Yaz Geldi Başladık Yine :)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yaz Geldi Başladık Yine :)

İleti hakanerdogan » 04 May 2009, 18:38

yapılır niye yapılmasın. 

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti adilektasli » 05 May 2009, 11:09

2 Kez michellin lastik kullandım. İkisinde de 2 sene sonra lastikte sertleşme ve ıslak zeminde aşırı kayma sorunu yaşadım. Bu söylediklerim michellin energy için geçerli. Sonraki deneyimim Pirelli P6000 oldu. Aman uzak durun bu lastikten de. Bu kadar mı takoz olur. Hem ıslak hem de kuru zeminde kayıyor bu takoz. Hem de taş gibi sert. Şimdi Continental kullanıyorum. Çok konforlu olduğunu söyleyemem ve yeni olduğu için yorumum yanıltabilir ama yol tutuşu şu anda çok iyi. Ama içimde hep bir NOKIAN alma isteği kaldı. Onu da araştır istersen. Donanimhaber sitesinde bunun için açılmış bir konu da var.
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

İleti hetepe » 05 May 2009, 11:14

[quote="Erdemsah"][quote="hakanerdogan"]kesinlikle doğrudur, michelin tutuş olarak iyidir, yumuşacıktır, sessizdir, konforludur. bugün otoparkta sağlam lastik muhabbeti döndü. çıkan sonuç ise;

parası olan başım ağrımasın aman rahat olayım değişirim diyen michelin alsın, bende alayım ama uzun gitsin hemde performanslı olsun, konforunu tınlamam dağa tepeye vurrum sağlam olsun balon malon yapmasın diyen conti alsın. zira continentalde ucuz değil, ama daha geç değişim ister.

[/QUOTE]

Aracımda orjinal aldığımda michelin lastik vardı . 70000 km yol yaptım . Lastikleri ön arka değiştirdim heralde bi 70000 daha yaparım  uzun ömür bu olsa gerek   :)))
[/QUOTE]
Bende de piyasada -belki en ucuz- Hankook K 406 lastiği var, 50 000 km oldu hâla sorun çıkmadı, herkese öneririm.(Performans lastiklerini değil)
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti kadir_ » 05 May 2009, 13:41

kar lastiklerim hankook benim bende tavsiye edeyirum kışlık lastik alacak arkadaşlara ama yazlıkta pek tercihim değil
michelin alıcaz gibi pılor primacy hp mı öyle bi modeldi sanırım ama nokıon da çok öneriyorlar subaru gibi markaların üzerinde geliyormuş?
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti fmaka » 06 May 2009, 01:25

bridgestone er300 turanza kullanıyorum sertliği yada ses yapması dışında sorun yaşamadım.süret ve yoltutuşta yolu kavramada sıkıntı olmadı çok süşür.bi fırsat bulsam lassa  ve michelin ile yol yapmak isterdim.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti slamy » 06 May 2009, 16:05

Michelin Energy Saver modeli yaz lastikleri var. Ebat olarak bulabilirmisiniz bilemem ama Fabia nın üstünde gelmişti. Son derece sağlam.
slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti dawerw » 06 May 2009, 19:08

yokohamadan hiç bahsedilmemiş ama ben kış lastiği olarak kullandım kış lastiği olmasına rağmen gayet sessizdi ve görevini mükemmel bir şekilde yerine getirdi yazlık olarak michelin metini duymayan yok. ben kullanmadım ama ucuza kaçıp lassa impetus 2 aldım hayatımın hatasını yaptım hiç memnun değilim hangisini alırsın bilmem ama bunu alma . lastikte paradan kaçılmazmış bunu anladım eskisin ilk işim michlen yada goodyear almak.. lastik sesi insanı uzun yolda deli ediyor.
dawerw
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir