Octavia aldığıma pişmanım....

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Octavia aldığıma pişmanım....

İleti MEGAN » 27 Nis 2009, 17:33

Skodanın olduğu yerde eksi olmaz kullanmayı bilmiyorsanız hiç kullanmayın araba diyip ona sadece metal parçası olarak bakanlar vardır birde onu çocuğu gibi sevgilisi gibi görenler vardır siz metalden ibaret olarak görmüşsünüz ce öyle davranmışsınız size hummer bile dayanacağını sanmıyorum o kadar suyu kim bilir nasıl soktunuz belkide akarsuya daldınız tavsiyem bisikletle yolculuk yapın bundan sonra kolay gelsin

-Skoda Octavia A5 1.6 FSI //
-34 EU 8105
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: PEUGEOT 307 1.6//MAKYAJLI ALP BEYAZI // 34 EU 8105

İleti Erdemsah » 27 Nis 2009, 17:50

[quote="emre_tokay"]    Saolun arkadaslar gercekten acıklayıcı ve önerilerle dolu mesajlarınızı okudukça moralim düzeliyor gibim :D fakat kaçarı yok servise parayı bayılcam istanbulda hakkıyla ve uygun şekilde düzgün çalışan ve mümkünse yetkili olmayan bir servis tavsiye ederseniz cok müteşekkir olacağım...[/QUOTE]

Geçmiş olsun öncelikle

Servisimize buyrun sorunlarınızı çözelim ve aracınıza tekrar zevk alarak binmenizi sağlayalım

Adres ve telefon bilgilerimizi imzamdaki adrese bakarak ulaşabilirsiniz.

Geçmiş olsun
Uzman oto skoda özel servisi

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Erdem Şahin
Arabanız: Peugeot 206 HDI

İleti OKTAVİACI » 27 Nis 2009, 18:14

geçmiş olsun ama bu şekilde düşünmeniz doğru değil.

inşaallah megane II yi aldıktan sonrada görüşlerinizi bizle paylaşırsınız..
OKTAVİACI
CLASSIC
CLASSIC

İleti y.emre » 27 Nis 2009, 18:37

[quote="MEGAN"]Skodanın olduğu yerde eksi olmaz kullanmayı bilmiyorsanız hiç kullanmayın araba diyip ona sadece metal parçası olarak bakanlar vardır birde onu çocuğu gibi sevgilisi gibi görenler vardır siz metalden ibaret olarak görmüşsünüz ce öyle davranmışsınız size hummer bile dayanacağını sanmıyorum o kadar suyu kim bilir nasıl soktunuz belkide akarsuya daldınız tavsiyem bisikletle yolculuk yapın bundan sonra kolay gelsin [/QUOTE]

tamamen saçmalamışsınız nasıl skodanın olduğu yerde eksi olmazmış ya tamm skodayı kötülemiyorm bnde skoda kullanıcısıyım ama dedkleriniz çok saçma ve konuyu açan arkadası kıracak seyler yazmışsınız silecelerlerin bi anda kendiliğinden çalışmaya baslaması bu kişinin kullanmayı bilmiyo anlamına gelmez kesinlikle yok hummer dayanmaz , bisikletle yolduculk yapın gibi şeylerde bu konuyu açan arkadasın hakettiği bi yanıtta değil açıkcası he diceksin ki sen avukatmısında koruyon faln hayır kesinlikle değil .. yarası olan birinin yarasına tuz basmaya çalısan birine engel olmak isteyen skoda severlerden biriyim..
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti bülbül » 27 Nis 2009, 18:58

Ağzınıza sağlık Y.emre, kişilerin beğinisi yada görüşleri kendilerini bağlar.Ayrıca iyi güzel hoş ama skoda da 4 4 lük değil.Çok güzel şahane araçlar ancak bu birazda şans meselesi.

Umarım bu ilk ve son sıkıntınız olur aracınızdan..

bülbül
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti MEGAN » 27 Nis 2009, 19:15

[quote="y.emre"][quote="MEGAN"]Skodanın olduğu yerde eksi olmaz kullanmayı bilmiyorsanız hiç kullanmayın araba diyip ona sadece metal parçası olarak bakanlar vardır birde onu çocuğu gibi sevgilisi gibi görenler vardır siz metalden ibaret olarak görmüşsünüz ce öyle davranmışsınız size hummer bile dayanacağını sanmıyorum o kadar suyu kim bilir nasıl soktunuz belkide akarsuya daldınız tavsiyem bisikletle yolculuk yapın bundan sonra kolay gelsin [/QUOTE]

tamamen saçmalamışsınız nasıl skodanın olduğu yerde eksi olmazmış ya tamm skodayı kötülemiyorm bnde skoda kullanıcısıyım ama dedkleriniz çok saçma ve konuyu açan arkadası kıracak seyler yazmışsınız silecelerlerin bi anda kendiliğinden çalışmaya baslaması bu kişinin kullanmayı bilmiyo anlamına gelmez kesinlikle yok hummer dayanmaz , bisikletle yolduculk yapın gibi şeylerde bu konuyu açan arkadasın hakettiği bi yanıtta değil açıkcası he diceksin ki sen avukatmısında koruyon faln hayır kesinlikle değil .. yarası olan birinin yarasına tuz basmaya çalısan birine engel olmak isteyen skoda severlerden biriyim..
[/QUOTE]
Görüyorumki gaza gelmişsiniz. benim buraya sınırlı olarak iyi orta ve kötü olarak 3 şekilde yorum yapma hakkım 3 de aynı sınırlar içerisinde olduğuna göre istediğim şekilde yorum yaparım bu iyi kötü veya orta halli bi cevap olabilir iyi yorum yaptığımda kötü tepki göstermediğinize göre kötü yorum yaptığımdada kötü yorumuma değil kişisel olarak bana kötü tepki vermeniz beni kırdı  iyi forumlar ClapClap
-Skoda Octavia A5 1.6 FSI //
-34 EU 8105
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Arabanız: PEUGEOT 307 1.6//MAKYAJLI ALP BEYAZI // 34 EU 8105

İleti RoadFighter » 27 Nis 2009, 19:35

Bu tip arızalar ve daha fazlası artık çoğu otomobil üreticisinin araçlarında oluyor.

7 yıl sorunsuz(tam anlamıyla sorunsuz) bir şekilde Japon arabası kullanıp Octavia'ya geçtiğimizde 1 yıl içinde garip arızalarla karşılaşmıştık ve "bu araba başımıza iş açacak" demiştim.

"A5'in iç mekanında karşılaşılan sorunlar" diye bir konu açmıştım. Bu ufak sorunlar da can sıkıyor ama oluyor işte böyle şeyler. 

Motor anlamında,mekanik anlamda büyük arızalar olmadığı sürece ufak tefek şeyler için araba satmaya değmez.

Megane 2 ,1.5 100 hp DCI yedek parça ucuzluğu,bolluğu ve motor performansı olarak(1.6 Octavia'dan) iyidir. Bunlar için Megane 2 alacaksanız bu arızaları bahane etmemeli :)

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti emre_tokay » 28 Nis 2009, 02:06

İşlerim dolayısıyla pek gün içerisinde pek fazla forumu takip edemedim ancak cevapları okuduğumda bazı arkadasların haddini nekadar aştığını ve kendini birşeyler bildiğini zannedip başkalarını aşşağılayarak aslında kendi seviyelerini ve gelişmişliklerini belli ettiğini gördüm.

Açıkcası üzüldüm bu tarz bir yorum beklemzdim ama gördümki böyle arkadaslar olduğu gibi forumda hiç tanımadığı görmediği birini bile koruyabilen savunan ve insana değer veren arkadaslarında olduğunu gördüm ve üzldüğümden daha cok sevindim.

Sakın başka arkadaşlar bunları hakaret veya bir saldırı olarak algılamasınlar. Benimki sadece nacizane yorumumdur.

Allahıma şükürler olsun BİSİKLET kullanmasınıda kamyon, binek araç, motorsiklet hatta kaykay kullanmasını bile bilirim. Sürüş kabiliyeti olarakta kendime güvenirim.

Açıklayıcı öneri ve fikir veren yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Aracımı siteki bir kaç arkadasımızla irtibata geçip uygun bir serviste bakımlarını yaptırıp yollara cıkacağım. 

Bisiklet meraklısı arkadaşlar aman dikkat edin sezon bakımlarınızı yaptırın sonra benimgibi sorunlar yasamayın  belliki  bisikletinizi önemsiyorsunuz....!!!!
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre TOKAY
Arabanız: A4 Octavia Elegance 2004 (SATILDI) Felicia GLXi

İleti emre_tokay » 28 Nis 2009, 02:15

[quote="drkuthan"]bence de saçma ... al meganı da gör bakalım heryeri öten çatır çatır konsolu oynayan fransız tenekesi neymiş gör ...

bende daha önce 2005 passat 2.0 fsi highline tiptronik vardı kaza yapıp sattım octavia RS aldım ... passatla yaşamadığım sorun kalmadı desem yeri .... ancak RS'de ALLAH'ıma sonsuz şükürler olsun hiçbir sorun yaşamadım ciddi. çoğu octavia sahibi de arabasını sorunsuz kullanıyor

en az 20bin kişinin katılımıyla yapılan power surveyler, top gear 2006 anketi, what car 2008 anketlerinde acaba sınıfının en sorunsuz ve sağlam arabası hangisi acaba = OCTAVIA

her araçta sorun olur ama şunu dandik gaz tenekeleriyle aynı kefeye koymayın [/QUOTE]

Vallahi bendeki octide yolda gıcır gıcır ötüp duruyor sinirlerimi hoplatıyor. Bir tavsiyede bulunda bari şimdilik bundaki gıcırtılardan kurtulayım. Megana ALLAH kerim.
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

İleti oguz » 28 Nis 2009, 06:01

anladığım kadarıyla emre bey siz aracın ilk sahibi deilsiniz. eğerki ilk sahibiyseniz o sorunların coğu sizin aracı kullanısınızdan yada şansızlıktan kaynaklanmıs olabilir. ama 2. el aldıysanız böle sorunlarla karsılasmanız normal. 2. el bi mercedes de bile neler neler cıkabilir. sonucunda ilk sahibinin nasıl kullandıgını bilemessiniz. ben mesela 3 senedir fabia kullanıyorum. 2005 model aracım tek bir gıcırtı bile gelmiyor aractan allaha şükür. bu bi eleştiri yada lakayıklık deil lutfen yanlıs anlamayın. sadece konuya kendi bakıs acımdır. iyi geceler.

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hetepe » 28 Nis 2009, 10:22

İkinciel alınan araçlarda -markası ne olursa olsun- ilk sahibi/sahiplerinin kullanım tarzı ve titizliklerine göre aracın yıpranma oranı değişebilir.Bu arızaları bu durumda mercedes bile yapsa yadırganmamalı.
Geçmiş olsun diyorum.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti asdfghjk » 28 Nis 2009, 14:31

sorununa bende üzüldüm ancak sana gerçekten sonuç alabileceğin bir servis önerebilirim. Sorunu ekşioğlu plaza yani Kocaeli'deki bayii de yaptırmışsın ve ekşioğlu plazanın hemen 50-100 metre yanında aydenizler adında tüm vw grubu modellere bakan bir bayii var. Emin ol ki şu anda görebileceğin en iyi müşteri hizmeti var.. Her şey orjinal parça ve servise göre kat kat ucuz eğer istersen ve tekrar kocaeli ye gelebilirsen sana adresini veya numarasını verebilirim..

asdfghjk
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir

İleti octaviaman » 28 Nis 2009, 19:36

Emre Tokay geçmiş olsun.Ben de octavia sahibiyim.ne mutlu bana diyorum.Octavia gibi güzel araba mı var? ama kimisi şanssız olabilir.Mercedes alsa o da problem yumağı olabilir.Siz octavia ya lanet olsun deyip Megan2 demişsiniz ya:)söyliyecek bişey kalmamış bu durumda.Siz zaten skodacı değilmişsiniz.Alın Megan2 yi görün hayrını....
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti ERCİS » 29 Nis 2009, 00:18

valla arkadaşlar ben toyota corolla,megane 1 ve 2 ,mitsubishi lancer,octavia classic kullanan biri olarak diyebilirimki sağlamlık derseniz skoda tamam ama konfor sıfırın altında,,,
ERCİS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti şahinbey » 29 Nis 2009, 00:41

[quote="emre_tokay"][quote="drkuthan"]bence de saçma ... al meganı da gör bakalım heryeri öten çatır çatır konsolu oynayan fransız tenekesi neymiş gör ...

bende daha önce 2005 passat 2.0 fsi highline tiptronik vardı kaza yapıp sattım octavia RS aldım ... passatla yaşamadığım sorun kalmadı desem yeri .... ancak RS'de ALLAH'ıma sonsuz şükürler olsun hiçbir sorun yaşamadım ciddi. çoğu octavia sahibi de arabasını sorunsuz kullanıyor

en az 20bin kişinin katılımıyla yapılan power surveyler, top gear 2006 anketi, what car 2008 anketlerinde acaba sınıfının en sorunsuz ve sağlam arabası hangisi acaba = OCTAVIA

her araçta sorun olur ama şunu dandik gaz tenekeleriyle aynı kefeye koymayın [/QUOTE]

Vallahi bendeki octide yolda gıcır gıcır ötüp duruyor sinirlerimi hoplatıyor. Bir tavsiyede bulunda bari şimdilik bundaki gıcırtılardan kurtulayım. Megana ALLAH kerim.
[/QUOTE]
Sorununuza birçok arkadaşım (bende dahil)çözüm bulmaya çalıştık elimizden geldiğince...Yalanız sizin yazmış olduğunuz cevapları okuduğumda oktavia'yı öven her arkadaşla sanki(şahsi fikrim) inceden bir alay geçiyorsunuz gibi algıladım.Yıllardır araç kullandığınızdan, kamyon dahil birçok araç konusunda kendinize güveninizin tam olduğundan bahsetmişsiniz.Bu durumda ikinci el alınan bir araçta birtakım seslerin ve bazı saçma sapan arızaların olmasının doğal olabileceğini ve bunun marka veya modelle bağlantısından ziyade kullanım tarzıyla alakalı olabileceğinide biliyor olmalısınız...Şunuda eklemek isterim açtığınız bu konuya yorum yapan her arkadaş size yardımcı olmak amaçlı yazmıştır..

saygılar..
şahinbey
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ufuk05 » 29 Nis 2009, 00:58

Sorunu dert ediyorsun 2006 model passat fsı 3 yıllık sorunlarını anlatım.4-5 sefer camlardaki problem için servise gitti.2.4-5 sefer havayastıkları hata verdiği için servise gitti.3 arabanın beyni değişti.4.direskiyonda anahtarın şifresini algılayan sistem bozuldu araba bazen çalışmıyordu komple sistem değişti.Babam bunca olumsuzluklara rağmen arabasını çok seviyor.Ne sabırlı adammış yav.Arabamı satıp broadway felan alıcam demiyor :)
ufuk05
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti emre_tokay » 30 Nis 2009, 00:33

[quote="şahinbey"][quote="emre_tokay"][quote="drkuthan"]bence de saçma ... al meganı da gör bakalım heryeri öten çatır çatır konsolu oynayan fransız tenekesi neymiş gör ...

[/QUOTE]
Sorununuza birçok arkadaşım (bende dahil)çözüm bulmaya çalıştık elimizden geldiğince...Yalanız sizin yazmış olduğunuz cevapları okuduğumda oktavia'yı öven her arkadaşla sanki(şahsi fikrim) inceden bir alay geçiyorsunuz gibi algıladım.Yıllardır araç kullandığınızdan, kamyon dahil birçok araç konusunda kendinize güveninizin tam olduğundan bahsetmişsiniz.Bu durumda ikinci el alınan bir araçta birtakım seslerin ve bazı saçma sapan arızaların olmasının doğal olabileceğini ve bunun marka veya modelle bağlantısından ziyade kullanım tarzıyla alakalı olabileceğinide biliyor olmalısınız...Şunuda eklemek isterim açtığınız bu konuya yorum yapan her arkadaş size yardımcı olmak amaçlı yazmıştır..

saygılar..
[/QUOTE]

Sevgili arkadaşım eğeri sizi böylesine bir düşünce içerisine düşürdüysem forumdaki bütün arkadaşlardan binlerce kez özür dilerim. Yalnız şunu belirtmek isterim geçen günler içerisinde bu konu altında yazdığım 1 mesaj sadece biraz kabaydı ama onada cok sinirlendiğim için öle bir cevap yazdım ve genelde her düşüncesini yazan arkadasa teşekkür ederek cevaplamısımdır.  Sonuçta hepimiz Yüce ALLAH'ın yarattığı aciz bir kuluz. Kimsenin kimseden bir üstünlüğü yoktur olamazda. Fikir ve görüşlerini beyan eden arkadaşlara yine cok teşekkür ederim eğerki birinin kalbini kırdıysamda hakkını helal etsin.

Megan konusuna gelince nekadar megan kullanıcısına sorduysam genek yakın tüketimi gerekse konforundan gayet menunlar.  Bende tabiki aracımdan gayet memnunum sadece görüntü bakımından fazla ısınamadım bunada kimse bir şey diyemez zevkler ve renkler tartışılmaz.  Araçta okadar basit fakat okadar önemli sorunlar gerçekleşiyorki insanın ister istemez canı sıkılıyor.  Önceki araç sahibim bir firmada müdürdü ve gayet mülayim ve aracı aldığımda çok temizdi. Hakeza bende aynı titizlikle ve düzgün bir şekilde aracımı kullanmaktayım.
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpino » 30 Nis 2009, 00:37

ne yalan söyleyeyim ben de octaviayı almadan önce megane'lara bakmıştım (0 km olanlarına). bir tanıdığıma söylediğimde "hıııı hani şu belediye başkanı arabası" dedi. bi anda soğudum ben de sana söyleyeyim belki sen de soğursun

MEGANE mı? hani şu belediye başkanı arabası
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

ÖncekiSonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir