen bir alman otomobili ile fransız otomobilini bir tutma.Sorunlarını bizimle paylaştığın için tüm arkadaşlarımız adına çok tşk ederim.Yardımcı olabileceğimiz bir durum olduğunda yeniden bizimle paylaşırsan çok mutlu oluruz.
                                                                   Bursa Yüce Hünkar Skoda Bayi Satış Sorumlusu

Ferhat HOŞGÖR

(0224 443 43 26)
Ferhath
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 27 Nis 2009, 12:22

Her markada olduğu gibi skoda'dada arıza olması gayet normal..Diğer markalardaki sorunları bir görseniz bide :) ...

Herşeyin hayırlısı...
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti gbasara » 27 Nis 2009, 13:39

özellikle 2000'li yılların araçları elektronik donanım olarak çok fazla sayıda parça ve sistem içeriyor..
2004 octavia elegance aldığımda ESP sistemi benzer markalarda bulunmuyordu. şimdilerde çoğu araçta var. örneğin bir ESP sorunu yaşayan arkadışımız bunu bu foruma yazsa ve sitem etse ne kadar haklı veya haksızdır... eğer ESP sistemi olmayan bir araç alsaydı bu tür bir sorun yaşamayacaktı.

silecekleri klasik sistemle çalışan bir araçta da fazla sorun yaşanmazdı. 74 model kaplumbağa aracımda motor ve tekerlek dışında bir arıza yaşamazdım.. su soğutmalı olmadığı için bununla ilgili masraflarım da olmadı..

hızlı ilerleyen bir teknolojinin otomobillerini kullanıyoruz. birçok sistem aceleyle bir adım önde olma yarışıyla araçlara takılıyor. uzun dönem testleri olmadığından kronikleşen sorunlar zamanla ortaya çıkıyor. ama bu sefer de başka sistemler ekleniyor ve sonuçta biz test pilotu gibi kullanılıyoruz hem de kendi paramızla..

dolayısıyle ne kadar çok donanım o kadar çok masraf mantığını kabullenmemiz gerekir. yüzlerce sistem arasından bir tanesinin bozulması belki daha iyi bir şeydir, biraz da iyi yönden bakmak huzurumuzu bozmaz.. daha kötüsü de olabilir.. bunlar belki de küçük sınavlardır.. fren balatalarını, yağını vb. değiştirince kızmıyoruz... önemli olan aracın işletme maliyetleridir.. örneğin bir ferrarinin 30 bin km bakım maliyeti 20 bin TL civarıdır.. az önce bahsettiğim kaplumbağanınki de 1500-2000 TL olabilir..

gelecekteki modellerde öyle silecek türünden arızalar çıkmayacak belki ama onlar da bu sefer örneğin GPS arızaları ile uğraşacaklar. ya da otomatik şerit izleme türü arızalar yaşayacaklar.. bir de bu sistemin arızalanıp araçların yollarda tarlalara doğru gittiğini bir düşünsenize..

Allah, daha büyük kazalar ve tamiri zor hatalar vermesin.. lütfen dikkatiniz yolda kalbiniz sevdiklerinizde olsun...
gbasara
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir