Gaz Pedalında Boşluk ve Titreme!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Gaz Pedalında Boşluk ve Titreme!

İleti mtokat85 » 13 May 2009, 12:48

Arkadaşlar 2003 elegance plus aracımız var, ancak bir sorunumuz var ya da bu bir sorun mu yoksa narmal mi onu anlamak istiyorum, gaz pedalında yaklaşık 1cm boşluk var yani bu bir cm den sonra araç gaz yiyiyor. Tabi bu da titremeye ve aracın geç kalkmasına sebep oluyor.(Basıyorsunuz ama işlemiyor gibi.) Birde aracı benzinde kullanıyoruz eksozdan baya su gibi bir sıvı çıkıyor bunu en çok park ederken araçtan indiğim zaman görüyorum yeri (asfalt, yolu) baya ıslatıyor gözle görülebiliyor bunlar normal mi? Gaz pedalı böyle hiç kullanışlı değil araçtan soğutuyor beni sonra biraz yükleniyorsun hemen patinaj alıyor. Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler..

mtokat85
CLASSIC
CLASSIC

İleti mtokat85 » 14 May 2009, 16:19

Yok mu cevap verecek? Valla bak iyice korktum şimdi yoksa bu olay bu araçlarda normal mi?
mtokat85
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 14 May 2009, 16:23

Gaz pedalınız telli ise tel sisteminin gözden geçirilmesi gerek, kablolu ise vagcom a bağlatıp durumu görerek işlem yapılmalı.Egzozdaki su tamamen normal.Sadece skodaya has bir durum değil yani.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti alpino » 14 May 2009, 16:27

araçlarımızda kullandığımız fosil yakıtların tümü (benzin, mazot, lpg) bier hidrokarbondur. yani bileşiminde hidrojen ve karbon atomlarını farklı oranlarda bir arada bulunduran maddelerdir. bu maddeler yandığında karbondioksit ve su buharı açığa çıkar. egzos sistemi içerisinde kalıp dışarı atılamayan su buharı burada yoğunlaşır. gördüğünüz su işte bu yanma sonucunda açığa çıkan sudur.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti dawerw » 14 May 2009, 19:20

gaz pedalınız muhtemelen sensörlü yani telli değil bende ilk aldığımda zor alışmıştım araç biraz geç algılıyor gibi oluyor. eğer farklı bir problemse aracınızı bilgisayara bağlattırın gaz pedalında problem olabilir o sensörle beraber 100 tl olması lazım.
dawerw
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tivoli » 14 May 2009, 23:05

eğer herhangi bir arıza yoksa aracına henüz alışamadığın için gaz pedalının tepkisi sana sorunlu gibi geliyorda olabilir. ayrıca egzosttan çıkan su normaldir egzost sisteminde biriken suyu dışarı tahliye eder araç.. böylelikle egzost sisteminde korozyon minimum seviyede olacağından dolayı çok uzun ömürlü olur.. birde o egzosttan çıkan suyu sen yolda giderken gör.. suyu nasıl basınçla dışarı püskürttüğünü görsen bu ne be dersin..bir keresinde ticari bir araç şoförü yolda giderken yanıma yanaşıp camı açtı.. "abi senin egzosttan acayip şekilde su çıkıyor" dedi bende adama "iyi ya işte çıkmazsa yanmıştık" dedim adam şaşkın şaşkın baktı yüzüme. pedallardaki titreme ise benim aracımdada var.. sık aralıklarla ve çok hafif şiddette üç pedaldada oluyor.. bu tamamen mekanik sisteme bağlı vibrasyon ile alakalı.. kafana her sesi herşeyi takma derim.. aracınınkeyfini çıkar dostum.. bizim araçlar gerçekten güzel ve keyiflidir.. hele uzun yolda tadına doyum olmuyor octavianın
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti mtokat85 » 15 May 2009, 14:23

Ya halbuki 60.000 bakımını yeni yaptırdık servis görevlisi ile bir kaç tur atmıştık onun bunu anlaması lazımdı ama bir şey demedi benim de hiç aklıma gelmedi keşke sorsaydım.
Ayrıca uzun yolu gerçekten mükemmel ona diyecek yok ben uzun yolda arabadan inince bir yorgunluk hissederdim sanki yürüyerek gelmiş gibi ama bunda alakası yok sanki aracı ben kullanmadım tabi hız sabitleyiciyi unutmamak gerek :)..

o zaman ben yakın zamanda bu ayarı yaptırayım..
mtokat85
CLASSIC
CLASSIC

İleti fıratt » 15 May 2009, 14:27

rampalarda geri kaçırıyorsun,bastınmı istediğin kalkış performansını alamıyorsun sonradan hızlanıyor,hiçbirşey yapamazsın bizdede aynı sorun var,ultrasonic buji taktır ve bogaz kelebeğini temizletip vagcom cihazında kelebege adaptasyon yaptırt bu sorunu daha az hissedeceksin sensorle onla bunla alakası yok gezmediğim servis kalmadı bu sorun için çozum yolu tek bu her 10000kmde bunu uygula
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti tivoli » 16 May 2009, 02:23

[quote="mtokat85"]Ya halbuki 60.000 bakımını yeni yaptırdık servis görevlisi ile bir kaç tur atmıştık onun bunu anlaması lazımdı ama bir şey demedi benim de hiç aklıma gelmedi keşke sorsaydım.
Ayrıca uzun yolu gerçekten mükemmel ona diyecek yok ben uzun yolda arabadan inince bir yorgunluk hissederdim sanki yürüyerek gelmiş gibi ama bunda alakası yok sanki aracı ben kullanmadım tabi hız sabitleyiciyi unutmamak gerek :)..

o zaman ben yakın zamanda bu ayarı yaptırayım..
[/QUOTE]
servisçilere sorsan normal derler çünkü onlar bu durumu biliyorlar zaten.. aslında pedallara yakın bölgede çalışan bir mekaniğin vibrasyonu büyük ihtimalle ama incelmek lazım o bölgeyi
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti dawerw » 16 May 2009, 13:34

bir çözüm bulursan haber etde bizde öğrenelim

dawerw
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tivoli » 16 May 2009, 15:03