Sıfır araç ile orjinal olmayan aksesuar(ÇÖZÜLDÜ)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Sıfır araç ile orjinal olmayan aksesuar(ÇÖZÜLDÜ)

İleti adilektasli » 05 May 2009, 18:51

[quote="hetepe"]

Jant göbeği orj. olarak avrupadan gelir, burada kimse söküp, takmaz.

Jantın arka yüzünde markası , mam, w germany falan yazması gerek.
[/QUOTE]

Peki orjinal skoda jantının arkasında ne yazar? Bilen var mı arkadaşlar.

Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

İleti hetepe » 05 May 2009, 18:54

SKODA markası ve arması kesin yazıyor, ayrıca tedarikçi olarak -atıyorum- BBS gibi bir marka da yazabilir.Tam olarak kolların arkasında olmalı, burada ayrıca jant ölçü bilgileri de yeralır.

14'' fabia elegance orj. jantı serviste tanesi 330 tl ,

15'' fabia choice orj. jantı serviste tanesi 350 tl.

14'' MAM- Germany jantı piyasada 120 tl dir.(Geçen sene ben tanesini 110 tl den almıştım)
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti adilektasli » 05 May 2009, 19:07

Teşekkürler. En iyisi ben birini söküp arkasına bi bakayım. Bakalım işin doğrusu neymiş. Ona göre mücadeleye devam ederim.
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

İleti adilektasli » 05 May 2009, 22:11

Az önce lastiklerden birini söküp jantın arkasına baktım. MAM GERMANY yazıyor. Model olarak ta W1-xxxx şeklinde bir model numarası var. Jantın MAM olduğu kesin ama sis farını anlayamadım. Çünkü sadece önünü görebiliyorum. Camının alt köşesinde skodanın amblemi ve yanında da @ nın A ile yazılmış hali gibi birşey var. Yani 2 daire arasında bir A ya da ters V şeklinde bişey. Sizce orjinal mi?
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

İleti WXW » 05 May 2009, 22:47

bu arada bu işi adece plus özellik için mi yapıyorlar yoksa elegans modeli için de aldıktan sonra bakmak gerekir mi. ben şimdi bu makyajlı elegans octavia dan da kıllandım. yeni arabayı dağıtıp toplatacaksınız bana elime geçince:)
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

İleti hakanerdogan » 05 May 2009, 23:04

Elegance için problem olacağını zannetmem zaten Mlada Boleslavdan üstünde layıkı olan orijinal jantıyla gelir. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti WXW » 05 May 2009, 23:49

parana göre saygı yani...çok ayıp etmişler. bunu çekler yollamamıştırda bizim türkler tilkilik edip değiştirmiştir. alem milletiz vesselam:)
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

İleti hakanerdogan » 06 May 2009, 00:04

[quote="WXW"]parana göre saygı yani...çok ayıp etmişler. bunu çekler yollamamıştırda bizim türkler tilkilik edip değiştirmiştir. alem milletiz vesselam:)[/QUOTE]

neler neler var daha... distribütör at hırsızı olunca...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti RoadFighter » 06 May 2009, 00:16

Ata'nın taktığı 15" alaşımlı jantları biliyorum.

Aynı MAM jantları Civic Dream'lere de takıyorlar.(sahibi oldukları Efe Honda Plaza'da)

Ata'ya sorun bakalım Efe'nin Civic'lere taktığı jantlar da Honda'nın orjnal jantı mı imiş? :)

Octavia'lara sonradan takılan MAM jantlar 10 metre öteden orjinal değilim diye bağırıyor.

Yüce Oto'nun Plus paket için belirlediği jantlar Skoda Auto'nun orjinal aksesuar seçenekleri içinde bulunan 15" jant mı bilmek lazım.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti adilektasli » 06 May 2009, 00:27

Ben de bugün Yüce oto'ya bu konuyu sordum zaten. Yani Plus paket ekleyince takılan jant orjinal jant mı olur yoksa sizin verdiğiniz başka bir marka mı var diye. Yarın cevap gelecek diye bekliyorum. Bu arada orjinal sis farı ile orjinal olmayanı önden bakıp anlamanın bir yolunu bilen varsa söyleyebilir mi? Camın köşesindeki küçücük  skoda logosunun ve yanındaki A ya benceyen yuvarlaklı şeklin bir anlamı var mı?. 
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

İleti RoadFighter » 06 May 2009, 00:32

Sis farlarını da OEM (Original equipment manufacturer) olarak tedarik etmiş olabilirler. Skoda'ya far üreten hangi firmalar bilmiyorum.

Sizin araca takılan sis farını incelemek lazım. Skoda logosu varsa muhtemelen Skoda'nın orjinal sis farı olabilir bu sis farı. (hangi firmaya ürettilirse üretilsin)
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 06 May 2009, 11:54

Skoda'nın üretim bantında orj.Aydınlatma markası Hella'dır.Diğerleri de Başta TYC firması olmak üzere bir kaç marka daha vardır.Ama fabrikadan çıkan farlar Hella olmalı.Marka logosu ön camda değil, far kasasının yan  ya da arka yüzeyindedir.
Ayrıca far anahtarını bastırarak parkı açıyormuş gibi yaparak az geriye çekerseniz komple yerinden çıkar ve bağlantıların fabrikasyon mu, sonradan mı olduğu ortaya çıkar.Ön sis yandığında gösterge panelinde ön sis pilotu yanıyor mu?buna da bakın.

(Ben sonradan taktığımdan bende yok bu lamba)
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti adilektasli » 06 May 2009, 12:04

Benim aldığım araç Ambinete. Ben plus paketi kapsamında sis farlarını ve jantları aracı alırken eklettim ve bunlar aracı teslim almadan önce serviste takıldı. Far anahtarını da sonradan değiştirttim. Plus far anahtarı getirttik.(Parayla) Ön sisleri açınca far anahtarı üzerindeki ön sis yanıyor. Arka yı açınca da göstergedeki yanıyor. Orada bir elegance vardı onda da aynı şekilde yanıyordu ışıkları. Bağlantı sonradan yapıldı bunu biliyorum. Ama taktıkları sis farları orjinal mi onu bilmiyorum. Jantlar MAM çıkınca sis farlarından da şüphelendim açıkçası. Ama dıştan bakınca orjinali gibi duruyor. Bu yüzden sis farlarını çok sorun yapmıyorum.
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 06 May 2009, 12:27

Şimdi durum değişti....Eğer size satarken bu donanımlarla satsalardı haksız olurlardı...Eğer siz farkını verip yada öyle pazarlık edip sonradan serviste eklem işlemi yaptırdıysanız sislere ve anahtarına birşey diyemezsiniz.
Jantlar da tabii öyle...Şu da var: Adamlar size orj. jant dedilerse Mam tabii ki orj. değil.ve fiyatı orjinalin 3 te 1 i kadar...
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti adilektasli » 06 May 2009, 12:41

Tam olarak anlayamadım hetepe arkadaşım. Aracı alırken orjinal olsun ya da olmasın gibi bir konuşma geçmedi ki aramızda. Zaten ben sıfır araç alırken alaşım jant ve sis farı da istiyorum demiştim. Ona göre de aracın fiyatını arttırdılar. Bana bilgi vermeden MAM jant takmalarını normal mi karşılıyorsunuz. Doğal olarak aracın her parçası ile orjinal olmasını bekliyorum. Ben bilmiyor muyum piyasandan jant alıp takmayı. Banim orjinal jant beklentim normal değil mi?
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

İleti adilektasli » 06 May 2009, 12:43

Aracı alırken sis farı ve jantlarla beraber aldım. Sonradan ayrı fiyat ödeyerek serviste taktırmadım. Onlar bana alaşım jantlı ve sis farlı araç teslim ettiler.
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 06 May 2009, 13:15

Aracınızın fabrikasyon donanımında olmayan jant ve sisleri konuşurken ''orijinal'' dememeniz onları haklı  ''gibi'' gösterir.''söylediniz taktık'' derler.Ben de alırken kol dayama istediğimde onlar hemen ''hallederiz'' demişlerdi, ben de şaşırmıştım, araba geldi, bir baktım ki piyasada 15-20 tl ye satılan uyduruk kol dayama...Söktürsem olmaz, orta konsolu falan delmiş itoğulları...öyle kabulleniverdim...
Yani diyeceğim, iş lafa gelirse onlar kendini haklı çıkaracak duruma kolayca gelirler.Tabii ki işin peşini bırakın diyemem ama bu boyutu da gözönünde tutun.
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti adilektasli » 06 May 2009, 13:28

Yetkili satıcının plus paketi adı altında piyasa malı jant takmasını kabullenemedim o kadar. Bunu da insanlar bilsin istiyorum. Benim ağzım yandı, başkaları bari zarar görmesin. Yüce oto dan olumsuz cevap gelirse şiketvar.com'a da yazacağım durumu. Sırf okuyanlara faydam olsun millet bizim gibi kandırılmasın diye. Yoksa bir çıkar beklediğimden değil. Orjinal olmadığını söyleselerdi asla almazdım onlardan jant falan.

Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

ÖncekiSonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir