Ankarada ki en iyi yetkili servis

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Ankarada ki en iyi yetkili servis

İleti murat321 » 07 May 2009, 02:26

Ankarada bildiğim kadarıyla 3 tane yetkili servis var
AND Otomotiv, ATA Otomotiv ve Zeki Ünaldı Otomotiv  Bunlardan en iyi olanı,en güleryüzlü olanı ve içlerinde en çok müşteri memnuniyetine önem vereni hangisi acaba ?

Tavsiyelerinizi bekliyorum...

murat321
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RoadFighter » 07 May 2009, 02:37

Arabayı Ata'dan aldık. Servise And'a gittik 2006'dan bu yana.

And'tan memnundum tâ ki son bakım için servise oraya gidene kadar.

İşçiliklerinde bir sıkıntı yok ama adamlara pis arabaya bir sus tutturamadım son gidişimde.

Serviste bir yetkilinin, bizim araca su tutacak ustaya bakmaya giden arkadaşa bağırarak " ne yapıyorsun oğlum sen!" demesi ile müşteri memnuniyetinin zamanla önemsenmeyen(nasıl olsa buraya geliyor mantığında) birşey olduğunu da anladım.

And'ta Eyüp usta vardır. Mekanları falan öyle iyi değildir ama Eyüp usta bizim araçta bir sorunu halletmişti 2.5-3 sene önce de Ata'nın elemanlarının beceriksizliğini ispatlamıştı. (uzun hikaye)

O vakitten sonra Eyüp ustaya " artık bakımlara sizdeyim " demiştim ama son anlattığım basit ama benim gözümde büyük hadiseden sonra And'a gitmeyi düşünmüyorum.

Zeki Ünaldı müşteri memnuniyetine önem veren yeni yetkili servis olmuş bir kuruluş diye biliyorum.

Bakım için olmasa da bazı işler için Zeki Ünaldı'ya gitmeyi düşünüyorum.

Ha bu arada; Ata'nın servisini(hatta satışını) yerden yere vururum ama Seat tarafında Kenan abi vardır ve çok samimi,iyi birisidir. Benim ufak tefek işlerimi halletmiştir ne zaman yanına gitti isem. Ata plaza dışında tutarım kendisini.

Neyse,

Bu Skoda servisi işinde" tek başına şu iyidir" diyemiyorum ne yazık ki.

Ata'nın yedek parça stoğu fazla diye biliyorum sadece. Onun dışında -Eyüp usta olayı hariç-karmaşık arızalar ile uğraşmadığımız için "işçilikte şunlar çok iyi" de diyemiyorum.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti hakanerdogan » 07 May 2009, 09:35

Forever Ünaldı. Smile ama ben gidip Ünaldı ailesinden birini bulup konuşurum. beni hiç kırmadı hem kardeşi hem abisi.

forumdan bahsedin, biliyorlar burayı, ilgilenirler heralde.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hetepe » 07 May 2009, 10:17

Ata, satış ve serviste yaramaz, Kenan dışında.(servis sorumlusu sanırım)Fiyat genelde kazıktır ve pazarlık falan işlemez orada.Servis bölümünde dolaşmak yada aracı incelemek de hoş karşılanmaz ve yüzlerinde memnuniyetsizliği görürsünüz.
And, patron oralardaysa 10 numara müşteri memnuniyeti sağlarlar, ama patron yoksa arkadaşımın da şahit olduğu gibi takozca konuşmalara muhatap olabilirsiniz.

Ünaldı ile yıldızım barışmadı, bir yağ değişimi için 350 istediklerinden beri.Geçenki indirimde de ünaldı servise gitik, indirimle beraber bana yine 260 fiyat verdiler, gel de yaptır.

SONUÇ: Arıza bulma, müşteri karşılama, sorun çözme, pazarlık etme gibi hususları gözönüne alarak AND diyorum.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti umutkubat » 07 May 2009, 10:58

Bende 4 senedir And'a götürüyorum, bir problem yaşamadım
umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: 2014 Octavia Elegance 1.6 TDI DSG

İleti adilektasli » 07 May 2009, 11:06

Aman Ata olmasında neresi olursa olsun. Ben hayatımda bu kadar sahtekarı bir arada görmedim. Çok pişmanım onları tanıdığım için. Müşteri memnuniyetine değil nasıl kazık atacaklarına önem verirler.
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

İleti AV-2006 » 07 May 2009, 11:34

Zeki Ünaldı iyidir.Sohbetinizi eder aracınızın başında durur çayınızı kahvenizi içersiniz.

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Arabanız: fabia

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir