Octavia aldığıma pişmanım....

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Octavia aldığıma pişmanım....

İleti emre_tokay » 30 Nis 2009, 00:40

[quote="alpino"]ne yalan söyleyeyim ben de octaviayı almadan önce megane'lara bakmıştım (0 km olanlarına). bir tanıdığıma söylediğimde "hıııı hani şu belediye başkanı arabası" dedi. bi anda soğudum ben de sana söyleyeyim belki sen de soğursun

MEGANE mı? hani şu belediye başkanı arabası [/QUOTE]

Aman abi kalsın almiyim.Smile  Çok teşekkür ederim zaten bu kadar negatif yorumdan sonra megane almam artık Smile

emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre TOKAY
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: A4 Octavia Elegance 2004 (SATILDI) Felicia GLXi

İleti ufuk05 » 30 Nis 2009, 00:47

Bu devirde megana binen bld başkanımı kaldı yav.Hepsinde audi quatro çılgınlığı var ala ala
ufuk05
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 30 Nis 2009, 00:49

bizim tanıdık bir alay komutanında vardı, makam aracı olarak, hatta meganea binen generaller bile var kimi bölgelerde. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti alpino » 30 Nis 2009, 00:49

[quote="ufuk05"]
Bu devirde megana binen bld başkanımı kaldı yav.Hepsinde audi quatro çılgınlığı var ala ala
[/QUOTE]

canım ben de melih gökçek demedim. ilçe belediyelerinde dolu megane var. yok illa beğendiremediysem polis arabası diyeyim :D

[quote="hakanerdogan"] bizim tanıdık bir alay komutanında vardı, makam aracı olarak, hatta meganea binen generaller bile var kimi bölgelerde.
[/QUOTE]

yalnız o komutanın seçimi değil. biliyorsunuzdur renault oyak ortaklığı. ankarada hala torosla gezen kaç tane yarbay albay var. denizli piyade tugayında 2006-2007 yıllarında tugay komutanı Tuğgeneral dikkatinizi çekerim megane ile geziyordu. ha ayrı mesele bir de jeep vardı ama onu çok nadir şehir dışına çıkacağı zaman kullanırdı.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti ufuk05 » 30 Nis 2009, 00:54

Yokya büyükşehir belediyesine gerek yok burda bilem başkan altına 3.0 quatro çekti zengin ülkeyiz .Birkaç belediyedede audi gördüm ondan genelleme yaptım.Polis arabası olur bak genelde megan yada toyota Wink
amma sosyete bi siyasetimiz var adamlar kendi markası diye beğenmediğimiz renoya biniyor bizimkiler gidip son model mercedestir audidir vs
ufuk05
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 30 Nis 2009, 00:55

bilmem mi, bize komedi fiyatlara megane veriyorlar, ama almadık, fabia istedim ben. lagunada gitmezdi şindi bana ne diye bi ton fazladan ağırlık gezdireyim.

fabia daha flex bi araç idi, istemeyerek ön yargı ile gittim, severek alıp çıktık.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti kadir_ » 01 May 2009, 16:17

Motoru eğer basınçlı suyla yıkattıysan normal yani 9 senedir kullanıyorum allaha şükür hiç böyle sorunla karşılaşmadım kullanma şekline görede değişiyor yani

Umarımki masraf büyük değildir geçmiş olsun

Megan kesinlikle önermem sana ben civic derim motor olarak a4den daha iyi izalosyon konusunda octiden sonra mükemmel 4x4 lük araçSmile
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti miyidogan » 01 May 2009, 16:38

Benzer sorunları Renault ile yaşamıştım ve maalesef elektrik  enstalasyonu yandığı için olmuştu. Umarım böyle bir sıkıntı değildir, masraflı ve arabadan sizi soğutan bir değişim oluyor. Ama ihmal etmeyin mutlaka iyi bir servis görsün, elektrik enstalasyonu ise risklidir çok.
miyidogan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti WXW » 01 May 2009, 18:31

4 sene broadway, 13 sene de 19 1.4 RN kullandım, ama gidip megane almadım:).
       Seri üretim araçlarda eskiye oranla gerek teknolojik gelişmeler gerekse üretim farklılıklarından dolayı daha fazla sorun çıkıyor. yaklaşık 3 ay boyunca gerek internetten, gerek servisteki ustalarla yüzyüze konuşarak gerekse kullanan eş, dost, akrabalara sorarak birçok marka hakkında araştırmalar yaptım ve RENO dan vazgeçtim.aracı aldıktan sonra hepimiz bir sorun yaşayabiliriz. hatta bazen bize arabayı satmayı düşündürecek kadar basit ve anlamsız, sıradan sorunlar da olabilir bunlar.ben bu ay sonunda hayırlısıyla octavia 1.6 elegance modelime kavuşacağım. bu noktaya gelene kadar kısa kısa sizlere nelerle karşılaştığımı yazmak isterim.

İlk olarak RENO dan başlayayım. Reno da yukarıda bahsettiğim ufak tefek arızaların ötesinde, bu arızaların kronik olduğunu, araçta mahkemeye başvurulacak ve ispatlanacak seviyede hatalı üretim parçalar olduğunu, elektronik olarak çok fazla arızayla karşılaşıldığını ve birçok kullanıcının bu sebepten reno dan vazgeçtiğini, aldığına pişman olduğunu duydum, okudum.Bunları teyid etmek içinde tanıdığım ve güvendiğim, kendi reno 19 'umu da tamir ettirdiğim usta ve arkadaşlarında aldım soluğu. kendileri de bana bu sıkıntılar konusunda hemfikir olduklarını, genel olarak RENO markasında şu anda üretilen en sorunsuz arabanın Clio olduğunu söylediler.Hatta RENO da işe yeni başlayan (3-4 yıllık) bir ustadan aldığım tepki aynen şöyleydi.RENO da bu kadar sorun olduğunu bilseydim,FORD dan asla ayrılmazdım:)
   Tabii konuyu hemen FORD a kaydırdım.Focus ve Mondeo konusunda fikirlerini almak istedim. Öncelikle Focus modelinin 2006-2007 yıllarındaki kasasından sonra eskisi kadar başarılı bulmadıklarını, RENO kadar olmasa da onda da bazı kronik problemler olduğunu anlattılar.Detay a girmeyeceğim.
   Oradan ayrılıp hemen bir Ford bayii ne gittim.Tabi ötv indirimi sebebiyle oldukça fazla müşterinin araç bakmaya geldiği bir dönemdeyiz.Herneyse, arabaları incelerken, sohbet ortamı oluşturarak Ford kullanıcılarına sorular sordum.Genel olarak aldığım cevap, fiesta nın hem yol hem motor konusunda gürültülü olduğu, focus da motor gürültüsü olmadığını ancak yol gürültüsünün olduğunu, mondeo da inşallah ikisini de duymayacaklarını ümid ederek incelediklerini gülerek anlattılar.
   Herkesin arabada aradığı şey farklıdır.Mesela ben performanstan öte konfora önem veren bir insanım.Teknik olarak yürüyen aksam ve motorda problem yaşamak istemem, varsın fazla yaksın diyenlerdenim.Bu nedenledir ki dizel otomobil düşünmedim.Çünkü dizel otomobile vereceğim fazla paranın bana geri dönüşü çok uzun olacaktı(aracı günlük hayatta az kullananlardanım).o zamana kadar zaten ben arabayı değiştirecektim (Bakmayın reno 19 u maddiyattan değiştiremedim:) yoksa 13 yıl teknolojinin gerisinde kalmak açısından oldukça fazla bir süre)
   Honda ya gitmeden önce yaptığım araştırmalarda, dünyanın en iyi şanzımanlarından birine sahip olduğunu, hatta diğer üreticilere bile temin ettiğini, donanaımının yeterli seviyede ve kalitede olduğunu söylediler.Ancak honda nın bu son dönemde yapmış olduğu kontrolsüz zamlardan ve ilgisiz,tepkisiz yaklaşımlarından,ve zamlar sonucunda iptal edilen siparişlerden sonra bana tekrar dönerek arabayı satmak için bir anda ilgi göstermeye başlamalarından dolayı araçtan soğudum.Ancak dedim ya satıcının bana kötü davranması arabanın kötü olduğu anlamına gelmemekte.Aklımın bir köşesine, terchlerden biri olarak Honda (civic) yazarak oradan da ayrıldım.
Sırada Volvo vardı.Bakın hala Skoda aklımda yok.maddi olarak S60 a çıkamazdım, bu nedenle S40 ı incelemeye başladım.Araba gerçekten kaliteli bir araç hepimiz bunu kabul etmeliyiz.Ne var ki içinin dar olması, çok fazla sade görünmesi, donananımının diğer araçlara göre az olması ve aracın avro üzerinden satılması ( 22.000 avro ki bu da yedek parçasının da avro üzerinden geldiği anlamına gelir) volvo dan şimdilik vazgeçmeme sebep oldu
  &nb
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

İleti gbasara » 02 May 2009, 11:10

sıkılmadan yazmışsın ne güzel.. hiç polemik yok.. ben de okudum zaten hepsini.. aracın hayırlı olur inşallah..
gbasara
CLASSIC
CLASSIC

İleti WXW » 02 May 2009, 13:19

[quote="gbasara"] sıkılmadan yazmışsın ne güzel.. hiç polemik yok.. ben de okudum zaten hepsini.. aracın hayırlı olur inşallah..[/QUOTE]

çok teşekkür ederim......
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

İleti oguz » 02 May 2009, 17:01

benim bulunduğum ilçenin belediye başkanı octi a5 kullanıyo buna ne diceksiniz:D

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti octaviaman » 03 May 2009, 05:54

[quote="ERCİS"]valla arkadaşlar ben toyota corolla,megane 1 ve 2 ,mitsubishi lancer,octavia classic kullanan biri olarak diyebilirimki sağlamlık derseniz skoda tamam ama konfor sıfırın altında,,,[/QUOTE]

Sevgili kardeşim octavia classic adı üstünde baz donanım boş araç da  konformu var ki octavia da konfor sıfırın altında demişsin.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti ERCİS » 04 May 2009, 02:01

e abicim diğer araçlarda baz donanımdı ama konforda octavianın 3 gömlek üstüydü.daha evvel  tartışılmıştı skoda konfordan çalıyo diye
ERCİS
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir