Octavia mp3

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Octavia mp3

İleti terasus » 28 Nis 2009, 00:07

Selamlar, haftasonu İzmir e gidip geldim. Kendi doldurduğum mp3 ü giderken gayet güzel çalıyordu. Dönüşte hava ve arabanın iç sıcaklığı artınca mp3 error verdi ve cd yi dışarı çıkardı. Israrlarıma dayanamayıp yarım yamalak çalmaya başladı. Neyse bu gün yenisini hazırladım ama hep error verdi. Acaba uzun süreli çalmalarda şişme falan mı yapıyor..?

terasus
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti şahinbey » 28 Nis 2009, 00:09

Bu sorun bendede oluyor,sadece uzun süreli kullanımda eror veriyor,sonra kafasına göre çalmaya başlıyor...
şahinbey
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpko » 28 Nis 2009, 00:11

Kalitesiz CD`den olmus olabilir mi acaba!.. Bratislava`dan Istanbul`a giderken 15 saat kesintisiz caldi bisey olmadi bende ama teyple alakali biseyde olabilir belki.
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ayhani » 28 Nis 2009, 00:14

Geçen sabah octimde cd'yi çıkartınca cd'nin üzerinin buğulandığını gördüm. Bu buğu sanırım gözüde etkiliyor. En sağlamı arabayı durdurduğumuzda cd'yi çıkarmak diye düşünüyorum.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti fmaka » 28 Nis 2009, 00:16

[quote="ayhani"]Geçen sabah octimde cd'yi çıkartınca cd'nin üzerinin buğulandığını gördüm. Bu buğu sanırım gözüde etkiliyor. En sağlamı arabayı durdurduğumuzda cd'yi çıkarmak diye düşünüyorum. [/QUOTE]

bence de mantıklı.ben cdnin teybin içinde eridiği için çıkmadığını gördüm.varın gerisini siz düşünün.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti terasus » 28 Nis 2009, 00:17

Bir ara teflon cd ye çektim(kaliteli cd imiş) onda daha kötü çalıyordu. silinen cd lerde de verim alamadım. Alelade cd lerde sorun olmuyordu:) Çok soğuk havalarda da aynı sorunu yaşamıştım.. sıcak havalarda da aynısı oldu. Arabayı ilk çalıştırmada çalmaya başlarsa genelde sorun olmuyor ama açmaz da error verirse problem devam etmeye başlıyor..
terasus
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fmaka » 28 Nis 2009, 00:22

belki okuyucu lazer kafa tozlanmış olabilir.temizleyici cd kitlerinden bir deneyin umarım olumlu sonuç alırsınız.müzik dinlerden helede bi anlamsız sesler gelirse keyıfte kalmaz yolculukta çekilmez.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti ayhani » 28 Nis 2009, 00:24

[quote="terasus"]Bir ara teflon cd ye çektim(kaliteli cd imiş) onda daha kötü çalıyordu. silinen cd lerde de verim alamadım. Alelade cd lerde sorun olmuyordu:) Çok soğuk havalarda da aynı sorunu yaşamıştım.. sıcak havalarda da aynısı oldu. Arabayı ilk çalıştırmada çalmaya başlarsa genelde sorun olmuyor ama açmaz da error verirse problem devam etmeye başlıyor..[/QUOTE]

Bu teflon cdlerin daha sağlam olduğu kolay çizilmediği falan kandırmaca arkadaşlar sadece cd'ler siyah olduğu için daha karizmatik görünüyor yoksa çizilme yönünden bir avantajı yok.
Ayrıca cd'de teflon-meflon yok.
Bildiğiniz normal cd'nin saydam plastik kısmı biraz daha siyah, üstünde yine normal cd'lerdeki gibi aliminyum katman var. Zaten mantıken teflon yansıtmaz.Cd'nin üzerine gönderilen lazerin yansıması gerekli teflonda bu özellik yok bildiğiniz normal cd'lerdeki aliminyum kaplama var.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti RoadFighter » 28 Nis 2009, 01:56

Cd'yi şarkı vb. mp3 atarken hızlı çekilmesi de cd çaları etkiliyor diye duymuştum zamanında.

En düşük hızda sabırla çekim yapmalı ve kaliteli cd kullanmalı.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti delidolu » 28 Nis 2009, 02:10

Hocam aracınız 2008 model olduğuna göre, yeni nesil mp3lü teybiniz olmalı. Henüz 1-2 yıllık bir teybi "HOR" kullanılmadığı sürece bu şekilde sorun yaratmaması lazım. CD gözünün tozlanmış, yağlanmış olması ihtimali elbette yüksek! ona sözüm yok ancak bir diğer ihtimal var ki seni de yakar beni de... Şöyleki arac buz gibi de olsa teybi açtığında eğer elektronik olarak bir dengesizlik/düzensizlik/tasarım-yazılım hatası vs varsa kısa sürede ısınmaması gerekn bir parça ısınıyorsa -ki ısı elektroniğin belasıdır- lazer kafa okuma işlevini yerine getiremiyor olabilir, bu da garanti çerçevesinde sarvise gitmek demektir. Ve eminim senin teyp servise gidip ustayı görünce şıkır şıkır 24 saat de çalışır :) hep öyle olmuştur... Yine de elektronik/elektrik işlerinden anlayan hetepe'nin yorumunu beklemekte fayda var...
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti octaviaman » 28 Nis 2009, 19:49

[quote="RoadFighter"]

Cd'yi şarkı vb. mp3 atarken hızlı çekilmesi de cd çaları etkiliyor diye duymuştum zamanında.

En düşük hızda sabırla çekim yapmalı ve kaliteli cd kullanmalı.
[/QUOTE]

+ 1  .

max 3600 kayıt hızı uygundur.Ayrıca Temiz pamuklu bir bezle çalmadan önce cd yi siliniz.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti skodam » 28 Nis 2009, 22:47

merhaba arkadaşlar bende 2008 model skoda octavıa 1.6 classıc mpı var benim bu aracımda yağmur sensörü,park sensörü,arka silecek yok bunlar ek olarak taktırılabiliyormu servislerinde yardımcı olursanız çok sevinirim.BİR sorunum daha var bu arka koltuklardaki camlar çok  sinir bozucu elle açılıyor otomatik değil  bunu otomatik yapabilirmiyim yoksa arabayı satmak zorunda kalacağım lütfen yardımcı olun

skodam
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 29 Nis 2009, 01:40

[quote="skodam"]

merhaba arkadaşlar bende 2008 model skoda octavıa 1.6 classıc mpı var benim bu aracımda yağmur sensörü,park sensörü,arka silecek yok bunlar ek olarak taktırılabiliyormu servislerinde yardımcı olursanız çok sevinirim.BİR sorunum daha var bu arka koltuklardaki camlar çok  sinir bozucu elle açılıyor otomatik değil  bunu otomatik yapabilirmiyim yoksa arabayı satmak zorunda kalacağım lütfen yardımcı olun

[/QUOTE]

Sadece bu saydıklarından ötürü a5 kasa almadım desem inanır mısın?

Geçen gün sokakta siyah a5 octi gördüm dışarıdan yakıyor insanı, içine baktım ki yuh dedim ha yılların şahini, ha bu -biraz abartmış olabilirim- hiç bir farkı yok. Hatta bazı şahinler de bile far yıkama mevcutken bu kadar güzel ve yüksek model bir araçta esp bile -yanlış bilmiyorsam- standart olarak gelirken, sizin de taktırmak için bahsettiğiniz şeyleri neden koymazlar bir türlü anlamıyorum. Sinek belki çoook küçük ama acaip mide bulandırıyor. Artık araba beğenmez oldum bende....

Sorununuza nacizanekendimce cevap vereyim. Bahsettiğiniz şeyleri eğer orjinal/çıkma/yan sanayi olarak taktırmak isterseniz eminim ki hem çok para harcamak zorunda kalacaksınız, parasından ziyade yaptırmakta da çok zorlanacaksınız, onun yerine satıp yenisini alsam diyeceksiniz. Ben daha bir kül tablasını bulamıyorken senin saydıkların buz dağının anca görünen kısmı. Umarım içini karartmamışımdır.

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti admbskrt » 29 Nis 2009, 20:54

selam arkadaşalar bende 2006 model octavia elegans trip. fsı 115bg araç var.ama galiba bu mp3 çalmıyor.track çalıyor.neden?
admbskrt
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ayhani » 29 Nis 2009, 20:55

[quote="delidolu"]
[quote="skodam"]

[/QUOTE]

Sadece bu saydıklarından ötürü a5 kasa almadım desem inanır mısın?

Geçen gün sokakta siyah a5 octi gördüm dışarıdan yakıyor insanı, içine baktım ki yuh dedim ha yılların şahini, ha bu -biraz abartmış olabilirim- hiç bir farkı yok. Hatta bazı şahinler de bile far yıkama mevcutken bu kadar güzel ve yüksek model bir araçta esp bile -yanlış bilmiyorsam- standart olarak gelirken, sizin de taktırmak için bahsettiğiniz şeyleri neden koymazlar bir türlü anlamıyorum. Sinek belki çoook küçük ama acaip mide bulandırıyor. Artık araba beğenmez oldum bende....

Sorununuza nacizanekendimce cevap vereyim. Bahsettiğiniz şeyleri eğer orjinal/çıkma/yan sanayi olarak taktırmak isterseniz eminim ki hem çok para harcamak zorunda kalacaksınız, parasından ziyade yaptırmakta da çok zorlanacaksınız, onun yerine satıp yenisini alsam diyeceksiniz. Ben daha bir kül tablasını bulamıyorken senin saydıkların buz dağının anca görünen kısmı. Umarım içini karartmamışımdır.

[/QUOTE]

Octi alırken kesinlikle classic almayın gerçekten çok boş bir araç. Octi alacaksanız en az ambiante almalısınız. Bu arada octilerde sadece elegansta ESP standart.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ufuk05 » 29 Nis 2009, 22:34

Arkadaşlar teflon cd ler ağır oldukları için cd mekanizmasını zorlar.Cd ye kayıt ederken düşük hızlarda yazdırmaya dikkat edin.Cd çaların içinde mümkün oldukça cd bırakmamaya çalışın.Cd çalarlar dikkatinizi çektimi bilmem çalışırken aşırı sınırlar bu zamanla cd nin eğilmesine sebeb olabilir.Uzun kullanımlarda yüksek ısıdan dolayı hata vermesi normaldir.Passata,avensiste, vectrada ve pioneer  teyipte bile yaşadım.Birde cd yi temiz tutun.Bazıları şaşırıyor alın elinize bulaşık süngerini ve prili cd yi güzelce çeşme altında temizleyin.Cd temiz olursa cd çaların lazerinede faydası olacaktır.
ufuk05
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti admbskrt » 29 Nis 2009, 23:07

arkadaslar yardım lütfen .benim araç neden track çalıyor?
admbskrt
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isikayhan » 29 Nis 2009, 23:53

[quote="admbskrt"]selam arkadaşalar bende 2006 model octavia elegans trip. fsı 115bg araç var.ama galiba bu mp3 çalmıyor.track çalıyor.neden?[/QUOTE]

cd çaların modeli nedir?

eğer MELODY ise mp3 çalmaz

Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Octavia 2009 1.6 MPI Facelift Elegance Tipt.

Sonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir