hız sabitleyici ayarı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

hız sabitleyici ayarı

İleti umitc » 03 May 2009, 23:51

slm arkadaşlar. ben hız sabitleyici ayarını yapamadım. yardımcı olabilirmisiniz? teşekkürler

umitc
CLASSIC
CLASSIC

İleti yexplorer » 04 May 2009, 01:02

ayar gerektirmez 20 km yi geçtikten sonra set e basılı tut 2-3 saniye devreye girer hızı artırmak için sete istediğin hıza gelinceye kadar bas yada gaza kendin basarak tekrar set ile sabitleye bilirsin azaltmak için set - ye bas. iptal için cancel fren yada debriyaja basman yeterli frene bastıktıktan sonra tekrar aynı hız için set e çok kısa tek tık süresi kadar basman yeterli her viteste aynı hıza ulaştırır ( tusları karıştırdım galiba set dediğim üsteki set - dediğim alttaki
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti umitc » 04 May 2009, 01:41

sinyal kolunun olduğu tarafta on of düğmesi var. onu açıp öylemi set düğmesine basıyoruz
umitc
CLASSIC
CLASSIC

İleti yexplorer » 04 May 2009, 02:12

evet off olursa aktif olmaz on olması gerekir. neden böyle bir duğme koymuşlar anlayabilmişde değilim
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti terasus » 04 May 2009, 13:27

Hız sabitleyici ile giderken, özellikle inişlerde dikkatli olmanı tavsiye ederim.Motor gücü hız ı aynı seviyede tutmaya yetmiyor. Sabit hızın üzerine çıkabiliyor. Radar için düşünüyosanız inişlerde yinede dikkatli olun derim
terasus
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 04 May 2009, 15:07

Hız sabitleyiciyi özellikle yokuşlarda kullanıyorum. Düğmeyi ON konumuna getirdikten sonra uygun vites ve devirdeyken "+" tuşuna BASILI tutuyorrum, km göstergesinden genellikle 100-120 arası bir değere gelince parmağımı çekiyorum. O esnada lpg ile de gitsem benzin'le de gitsem araba mutlaka o değer ile yokuşu tırmanıyor. Ancak yokuş bittikten sonra Set ettiğim km değerinin daha bir üstünde gitmek için hızlanmaya devam ediyor.
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti alpino » 04 May 2009, 18:53

ben de bir ekleme yapayım. diyelimki hız sabitleyici açık oalrak gidiyorsunuz ve frene basmanız gerekti sistem devre dışı kaldı. aynı hıza tekrar sabitlemek için yapmanız gereken tek şey sistemin kumanda kolunda hız artırmak için kullandığınız + tuşuna bir kere basmak. son ayarlanmış hızı tekrar aktif hale getirir.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti umitc » 04 May 2009, 23:42

az evvel denedim söylediklerinizi. hepinize çok teşekkür ederim.. bunu da öğrenmiş olduk.. sırada lastik basınç sensörü var:)
umitc
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpino » 05 May 2009, 02:03

lastik basınç sensörü ABS sisteminin sensörlerini kullanarak lastiklerin dönüş hızlarını kontrol eder. bir lastik herhangi bir sorun yokken diğerlerinden daha yavaş dönüyorsa bu lastiğin hava basıncının düşük olduğunu anlar ve sizi sesli ve görsel olarak uyarır. yalnız ne yazıkki hangi lastiğin sorunlu olduğunu belirtmez. bunun için, eğer bariz şekilde inmiş bir lastik yoksa bir lastikçi veya benzinciye gidip lastik basınçlarınızı kontrol etmeniz ve eğer gerek varsa lastiklerinizi kontrol ettirmeniz gerekiyor.
saygılarımla
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti fmaka » 06 May 2009, 01:16

bende cc ile bir konuyu anlatayım.
genellikle ccyi kullanırım.

cc ile yavaşlamayı hiç denedinizmi?hızı azaltmak ...

o esmada hızı düşüren nedir?en son öğrendiğime göre arka fren balataları ile araç kendini yavaşlatıyormuş.bunu teyit edemedim ama eğer böyle ise arka balatalar daha erken biter demektir.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir