OCTAVİA SES YÜRÜTÜCÜ/Sorun

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

OCTAVİA SES YÜRÜTÜCÜ/Sorun

İleti ayhani » 11 May 2009, 01:51

[quote="MEGAN"][quote="ayhani"] [quote="umitc"]şöyle diyeyim. orjinal cd kullandığımda bi sorun olmuyor ama kendim yaptığım zaman aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum.. [/QUOTE]

Kopya koruma sistemlerinden biride, cd üzerine sahte bozuk alanlar atmaktır. Böylece normal kopyalama işleminde cd okuyucu göz, sahte bozuk yere geldiğinde cd bozuk olduğu için kopyalanamaz hatası veriyor. Fakat insanın yaptığını insan bozar mantığı ile yazılımcılar bu sorunu yazılımla geçiyorlar. Clone cd gibi programlar bu sahte bozuklukları yok varsayıp geçiyor. Böylece bilgisayarlar cd'leri yazılım desteği ile sorunsuz okuyorlar.

Sizinde bahsettiğiniz gibi orjinal cd'de bu sorun yok, kopyaladığınız cd'de var.
Kopyaladığınız cd'deki sahte bozuk alan arabanızın cd okuyucu lazer gözün altına geldiğinde lazer göz bozuk alanı okumak için, defalarca aynı alanı okumaya çalışıyor. Herhangi bir ekstra yazılım olmadığı için oranın sahte olduğunu anlayamadığı için sahte bozuk alanı atlayamıyor. Tabi bu sırada aynı alana yoğunlaşan lazer cd'yi aşırı ısıtıyor. Sonuçta, cd'nin üst kaplaması aliminyum benzeri birşey olduğu çok çabuk ısınıyor.
[/QUOTE]
NERO o işin üstesinden geliyor sanıyordum ??? ve farkındaysanız müziklerde takılma oluyor demiyorum ısınma oluyor diyorum sadece ısınma.
[/QUOTE]
Confused
Hımm! Hocam sorun sonradanmı ortaya çıktı en başta aldığınızdan berimi var.
Aklıma şöyle bir ihtimal geldi.
-Acaba cdnin lazer gözün lazer mikarı fazlamı geliyor?

ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

Önceki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir