Bu nedir?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Bu nedir?

İleti fyyaman » 03 May 2009, 01:49

A5 lerde iç alarm sensörü tavanda, gözlük muhavazasının üstündeki ızgara içindedir.

fyyaman
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Yalçın YAMAN
Nereden: Bursa
Arabanız: Octavia

İleti kaftaroglu » 04 May 2009, 15:25

Hava kararınca farları otomatik yakan sensör (şaka)
kaftaroglu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 04 May 2009, 15:54

[quote="kaftaroglu"]Hava kararınca farları otomatik yakan sensör (şaka)[/QUOTE]

Yok o değilmiş, içeri bindiğimde araç sahibini (beni) tanıyıp; ayna, koltuk, direksiyon vs ayarlarını otomatik olarak ayarlayıp; motoru çalıştırarak klimayı uygun ısıya getiren "optokronik syber hi-tech sersormatik"miş.

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti QxQ » 10 May 2009, 01:48

ya arkadaşlar benim de bir sorum olacak. Yeni konu açmadan buradan sorayım. Bende 2001 octi elegance var. Yanlız göstergelerde kapılar felan açıldığında bir şey görünmüyor. Hız göstergesi ve devir göstergesinin arasındaki ekranın alt kısmında hiç bir şey çıkmıyor orada bir şeylerin çıkması gerekmiyor mu? çıkıyorsa da ne çikıyor. Oranın tüm ışıkları çalışırken bir resmini çekip koyabililir misiniz?
QxQ
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 10 May 2009, 03:53

Senin derdin kolaymış Smile

Eğer aracının modeli kapıların açık olduğunu göstermeyi destekliyorsa ve buna rağmen ekranda göstermiyorsa tek sebebi kapı switch'lerinin -ki wv grubu araçlarda sanırım kronik- arızalanmasından kayankalanıyor. Switchleri fazla dayanıklı yapmıyorlar, plastikimsi bir yapısı olduğu için çıt kırıldım, narin yani...

Eğer yetkili servise gidersen, kapı başına sökme+takma+işçilik= 250TL+arızalı parçanın fiyatı şeklinde... İnsanın ödü kopuyor 4 kapıyı söktürmeye. Ben ankaradaki zeki ünaldıya 7 ay önce sormuştum bana verilen cevap bu. 4 *250 = 1000 TL kapıların sökülmesi + 4 adet switch fiyatını hatırlamıyorum şimdi, heralde 1500 TL den aşağı çıkamazdım ConfusedCry

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti QxQ » 11 May 2009, 11:23

Hadi ya o kadar mı. Kesinlikle yaptırmam. Kapıların açık olduğunu görüyorum yeter. Ne bileyim ufak bir sigorta olayı felan sandım. Bir de kapılar sökülecek. Wacko 
  Yardımın için teşekkürler.
QxQ
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir