A5'in Emniyet Kemer Tokasındaki Ayrıntı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

A5'in Emniyet Kemer Tokasındaki Ayrıntı

İleti RoadFighter » 08 May 2009, 20:19

Sürücü tarafı

Yolcu tarafı

İkisi arasındaki farkı görüyor musunuz?

Buna işçilik kalitesi mi denmeli, montak hatası,eksikliği vs. mi denmeli?

Yoksa bu durumun mantıklı bir açıklaması var mı?

A5 sahipleri bu ayrıntıya dikkat etti mi bilmiyorum. (siyah döşemede pek dikkat çekmez gerçi)

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti mygokhan » 08 May 2009, 20:54

Evet neden skoda daha ucuz?? Bu sorunun cevabı böyle ayrıntılarda gizlidir..Aslında para etmez bir plastik.Ama bu şekilde toplana toplana fiyatı düşürüyor..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti ihsann » 08 May 2009, 21:28

[quote="mygokhan"] Evet neden skoda daha ucuz?? Bu sorunun cevabı böyle ayrıntılarda gizlidir..Aslında para etmez bir plastik.Ama bu şekilde toplana toplana fiyatı düşürüyor.. [/QUOTE]
Her konusu olduğunda Skoda'yı savunurum, fiyat/performans oranının yüksek olduğunu söylerim. Böyle gözle görülür ama dandik bir ayrıntı için prestijlerini düşürmezler bence, düşürüyorlarsa da her ortamda düşünmeden Skoda'yı savunmamak gerekir. :) 
Montaj hatası olması ihtimalinin düşük olmasına rağmen öyle bir nedenden kaynaklandığını ya da düşmüş olabileceğini düşünüyorum.
ihsann
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti oguz » 08 May 2009, 21:36

ya küçük sinek miğde bulandırır. ama mesela basitinden bi örnek vereyim yanlışım varsa affola.forumdan takip ettiğim kadarıyla yeni superb yapılan karşılaştırmalarda mercedes den ustun tutulmuştu linkini de koymuştunuz hatta tam hatırlamıyorum hangi konuydu. şimdi burdan yolca cıkıp ikisi arasındaki fiyat farkını dusunursek skoda ya diccek laf yok. ama böle sorunlarıda cıkıyo. bu anlatımın peşine de sizlere bi soru sormak isterim. 500.000 ytl gibi bir parayı arabaya yatıracak gucunuz olsa superbmi alırsınız yoksa gider s320 yada bmw740 falan tarzı bişimi alırsınız. yani bu kosulları dusunerek birazdan gormezden gelebiliriz kanımca? :S

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ihsann » 08 May 2009, 21:44

Aynen öyle,sonuçta herkes belirli bir bütçe ayırarak araba sahibi oluyor,verdiğimiz paraya da en iyisini almak istiyoruz. Dediğiniz gibi en iyisi olmayabilir ama en azından iç mekanda böyle sırıtan eksiklikler olmaması gerekiyor. Zaten distribitör gereken kısıtlamaları yapıyor. Bari dediğiniz küçük sinek olayını yapmasınlar.
ihsann
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RoadFighter » 08 May 2009, 21:46

Bu olay sadece bizim araçta vardır diye düşünmüştüm ama serviste ve plazadaki bazı sıfır A5'leri görünce onlarda da durumun aynen böyle olduğunu görmüştüm. (belki son yıllarda çıkan bazı A5'lerde durum böyle değildir)

[quote="oguz"]ya küçük sinek miğde bulandırır. ama mesela basitinden bi örnek vereyim yanlışım varsa affola.forumdan takip ettiğim kadarıyla yeni superb yapılan karşılaştırmalarda mercedes den ustun tutulmuştu linkini de koymuştunuz hatta tam hatırlamıyorum hangi konuydu. şimdi burdan yolca cıkıp ikisi arasındaki fiyat farkını dusunursek skoda ya diccek laf yok. ama böle sorunlarıda cıkıyo. bu anlatımın peşine de sizlere bi soru sormak isterim. 500.000 ytl gibi bir parayı arabaya yatıracak gucunuz olsa superbmi alırsınız yoksa gider s320 yada bmw740 falan tarzı bişimi alırsınız. yani bu kosulları dusunerek birazdan gormezden gelebiliriz kanımca? :S[/QUOTE]

Belli bir alım gücü olmasına rağmen bir adam Superb alıyorsa bu Skoda hayranlığından gelir muhtemelen.

Benim belli bir alım gücüm olsa hayranlık ile realiteleri ayırırdım :)
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti oguz » 08 May 2009, 21:49

ayrıca gene kendi gorusumu bildirmek isterim. bence bu araçlar tr ye gelirken cok değişime ugruyor. avrupa bizim gormedigimiz bazı modeller mevcuttu. 3.2 motor superb 2.0 fsi fabia gibi. bunlarıda forumda okumustum arkadaslar.  alpko arkadas kendi aracından ornek vermişti kaput altındaki ve çamurlukların içindeki farklı yalıtım malzemelerinden tr de bunlar yok. ya hata gönderenlerin yada alanların. mesela aldıgımız skoda aracların bildigim kadarıyla hiç birinde alt koruma yok carter koruma. nerden bilebilirzki bunları bize aracı satan galeri sokuyo kendisi sonradan parayla bize geri satıyo.. bu sadece ortaya atılan bi konu kimse ustune alınmasın :)

2005 fabia htp classic
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti AhmetH » 08 May 2009, 21:51

konu skoda nın 2. sınıf olmasına kayıyor gibi..
sözüm ona birinci sınıf vw yıllardır sağ aynası kısa  araç üretmemiş gibi LOL

bence onun plastiği falan düşmüştür sürücü tarafıda aynıdır..  böyle ufak şeylerden para

kazınılmaz. 1 milyon aracın bu plastiği olmasa heralde 1 araç parası tasarruf ya edilir ya edilmez..

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti MEGAN » 08 May 2009, 21:52

skoda octavia 45 bin tl küsüratı da var kimse ama kimse 1 plastik parçasını sizin aracınızdan çalarak kar edeceğini düşünmez muhtemelen yapım hatası veya düşürmüş olmalısınız başka açıklaması olamaz 45-50 bin TL verdiğin araçta kimse size o kazığı atmaz..
-Skoda Octavia A5 1.6 FSI //
-34 EU 8105
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: PEUGEOT 307 1.6//MAKYAJLI ALP BEYAZI // 34 EU 8105

İleti oguz » 08 May 2009, 21:55

[quote="RoadFighter"]
Bu olay sadece bizim araçta vardır diye düşünmüştüm ama serviste ve plazadaki bazı sıfır A5'leri görünce onlarda da durumun aynen böyle olduğunu görmüştüm. (belki son yıllarda çıkan bazı A5'lerde durum böyle değildir)

[quote="oguz"]ya küçük sinek miğde bulandırır. ama mesela basitinden bi örnek vereyim yanlışım varsa affola.forumdan takip ettiğim kadarıyla yeni superb yapılan karşılaştırmalarda mercedes den ustun tutulmuştu linkini de koymuştunuz hatta tam hatırlamıyorum hangi konuydu. şimdi burdan yolca cıkıp ikisi arasındaki fiyat farkını dusunursek skoda ya diccek laf yok. ama böle sorunlarıda cıkıyo. bu anlatımın peşine de sizlere bi soru sormak isterim. 500.000 ytl gibi bir parayı arabaya yatıracak gucunuz olsa superbmi alırsınız yoksa gider s320 yada bmw740 falan tarzı bişimi alırsınız. yani bu kosulları dusunerek birazdan gormezden gelebiliriz kanımca? :S[/QUOTE]

Belli bir alım gücü olmasına rağmen bir adam Superb alıyorsa bu Skoda hayranlığından gelir muhtemelen.

Benim belli bir alım gücüm olsa hayranlık ile realiteleri ayırırdım :)
[/QUOTE]

dediğin doğru olabilir. bende mesela skodayla fabia sayesinde tanıstım ve aracımı cok seviyorum. yani bendede bi sempati olustu.ki bundan sonra degisirsemde octi hedefim:) ama bide bu yonden bakalım.yeni superb 2.0 tdi 140 hp elegance trip. 78.000 ytl benzer bir arac buna onerirsek mesela bmw 7 serisinden bi model (arada çok fark var diceksiniz ama modele gore kendi içinde sınıflandırdım:=) 100 bin euro dan baslıyo :) alım gücünde demek istedigim oydu :)

2005 fabia htp classic
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mygokhan » 08 May 2009, 23:01

Herşeye rağmen seviyoruz:)

Mesela fabia ve roomster sahipleri araçlarının emniyet kemeri plastiğinden içeri baksınlar.Orasının çok az boyalı olduğunu göreceklerdir.Birde aynı şekilde vw polo ya bakalım..Sanıyorum ki poloda o kısım bile boyalıdır.Elbette sorun çıkaracak bir ayrıntı değil.Ama bunun gibi bilmediğimiz çok unsur var.Tabiikide emniyet kemerindeki bir plastik yüzünden kâr etmezler.Ama eğer işçiliği zor ise(tabi bilmiyoruz nasıl takılıyor) zamandan tasarruf için taktırmamış olabilirler.Veya başka bişeye engel olduğu için koymamış olabilirler.
O kadar çok ince hesap yapılıyor ki üretim proseslerinde..Bundan yıllar önce MAKO'da çalıştım.Bildiğiniz gibi değil.Üretimde 1 vida bile hesaba katılıyor.ÇAlışma saati, parçanın takılma süresi.. vs...

Ne olursa olsun, kaliteli araba..Kim ne derse desin..

Tabi çok param olursa prestij için audi alırım ne işim var Skoda SuperB ile LOL
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti alpino » 08 May 2009, 23:32

bende de siyah döşeme elegance var a5. onda da aynı bu şekilde. servise gittiğimde soracaklarım arasında yerini almış durumda. sürücü koltuğuna emniyet kemeri uyarısı o plastiğin kapattığı yerden geçiyor. yolcu koltuğunda bu sistem yok. ama gene de o kısmın gizlenmesi lazımdı bence de
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti alpino » 08 May 2009, 23:38

[quote="RoadFighter"]

[[/QUOTE]

2009 elegance da da durum aynı. servise gidince soracağım nedenini
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti oguz » 08 May 2009, 23:41

[quote="mygokhan"]Herşeye rağmen seviyoruz:)

Mesela fabia ve roomster sahipleri araçlarının emniyet kemeri plastiğinden içeri baksınlar.Orasının çok az boyalı olduğunu göreceklerdir.Birde aynı şekilde vw polo ya bakalım..Sanıyorum ki poloda o kısım bile boyalıdır.Elbette sorun çıkaracak bir ayrıntı değil.Ama bunun gibi bilmediğimiz çok unsur var.Tabiikide emniyet kemerindeki bir plastik yüzünden kâr etmezler.Ama eğer işçiliği zor ise(tabi bilmiyoruz nasıl takılıyor) zamandan tasarruf için taktırmamış olabilirler.Veya başka bişeye engel olduğu için koymamış olabilirler.
O kadar çok ince hesap yapılıyor ki üretim proseslerinde..Bundan yıllar önce MAKO'da çalıştım.Bildiğiniz gibi değil.Üretimde 1 vida bile hesaba katılıyor.ÇAlışma saati, parçanın takılma süresi.. vs...

Ne olursa olsun, kaliteli araba..Kim ne derse desin..

Tabi çok param olursa prestij için audi alırım ne işim var Skoda SuperB ile LOL
[/QUOTE]

birazdan arabanın içini silicem bi bakayım ona boyalımı :D

2005 fabia htp classic
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 08 May 2009, 23:58

ordakinden emniyet kemeri uyarı zamazingosunun kablosu geçiyor görünmesin diye var.

(Irfan Hocadan biliyorum Wink)
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti oguz » 09 May 2009, 00:00

[quote="hakanerdogan"]ordakinden emniyet kemeri uyarı zamazingosunun kablosu geçiyor görünmesin diye var.

(Irfan Hocadan biliyorum Wink)
[/QUOTE]

bütün tartışmayı alt üst edicek bi açıklama bravo :)Clap

2005 fabia htp classic
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti alpino » 09 May 2009, 00:02

evet ordan o kablo geçiyor ama bu yolcu tarafının açıkta bırakılması için yeterli bir sebep mi?
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 09 May 2009, 00:29

[quote="alpino"]evet ordan o kablo geçiyor ama bu yolcu tarafının açıkta bırakılması için yeterli bir sebep mi?[/QUOTE]

kablo geçmiyorsa maliyetten kurtulmak için bence evet.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

Sonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir