Ziebart izolasyon uygulatan var mı?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Ziebart izolasyon uygulatan var mı?

İleti ozgurbeyaz » 15 May 2009, 18:53

Arkadaşlar bildiğiniz üzere A5 Octavialar yol sesini gereğinden fazla içeri alıyor. Benim aracı kullanan arkadaşlar yol sesi hariç kusursuz olduğunu söylüyorlar. Ziebart yaklaşık 500 TL ye izolasyon yapıyormuş ve sesi %60 oranında azaltıyormuş. Yaptıran ya da bilgisi olan arkadaş var mı?

ozgurbeyaz
CLASSIC
CLASSIC

İleti fmaka » 15 May 2009, 22:17

altakım yada alt tabandan kaynaklanan bi durum değil yol ve lastık şartları dedi bana servis.
çamurluk içi ve alta yapılacak çalışmanın gereksiz olduğunu anlattı.

zaten uygulama var dedi.

bende düşünmüştüm bi ara ama şimdi vazgeçtim.

fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti MEGAN » 15 May 2009, 23:20

bu araçlarda izalasyon olmasa motor sesi neden gelmesin içeri dimi ? motoru duyamıyorum yaa bırak motoru hissetmiyorum bile elektiriklemi gidiyo imankuvvetiylemi gidiyo hakikaten dışarıyla alakanız kesiliyo yaa başka bi dünya sanki içerisi bide camları siyah yapın süper oluyo :D koyu ama
-Skoda Octavia A5 1.6 FSI //
-34 EU 8105
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: PEUGEOT 307 1.6//MAKYAJLI ALP BEYAZI // 34 EU 8105

İleti Balki, Burak » 15 May 2009, 23:25

Abi nerden nereye getırmıssın konuyu yaaa:D Motordan camlara dalmıssın :D
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak BALKI
Arabanız: Peugeot 306

İleti MEGAN » 15 May 2009, 23:27

[quote="Balki, Burak"]Abi nerden nereye getırmıssın konuyu yaaa:D Motordan camlara dalmıssın :D[/QUOTE]
ben öleyimdir girdim çıktım yeri anlayamazsınız :D :P ne muhabbetkar adamım dimi :P azdaha zorlasam devlet sorununada el atarımmm cidden bakın :P
-34 EU 8105
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Balki, Burak » 15 May 2009, 23:28

Ya oraya hıc gırme ya buarada aziz baba baskanlıga adaylıgını koymus su adam basbakan olucak adam ama işte..:D
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

İleti MEGAN » 15 May 2009, 23:29

[quote="Balki, Burak"]Ya oraya hıc gırme ya buarada aziz baba baskanlıga adaylıgını koymus su adam basbakan olucak adam ama işte..:D[/QUOTE]
kıss kıss kıss :D
-34 EU 8105
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Balki, Burak » 15 May 2009, 23:30

Senın octıye karartma uygulayalım tamamen :D
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 15 May 2009, 23:37

bende var ziebart diamond gloss uygulaması. ses takılmayan biri olduğumdan ben bişi anlamadım, bana göre içeri sanki hiç ses gelmiyor 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti MEGAN » 15 May 2009, 23:39

[quote="Balki, Burak"]Senın octıye karartma uygulayalım tamamen :D[/QUOTE]
napcam tamamen karartıp :D şeriat arabası gibi :D
-34 EU 8105
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpino » 15 May 2009, 23:40

[quote="fmaka"] altakım yada alt tabandan kaynaklanan bi durum değil yol ve lastık şartları dedi bana servis.
çamurluk içi ve alta yapılacak çalışmanın gereksiz olduğunu anlattı.

zaten uygulama var dedi.

bende düşünmüştüm bi ara ama şimdi vazgeçtim.

[/QUOTE]

aynı yolu hem octi a5 hem de yeni honda civic ile gidip geliyorum. hakikaten aralarında fark var. bende düşünüyordum ziebartın ses yalıtımını. bir gün gidip konuşacağım.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti ozgurbeyaz » 16 May 2009, 12:45

Motor sesi için oldukça başarılı bir izolasyon var ancak yol sesi  böyle bir arbada olması gerekenden fazla.
ozgurbeyaz
CLASSIC
CLASSIC

İleti octaviaman » 16 May 2009, 21:32

A5 in emsallerin de de ses oluyor aynı sorunlar var.Alt izolasyon faydalı olabilir.Biraz da bu işi yapan ciddi bir firma gerekli güvenceyi alıp öyle yaptırılabilir.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti tivoli » 17 May 2009, 19:49

ses izolasyonu yaptırmadan önce lastikler sonra aracın yürürü bi kontrol edilse daha sağlıklı olmazmı? hatta ses yaptığı düşünülen yerde aracı sürerken asfaltın durumuda etki ediyor olamaz mı? ben temiz asfaltta kullanırken ses mes duymuyorum ama bazen bu temiz asfaltın devamında yeni pütürlü bir asfalta geçtiğim anda aracın içinde ses uğultusu o kadar artıyor ki araçta yol durumunu görmeden yolculuk edenler bile hemen soruyorlar "ne kadar çok gürültü oluyor" diye. bence en büyük sorun asfalt sonra lastikler ardından yürür mekanik.. bu araçlar fabrikada mühendisler tarafından audio testlerinden geçiriliyor ve dünya standartlarında db değerleri ile üretiliyorlar ama zevkler tartışılmaz tabiki.. kimimizi ufacıkbir  ses bile rahatsız eder bu kişisel bir tercih olabilir ama ben araçla ilgili teknik bir problem olarak görmüyorum. olsaydı şu ana kadar problem olarak görülen bu durum giderilmiş olurdu
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti fmaka » 18 May 2009, 01:35

[quote="tivoli"]ses izolasyonu yaptırmadan önce lastikler sonra aracın yürürü bi kontrol edilse daha sağlıklı olmazmı? hatta ses yaptığı düşünülen yerde aracı sürerken asfaltın durumuda etki ediyor olamaz mı? ben temiz asfaltta kullanırken ses mes duymuyorum ama bazen bu temiz asfaltın devamında yeni pütürlü bir asfalta geçtiğim anda aracın içinde ses uğultusu o kadar artıyor ki araçta yol durumunu görmeden yolculuk edenler bile hemen soruyorlar "ne kadar çok gürültü oluyor" diye. bence en büyük sorun asfalt sonra lastikler ardından yürür mekanik.. bu araçlar fabrikada mühendisler tarafından audio testlerinden geçiriliyor ve dünya standartlarında db değerleri ile üretiliyorlar ama zevkler tartışılmaz tabiki.. kimimizi ufacıkbir  ses bile rahatsız eder bu kişisel bir tercih olabilir ama ben araçla ilgili teknik bir problem olarak görmüyorum. olsaydı şu ana kadar problem olarak görülen bu durum giderilmiş olurdu [/QUOTE]

çok güzel bir konuya değinmişşiniz.yolun durumu ve kaplamanın yapısı ses için en önemli konu.birde lastikler.

bizim yollarımızda bu sıkıntı oldukça sesi çok duyarız.

e-5 te ankara adana istikametinde niğde bor kavşağı var orda bi yol var gidenler bilir araba sallanmıyor bile. çık in aşağıya sanki.okadarmı güzel olur yol.ama heryerde öyle değil.

bende er300 turanza var lastik olarak güzel.sıkıntım yok ama ses yapıyor.bunuda herkes kabul ediyo er300ler ses yaparWink
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti oguz » 18 May 2009, 12:39

bende yol konusuna değinicektim. aynı arkadaşların bahsettiği gibi yıllardır büyük devletimin bitiremediği yollarımız, malesef genellikle pütürlü aslaft. özellikle ege bölgesi.aslafttan ziyade ülkemiz ilçelerinin çoğundada kilit taş denen kumun üzerine konan o dikdörtgenin kenarları hafif çıkıntılı gibi duran taşlarda yaparlar bütün yolları. bu merak nedendir anlamam. ve hersene o taşlar kumların içine göçer yol yamuk yamuk olur ve baştan söküp gene doldururlar. zevk alıyolar yada işçiler boş kalmasın diye yapıyolar galiba....

bunun haricinde bi bahsettiğiniz izolasyonun maliyeti nedir arkadaşlar? kullananlarda +larını anlatırlarsa sevinirim.

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir