sonax koruma sistemi hava yastığı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

sonax koruma sistemi hava yastığı

İleti umitc » 04 May 2009, 23:56

Arkadaşlar tekrar merhabalar. sonaxın shell ile yaptığı bir kampanya var. 100 tl benzin alana sonax dış koruma ve detaylı iç temizleme 320 tl... Ben bugün sabah aracı bıraktım. akşam almaya gittim sanki başka araba verdiler. aracım siyah renkti simsiyah olmuş:) iç döşeme açık renk olduğundan lekeler vardı şimdi tertemiz... Düşünen varsa kesinlikle öneririm...
       Ancak aracı aldıktan sonra farkettim hava yastığı lambası sönmedi ve ekrana uyarı geldi. hala öyle.. bu konuda bilgisi olan varmı? neden kaynaklanmış olabilir? teşekkürler

umitc
CLASSIC
CLASSIC

İleti ERCİS » 05 May 2009, 00:11

koltuğu çektiyseler airbag sensörü hareket etmiştir serviste söndürebilirler
ERCİS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umitc » 05 May 2009, 00:19

teşekkürler. umarım dediğiniz gibidir. başka bi sorunu yoktur
umitc
CLASSIC
CLASSIC

İleti WXW » 05 May 2009, 00:37

koltuğu çektiyseler le kastınız?? airbag e yabancıyım da. bilgilendirirseniz sevinirim:)
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan
Nereden: Ankara

İleti alpino » 05 May 2009, 02:08

iyi de zaten bu işin babası olan ziebart 'da en üst seviye dış bakım boya koruma sistemi 400 tl. üstelik sonraki sene yenilemek isterseniz %50 indirim yapılıyor
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti hetepe » 05 May 2009, 10:35

bu imdirim işini anlamıyorum ben...indirimli hâli 320 ise normalde kaça yapıyorlar?, o paraya değiyor mu? Yaptıkları işlemin kalıcılığı nedir?
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti irfant » 05 May 2009, 10:59

[quote="WXW"]koltuğu çektiyseler le kastınız?? airbag e yabancıyım da. bilgilendirirseniz sevinirim:)[/QUOTE]

Şöför koltuğu altında kabloları var, temizlik ya da süpürme esnasında çıkmış olabilir, su kaçmış olabilir vs.  Wink
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti adilektasli » 05 May 2009, 11:01

[quote="hetepe"]bu imdirim işini anlamıyorum ben...indirimli hâli 320 ise normalde kaça yapıyorlar?, o paraya değiyor mu? Yaptıkları işlemin kalıcılığı nedir?[/QUOTE]

Ben önceki Octavia aracıma hiçbirşey yaptırmamıştım. 3 senede lacivert boyada solma gözlemledim. Kaput üzerinde birsürü taş izi oluştu. Reçine izleri falan kaldı boyada. 1 ay önce aldığım skoda ambient aracıma ise (siyah) kaput koruyucu film ve diamond gloss boya koruma ile iç koruma hepsini de yaptırdım. Seneye de %50 ile boya koruma ve iç korumayı yenileteceğim. Faydalı olacağını düşünüyorum. Bence Octavia için değer bu masrafa.

Kampanyalar öyle ya da böyle yapılıyor. Fiyatlar aşağı yukarı birbirine yakın oluyor. Ama bence bu işin ustası Ziebert.
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

İleti WXW » 05 May 2009, 11:04

[quote="irfant"] [quote="WXW"]koltuğu çektiyseler le kastınız?? airbag e yabancıyım da. bilgilendirirseniz sevinirim:)[/QUOTE]

Şöför koltuğu altında kabloları var, temizlik ya da süpürme esnasında çıkmış olabilir, su kaçmış olabilir vs.  Wink
[/QUOTE]

teşekkürler
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

İleti umitc » 05 May 2009, 12:26

ah be.. keşke sabah servise gitmeden önce foruma baksaymışım.. irfan beyin dediği gibi kablo yerinden çıkmış. gitti otuz lira:(
umitc
CLASSIC
CLASSIC

İleti adilektasli » 05 May 2009, 12:36

[quote="umitc"]ah be.. keşke sabah servise gitmeden önce foruma baksaymışım.. irfan beyin dediği gibi kablo yerinden çıkmış. gitti otuz lira:([/QUOTE]

Hımmm. Faydalı bir bilgi oldu, teşekkürler. Bu da kulağımıza küpe olsun.
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

İleti irfant » 05 May 2009, 13:17

[quote="umitc"]ah be.. keşke sabah servise gitmeden önce foruma baksaymışım.. irfan beyin dediği gibi kablo yerinden çıkmış. gitti otuz lira:([/QUOTE]

Hay Allah, geçmiş olsun. En azından başka sefere ya da başka arkadaşlara lazım olur.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpko » 05 May 2009, 13:22

Su tenmizlik olayi cok guzel oluyor, ben de Turkiye`ye gitmeden once icini temizlettim, koltuklar fabrika cikisi gibi rengine geri geldi, lekeler gitti, biraz tuzlu fatura cikti.. Gerci uzerinden 2ay gecmemesine ragmen yine leke yapmislar koltuklarimi, artik kilif alacagim, lekeli kotuga gicigim var galiba..:)
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 05 May 2009, 13:46

Koltuk koruma ürünlerini kendiniz alın, daha hesaplı oluyor dışarı yaptırmaktan, kendin al-sık, işlem tamam...

Kir, leke, UV ile solmaya karşı döşeme, halı, paspas gibi tekstillerde....

irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RoadFighter » 05 May 2009, 13:49

Hayırlı olsun bakım.

Hakkaten Shell'den alınan kupon ile indirimli bakım fiyatı bu ise normali kaçtır Allah bilir :)

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpko » 05 May 2009, 14:37

Temizleme malzemesi ile olmuyor bir yanini siliyorsun diger tarafinda leke kaliyor adamlar makina ile cekiyorlar, kir, leke kalmiyor..  63Eur vermistim ustene bir de Turk kahvesi sozum vardi, normalde fiyati daha yuksek, kombi yerine ufak kasa fiyati almisti adam benden..
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 05 May 2009, 14:52

Örnek verdiğim ürün temizleyici değil zaten, koruyucudur.

Bir şey yanlış yapılıyor, koltuk koruma uygulaması koltuklar temizken, hatta araç yeni alındığında uygulanmalı, insanımız genelde başına bir musibet gelince önlem alıyor, o zaman geç oluyor.

Bu ürün uygulanırsa döşemeler leke tutumuyor, sıvıyı emmiyor, daha zor kirleniyor ve daha kolay temizleniyor. Zaten ürün Protectant olarak geçiyor Cleaner olarak değil  Wink
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpko » 05 May 2009, 14:55

Vallahi Irfan baba birkac iyi marka vardir, ama genellikle inanmiyorum ben boyle seylere paa tuzagi, dunyanin her yerinde olan  birsey var mesela Kosla Vanish diyorlar Turkiye`de burada da vanish, nedir bu? Camasirdaki en adi lekeyi cikartir yahu biraksinlar ya, bu sadece ornek ben inanmiyorum bu tarz seylere, her zaman marka iyidir, uzerinde yazan dogrudur olmuyor, birkac adam gibi marka vardir tabi ki ama gerisi hikaye..
Sen hangi koruyucuyu diyorsun bi link atsana bakayim, ama pek umutlu degilim/
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir