Sıfır araç ile orjinal olmayan aksesuar(ÇÖZÜLDÜ)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Sıfır araç ile orjinal olmayan aksesuar(ÇÖZÜLDÜ)

İleti RoadFighter » 06 May 2009, 13:39

[quote="adilektasli"]Tam olarak anlayamadım hetepe arkadaşım. Aracı alırken orjinal olsun ya da olmasın gibi bir konuşma geçmedi ki aramızda. Zaten ben sıfır araç alırken alaşım jant ve sis farı da istiyorum demiştim. Ona göre de aracın fiyatını arttırdılar. Bana bilgi vermeden MAM jant takmalarını normal mi karşılıyorsunuz. Doğal olarak aracın her parçası ile orjinal olmasını bekliyorum. Ben bilmiyor muyum piyasandan jant alıp takmayı. Banim orjinal jant beklentim normal değil mi?[/QUOTE]

Plus paket denilince sizin orjinal donanımlı araç beklemeniz normal bence.

Tabi sizin araca jantlar takılmadan önce "orjinal jantlar takılacak" denilmişse ben de aynı beklenti içinde olurdum. Tabi orjinalden ne kastettiklerini onların lafına bakmadan da irdelerdim. (Ata Plaza'yı biliyorum zira!)

Yoksa 4 tane MAM jantın piyasa fiyatı nedir ki? Tanesi 125-150 lira olsun hadi. Piyasadan çok daha iyileri taktırılabilir. (laf aramızda Octavia Classic ve Ambiante sahiplerinin Ata Plaza'daki jantları niye taktırdığını da anlayamıyordum. Sizin gibi diğer araç sahipleri de araçlarına orjinal jant takılacağını zannediyor da olabilir)

Bu arada ;

Ata'nın taktığı jantlar bu aracın jantları ile galiba

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti adilektasli » 06 May 2009, 13:47

Evet resimdeki jantın aynısı.
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

İleti hetepe » 06 May 2009, 13:50

aynısından ben de aldım şaşmazda...  tanesi 110 tl...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti alpko » 06 May 2009, 13:58

[quote="adilektasli"]

Yetkili satıcının plus paketi adı altında piyasa malı jant takmasını kabullenemedim o kadar. Bunu da insanlar bilsin istiyorum. Benim ağzım yandı, başkaları bari zarar görmesin. Yüce oto dan olumsuz cevap gelirse şiketvar.com'a da yazacağım durumu. Sırf okuyanlara faydam olsun millet bizim gibi kandırılmasın diye. Yoksa bir çıkar beklediğimden değil. Orjinal olmadığını söyleselerdi asla almazdım onlardan jant falan.

[/QUOTE]

Arkadasim istersen Cek`teki fabrikaya asagida yazdigimi yaz(turkcesini de ekledim). Tabi Ingilizcede yazabilirsin. Cunku kabul edilmeyecek bir davranis bu, Skoda araca nasil MAM takarlar..

Dobry den,

Pisem Vam z Turecka, od Yuce Oto som kupil Skoda Fabia a stym som aj kupil balik Plus vraj mi mali dat orijinal elektrony ale ked som dostal auto vidiel som co mi davali elektrony nie su orijinal Skoda ale znacka MAM.
Cakam od Vas nejaky odpoved ci je to normalne procedur alebo nie.
Dakuju Vam vopredu.

Iyi Gunler,
Size Turkiye`den yaziyorum. Yuce Oto`dan Skoda Fabia aldim ve aracla birlikte bir de Plus paketini aldim, yani orijinal celik jantlari da plus paket dahilinde almak istedim, aracimi teslim aldigim da jantlarin orijinal Skoda degil de MAM marka oldugunu gordum.
Yapilan bu islem normal, siradan bir islem midir, yoksa ortada bir hata mi var, kolnu ile bilgilendirmenizi bekliyorum.
Tesekkurler

alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RoadFighter » 06 May 2009, 14:03

[quote="hetepe"]aynısından ben de aldım şaşmazda...  tanesi 110 tl...
[/QUOTE]

Yanlış hatırlamıyorsam bizim komşuya bu jantın 15" ini 750 liraya vermişlerdi.

Hyundai bayii bir arkadaşım  var da.

Xenon için 750 lira fiyat çekiyorlarmış.

Aynı kalite xenonu piyasada montaj dahil 250 liraya yaptırırım dediğimde "olur mu ya kardeş?!" diyor.

"Siz oto plazaları kazıklıyorsunuz müşteri kardeşim" dedim samimiyetimize binaen.

Plazadan çıkma olunca birşey güven duyuyor müşteri. (sözüm meclisten dışarı)

Ata adını kullanan plazaya ise(ki soy adları falan ATA değildir!) bilmem ne demeli. Hep garip bir olay ile duyuyorum arabayı aldığımız bu plazayı.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 06 May 2009, 14:05

Alpkocum, yanlış olmasın, arkadaşımın aracı ''Octavia'', sonra işler iyice karışmasın...
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti hetepe » 06 May 2009, 14:08

[quote="RoadFighter"][quote="hetepe"]aynısından ben de aldım şaşmazda...  tanesi 110 tl...

[/QUOTE]

Yanlış hatırlamıyorsam bizim komşuya bu jantın 15" ini 750 liraya vermişlerdi.

Hyundai bayii bir arkadaşım  var da.

Xenon için 750 lira fiyat çekiyorlarmış.

Aynı kalite xenonu piyasada montaj dahil 250 liraya yaptırırım dediğimde "olur mu ya kardeş?!" diyor.

"Siz oto plazaları kazıklıyorsunuz müşteri kardeşim" dedim samimiyetimize binaen.

Plazadan çıkma olunca birşey güven duyuyor müşteri. (sözüm meclisten dışarı)

Ata adını kullanan plazaya ise(ki soy adları falan ATA değildir!) bilmem ne demeli. Hep garip bir olay ile duyuyorum arabayı aldığımız bu plazayı.

[/QUOTE]

Artık 250 falan da kalmadı , 100 tl ye h1, h3, h7; 150 gibi de h4 (çift devre) takılıyor piyasada ve servistekilerin aynısı, Çin malı yani...
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti adilektasli » 06 May 2009, 14:32

[quote="alpko"] [quote="adilektasli"]

Yetkili satıcının plus paketi adı altında piyasa malı jant takmasını kabullenemedim o kadar. Bunu da insanlar bilsin istiyorum. Benim ağzım yandı, başkaları bari zarar görmesin. Yüce oto dan olumsuz cevap gelirse şiketvar.com'a da yazacağım durumu. Sırf okuyanlara faydam olsun millet bizim gibi kandırılmasın diye. Yoksa bir çıkar beklediğimden değil. Orjinal olmadığını söyleselerdi asla almazdım onlardan jant falan.

[/QUOTE]

Arkadasim istersen Cek`teki fabrikaya asagida yazdigimi yaz(turkcesini de ekledim). Tabi Ingilizcede yazabilirsin. Cunku kabul edilmeyecek bir davranis bu, Skoda araca nasil MAM takarlar..

Dobry den,

Pisem Vam z Turecka, od Yuce Oto som kupil Skoda Fabia a stym som aj kupil balik Plus vraj mi mali dat orijinal elektrony ale ked som dostal auto vidiel som co mi davali elektrony nie su orijinal Skoda ale znacka MAM.
Dakuju Vam vopredu.

Iyi Gunler,
Size Turkiye`den yaziyorum. Yuce Oto`dan Skoda Fabia aldim ve aracla birlikte bir de Plus paketini aldim, yani orijinal celik jantlari da plus paket dahilinde almak istedim, aracimi teslim aldigim da jantlarin orijinal Skoda degil de MAM marka oldugunu gordum.
Yapilan bu islem normal, siradan bir islem midir, yoksa ortada bir hata mi var, kolnu ile bilgilendirmenizi bekliyorum.
Tesekkurler

[/QUOTE]

Teşekkürler çok açıklayıcı olmuş. Bu dilden cevap gelirse anlayamayacağım. Bunun bir de Octavia için olanını ingilizce olarak yazmanız mümkün mü? Ben de yazarım bişeyler ama hatalı ifade olabilir. Ingilizcesi iyi olanlardan yardım lütfen.
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

İleti adilektasli » 06 May 2009, 14:34

Bir de Yüce Oto dan değil de Yüce Oto'nun bayisi Ata Otomotivden demek lazım.
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpko » 06 May 2009, 15:20

Tamam arkadaslar, octavia yapariz yucer oto zaten distributor bayi Ata otomotiv deriz, adamlarin kendi dilinde yazip gondeririz. ben yaziyi degistirip gonderiyorum sana
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti WXW » 06 May 2009, 15:48

eğer ki benim yeni octavia elegance bunları yapsınlar, dükkana arabayla girecem, sis farlarını ve jantları teker teker elemanlara takacam, onlara binip galeriden çıkacam:) şu memlekette uğraştığımız şeylere bak, ne o ithal araba aldık, paramızla rezil oluyoz...
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

İleti adilektasli » 06 May 2009, 16:03

Aynen öyle valla. Paramla rezil oldum. Bu akşam ATA'nın genel müdürü ve Satış müdürü ile görüşmeye gidiyorum. Sonucu size de bildiririm.

Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

İleti crash » 06 May 2009, 17:11

Civiclerde paket muhabbeti olmadığı için mam jantların takılması normal.Ama octavia için plus paket mevcut ve bu paketin içinde olan herşey orjinal skoda parçaları olmalıdır.Hakkınızı mutlaka arayın.
crash
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpko » 06 May 2009, 18:53

Bunu gonderebilirsin kardesim, gelen cevap Ingilizce yada Cekce olur, yardimci olurum.

Dobry den,

Pisem Vam z Turecka, od Ata Otomotiv (ATA Automotive) som kupil Skoda Octavia a stym som aj kupil balik Plus vraj mi mali dat orijinal
elektrony ale ked som dostal auto vidiel som co mi davali elektrony nie
su orijinal Skoda ale znacka MAM.
Dakuju Vam vopredu.
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti adilektasli » 06 May 2009, 22:28

Arkadaşlar,

Ata Otomotiv satış müdürü ve genel müdür ile görüşmeye gittim. Geleceğim zamanı  telefonda söylemiştim. Gittiğimde genel müdür ortalıkta yoktu. Satış müdürü ise bana çözüm getireceğine jantlara skoda logolu göbek getirttiğini söyledi ve MAM jantın orjinal gibi olduğunu geveledi.

Kaliteden ve orjinallik kavramından anlamayan bu firmanın satış müdürü benim problemimi çözmek bir yana anlamamış bile. Daha doğrusu üç kuruşun hesabını yapıpanlamazlıktan geliyorlar.

Bu arada çıkarken serviste orjinal diye 4 tanesine 875 lira istedikleri jantlara baktım. İçinde ne yazıyordu biliyor musunuz?

"NOT ORIGINAL EQUIPMENT"

Eh başka söylenecek laf yok!
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

İleti WXW » 06 May 2009, 23:22

en iyisi çeklerden gelecek cevap. sayın alpko bize yardımcı olursa, fabrikadan hangi göbek ve jant la çıkış yaptıklarını (türkiye için) soralım arkadaşlar. hatta ve hatta teslim aldığımız/alacağımız aracta bulunması gereken orjinal parça listesini talep edelim onlardan.yarın her bayii başka bir şey demeye başlayacak, anlatmaya calıştığım bunlar işten anlamıyor veya anlamamazlığa veriyor. biz de araçlarımızı almadan bayii uyaralım, şu marka jant ve şu marka sis farı v.s. istiyorum, aksi takdirde çeklere noter kanalıyla resmi yazı yazıp sizi tüketici hakları mahkemesine verecez diye.başka türlü olmayacak.bakalım bizi kazıklamak ne demek oluyor. arac araştırması yaparken megane a takılan ateşleme sisteminin hatalı üretim olduğu, bu konuda da bosch firmasının suçlu olduğu konusunda insanlar mahkemeden onay almışlar. hakkımızı aramak lazım.ben ingilizce olarak yazacağım, cevap gelir gelmez sizleri de bilgilendiririm. selamlar.

kızdım ama:))

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti WXW » 07 May 2009, 00:25

işem tamam, beklemedeyim....

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti adilektasli » 07 May 2009, 00:32

Arkadaşlar yanlış anlaşılmasın, benim durumum elegance alan arkadaşların karşılaşacağı bir durum değil. Ben ambiente araca plus donanımını Ankara da aracı satın alırken eklettim. Elbette ki orjinal donanımı bekliyordum. Orjinalini yetkili satıcı ve servisten alamayacaksam nereden alacağım? Aracına ilave yaptırmayanlarda böyle bir sorun olacağını sanmaıyorum.
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

ÖncekiSonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir