A5'in Emniyet Kemer Tokasındaki Ayrıntı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

A5'in Emniyet Kemer Tokasındaki Ayrıntı

İleti mygokhan » 09 May 2009, 00:32

Parça maliyetli olmasa bile , montajı sıkıntılı olabilir.Bilemiyoruz

Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti murat06 » 09 May 2009, 01:22

Yakında tasarruf yapacaz diye aracın camlarını koymayacaklar.

murat06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RoadFighter » 09 May 2009, 01:50

[quote="MEGAN"]skoda octavia 45 bin tl küsüratı da var kimse ama kimse 1 plastik parçasını sizin aracınızdan çalarak kar edeceğini düşünmez muhtemelen yapım hatası veya düşürmüş olmalısınız başka açıklaması olamaz 45-50 bin TL verdiğin araçta kimse size o kazığı atmaz..[/QUOTE]

Arkadaşım gördüğün gibi 2009 Octavia'da bile bu durum böyle :)

Düşecek bir parça değil zaten.

Bu tarz şeyler sadece Skoda'ya has değil. Zaten böyle birşeyle de bir araba komple kötü ilan edilemez.  Ama marka imajı sağlamlaştırılmada kullanılacak harçta böyle taş toprak olmamalı :)

Hani insana zararı olan birşey değil. Öyle göze batan da bir parça değil. Ama benim gözler yakalıyor böyle şeyleri (hiç affetmez:))
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti alpino » 09 May 2009, 01:58

aslıda bence de tek sebep maliyetten kaçmak. mesela bilmem hiç farkettiniz mi ama arkasında modeli yazmayan BMW araçlar var. ve bildiğim kadarıyla o 520 yazan küçük parça bile bazen tasarruf aamcıyla konmayabiliyor.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti hakanerdogan » 09 May 2009, 02:01

sonuçta bu tür parçalar ayrı ayrı üretim bantlarından çıkıp tek tek montajlanıyor. bi düşünün derim, bir ordan iki burdan derken hem zamandan, hem maliyetten tasarruf, skodada biraz ucuzlamış oluyor.

en basitinden Polonun kaputu bizim fabilardaki gibi çelik çubuk tutturmalı değil, pistonlu Smile
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti alpino » 09 May 2009, 02:04

yanarım da ona yanarım zaten koskoca octavia elegance da bile piston yok kaputta. hala demirle tutturuyorsun kafana düşmesin diye
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti RoadFighter » 09 May 2009, 02:05

Arkadaşımın Astra'sında da CDTI yazıyor ama Astra yazmıyor. Servise sorulduğunda "bunlar böyle" dendi

BMW'lerin bazılarında da rakamsal ifadeler yazmıyor ama muhtemelen o rakamlar sonradan monte ediliyor araca.

Yanlış bilmiyorsam Porsche Cayenne'de "Cayenne, Turbo, S" gibi ibareler aracın üzerinde yer almıyor ve araca sonradan monte ediliyor. (belki de müşterinin tercihine bırakılıyor bu durum)

Maliyetten kısma olayında A5'te kaput altında keçe olmaması dikkatimi çekmişti. Diyor ki bazı otomobil kullanıcıları : "artık motorlarda kapak olduğu için kaput altına keçeye gerek yok". Nasıl gerek olmaz? Yazın hem üstten hem de alttan sıcağı yiyen kaputun rengi değişiyor.

Bizim araç siyah olduğu için kaputu solmaya meyilli gibi geliyor bana.(boya koruma sağolsun gerçi)
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 09 May 2009, 02:08

keçenin amacı aslında birazda motor yanarsa şayet, onu tutan plastik kulaklar eriyip keçeyi motorun üstüne salıyor, yangının ilerlemesini bi kaç dk. yavaşlatıp zaman kazandırıyor.

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 09 May 2009, 02:15

[quote="alpino"]yanarım da ona yanarım zaten koskoca octavia elegance da bile piston yok kaputta. hala demirle tutturuyorsun kafana düşmesin diye[/QUOTE]

o yüzden Jettadan daha makul geliyor insana.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti MEGAN » 09 May 2009, 14:04

[quote="RoadFighter"][quote="MEGAN"]skoda octavia 45 bin tl küsüratı da var kimse ama kimse 1 plastik parçasını sizin aracınızdan çalarak kar edeceğini düşünmez muhtemelen yapım hatası veya düşürmüş olmalısınız başka açıklaması olamaz 45-50 bin TL verdiğin araçta kimse size o kazığı atmaz..[/QUOTE]

Arkadaşım gördüğün gibi 2009 Octavia'da bile bu durum böyle :)

Düşecek bir parça değil zaten.

Bu tarz şeyler sadece Skoda'ya has değil. Zaten böyle birşeyle de bir araba komple kötü ilan edilemez.  Ama marka imajı sağlamlaştırılmada kullanılacak harçta böyle taş toprak olmamalı :)

Hani insana zararı olan birşey değil. Öyle göze batan da bir parça değil. Ama benim gözler yakalıyor böyle şeyleri (hiç affetmez:))
[/QUOTE]
Ozmn yapım hatası diyelim gitsin :P yaw sorun etmeyin yaa :D Clap
-Skoda Octavia A5 1.6 FSI //
-34 EU 8105
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: PEUGEOT 307 1.6//MAKYAJLI ALP BEYAZI // 34 EU 8105

İleti adilektasli » 09 May 2009, 17:33

Valla ne dikkat varmış sizde de. Benim octide de öyle mi bilmiyorum ama hiç gözüme çarpmadı bu güne kadar. Unutmazsam bakacağım bir ara. Merak ettim şimdi.
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

İleti mygokhan » 09 May 2009, 18:35

Biz bu ayrıntıya takılıyoruz ama size güzel bir ayrıntıda göstereyim.Hatta bu söylediğimi farklı marka araçlardada dikkat edin.Bakalım kimlerde var..:)

Aracınızı kilitlediniz diyelim.Hırsız camı kırdı ve içerden açma kolunu çekip kapıyı açmak istedi..

Eğer aracınız vw grup ise o kapıyı o kadar basit açamaz..:) Eğer iki kez kilitleme butonuna basarsanız bu sefer içeriden açılabilir duruma gelir..

Dikkat edin başka araçlara..;)

İncik boncuğa takılmayın böyle güzel ayrıntılara takılın :):)
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti fmaka » 09 May 2009, 23:17

sol tarafta yani sürücü tarafında uyarı sensut ondan dolayı daha kalın ve etrafı kaplanmış duruyo.

ben sürücü tarafına su dökülünce jettanınkini takmıştım oda aynen öyle.tektaraf kalın ve kalıte diğeri basit.ama passatlarda durum birz farklı ondada sensör var.yani kemer takılmayınca o da ötüyo.

fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti delidolu » 09 May 2009, 23:31

Kablo ve sensör olayı mantıklı.
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti RoadFighter » 10 May 2009, 02:58

Sensör olmadığından ötürü diğer(yolcu) kemer tokası dımdızlak ortada ise Allah aşkına parası neyse onu verse idik de taksalardı arabayı alınca :)

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti adilektasli » 10 May 2009, 23:21

Bugün benim arabaya baktım. Yolcu tarafında kullanılan malzeme siyah boyalı bir metal(muhtemelen çelik) ve şık duruyor. Plastik kaplamaya ihtiyacı yok. Yani resimlerdeki gibi çelik telli değil.
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

İleti octaviaman » 13 May 2009, 01:35

Çok önemli bir hadise değil.Söylenmese ne gözüme takılırdı ne de aklıma gelirdi.Tasarruf olsun diye lastik parçasını esirgediklerini sanmıyorum.Fakat vw ile fark yaratmak adına bazı şeyleri kısıyorlar o konuda hemfikiriz.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti WXW » 18 May 2009, 18:30

facelift octavia 2009 classic te baktım bende bugun kemer tokalarına, resimdeki durum söz konusu değil, aynen siyah, sabit boyalı bir metal parça (yolcu tarafı) duruyor.
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

ÖncekiSonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir