Yeni Octavialara 1.6 TDI Motor mu Gelecek ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yeni Octavialara 1.6 TDI Motor mu Gelecek ?

İleti octaviaman » 14 Nis 2010, 20:11

Teşekkürler.Passat a 1.6TDI motoru kullandıklarını gördüğüme sevindim.77 kW motoru kullanmışlar birde 81kw motor gözüküyor o da 1.6 mı acep?

Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti dr.camouflage » 14 Nis 2010, 20:57

Teşekkürler.Passat a 1.6TDI motoru kullandıklarını gördüğüme sevindim.77 kW motoru kullanmışlar birde 81kw motor gözüküyor o da 1.6 mı acep?

81 kw görünen motor şu anki 2.0 lt cr tdi motorun en güçsüz versiyonu.Söz konusu motor Avrupa'da piyasaya çıkalı epey oldu.

Beyler hevesinizi kırmak istemem ama bikaç ay önce ben de aynı meraka kapılıp,Doğuş Oto'ya mail atmıştım.Gelen cevapta söz konusu Bluemotion versiyonlarının siparişle dahi şu aşamada hiçbir versiyonda ithal edilmesinin düşünülmediğini yazmışlardı.Yapılan basın açıklamalarında da bu sene getirilecek yeni modeller arasında söz konusu motorun adı hiç zikredilmiyo zaten...:!:
dr.camouflage
CLASSIC
CLASSIC

İleti octaviaman » 15 Nis 2010, 11:58

77 kw lık motor Benim kafama yatıyor. :idea: Tabiki octavia ile birlikte. 8-)(octaviaman)
Puslu havayı da sevdiğimden, bir aralık ayı şartlarda uygun olursa,fiyatlar da inerse ,bu konuda cenke çıkacağım.:lol:
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti dr.camouflage » 15 Nis 2010, 20:33

Eğer euro kuru böyle zayıf seyretmeye devam ederse yıl sonuna bile kalmadan ucuzlamış olur diye düşünüyorum.Kampanya gazının da etkisiyle bence 3-4 lira civarında damping olabilir.Zaten genel olarak kur 2.00 liranın altında kalmaya başlarsa hemen tüm markalar indirime gidecektir muhtemelen.Forumda pek değinilmedi zannedersem;geçtiğimiz haftalarda gazetelerde Skoda Türkiye ile alakalı önemli açıklamalar vardı.Paylaşmak istedim.
Saygı ile...

http://www.sabah.com.tr/Otomobil/2010/03/29/skoda_yunanistan_kriziyle_yeniden_turkiyeyi_kesfetti

http://otomobil.milliyet.com.tr/skoda-da-ust-yonetim-degisti-turkiye-oncelikli-pazar-dedi/otoguncel/haberdetay/15.04.2010/1217515/default.htm
dr.camouflage
CLASSIC
CLASSIC

İleti isikayhan » 16 Nis 2010, 12:43

dr.camouflage yazdı:Eğer euro kuru böyle zayıf seyretmeye devam ederse yıl sonuna bile kalmadan ucuzlamış olur diye düşünüyorum.Kampanya gazının da etkisiyle bence 3-4 lira civarında damping olabilir.Zaten genel olarak kur 2.00 liranın altında kalmaya başlarsa hemen tüm markalar indirime gidecektir muhtemelen.Forumda pek değinilmedi zannedersem;geçtiğimiz haftalarda gazetelerde Skoda Türkiye ile alakalı önemli açıklamalar vardı.Paylaşmak istedim.
Saygı ile...

http://www.sabah.com.tr/Otomobil/2010/03/29/skoda_yunanistan_kriziyle_yeniden_turkiyeyi_kesfetti

[url=http://otomobil.milliyet.com.tr/skoda-da-ust-yonetim-degisti-turkiye-oncelikli-pazar-dedi/otoguncel/haberdetay/15.04.2010/1217515/default.htm
http://otomobil.milliyet.com.tr/skoda-da-ust-yonetim-degisti-turkiye-oncelikli-pazar-dedi/otoguncel/haberdetay/15.04.2010/1217515/default.htm[/quote[/url]]

haberle ilgili başlık açtım ama anlaşılan kimsenin dikkatini çekmemiş :? Avrupa?da teşvik bitti, komşuda kriz çıktı, Skoda ?Türkiye önemli? dedi http://www.skodam.com/viewtopic.php?f=32&t=19414
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Octavia 2009 1.6 MPI Facelift Elegance Tipt.

İleti octaviaman » 17 Nis 2010, 21:10

Her şey ve motorlar bir yana,yeni arabalarda led stoplar, farlar bile eskidi,anahtarsız arabalar bile demode oldu,herkes usb li müzik sistemini eskitti, v.s ...Yeni skodalar da hala yok bunlar.
En iyisi 2013 leri, Superb görünümlü octileri beklemek...
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti isikayhan » 17 Nis 2010, 21:15

octaviaman yazdı:Her şey ve motorlar bir yana,yeni arabalarda led stoplar, farlar bile eskidi,anahtarsız arabalar bile demode oldu,herkes usb li müzik sistemini eskitti, v.s ...Yeni skodalar da hala yok bunlar.
En iyisi 2013 leri, Superb görünümlü octileri beklemek...

usb girişi opsiyonel donanım olarak satılıyor :(
anahtarsız çlaıştırma renault megane'nınki gibi olacaksa hiç olmasın :D
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti octaviaman » 17 Nis 2010, 21:16

Ayrıca söylemeyi unuttum,kaldırmadılar gitti şu octinin arkada ki şaft tümseğini.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti isikayhan » 17 Nis 2010, 21:25

octaviaman yazdı:Ayrıca söylemeyi unuttum,kaldırmadılar gitti şu octinin arkada ki şaft tümseğini.

alıntı

mygokhan: şaft tüneli aracın kasa rijitliğini arttıyormuş.Diğer bir deyişle sağlam olmasını ve burulma direncini arttırıyormuş.Ee bu kadar tünel yapmışlarkende altından egsozu geçirivermişler

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti octaviaman » 17 Nis 2010, 21:31

isikayhan yazdı:
octaviaman yazdı:Ayrıca söylemeyi unuttum,kaldırmadılar gitti şu octinin arkada ki şaft tümseğini.

alıntı mygokhan: şaft tüneli aracın kasa rijitliğini arttıyormuş.Diğer bir deyişle sağlam olmasını ve burulma direncini arttırıyormuş.Ee bu kadar tünel yapmışlarkende altından egsozu geçirivermişler

Eveeet.Araçların sağlamlığı çözülmüştür.NCAP hadi daalın ,toplayın çantalarınızı size de ihtiyaç yok bundan böyle.Koyarız tüneli alırız 5 yıldızı.Şaft Tünelin varsa sırtın yere gelmez:D

Aloo,aloo duyamıyom tünele girdim ses gelmiyooo:lol:
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti isikayhan » 18 Nis 2010, 08:21

octaviaman yazdı:
isikayhan yazdı:

alıntı mygokhan: şaft tüneli aracın kasa rijitliğini arttıyormuş.Diğer bir deyişle sağlam olmasını ve burulma direncini arttırıyormuş.Ee bu kadar tünel yapmışlarkende altından egsozu geçirivermişler

Eveeet.Araçların sağlamlığı çözülmüştür.NCAP hadi daalın ,toplayın çantalarınızı size de ihtiyaç yok bundan böyle.Koyarız tüneli alırız 5 yıldızı.Şaft Tünelin varsa sırtın yere gelmez:D

Aloo,aloo duyamıyom tünele girdim ses gelmiyooo:lol:

:lol: :lol: :lol:

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti isikayhan » 04 May 2010, 19:30

[url=http://www.skoda.com.tr/new/popup.html]
:D

http://www.skoda.com.tr/new/popup.html[/url]

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hdoner » 04 May 2010, 19:37

Bence bu yakıt fiyatları olduktan sonra en baba biber bile daha az yakar:D
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti octaviaman » 04 May 2010, 19:39

:D çok iyi. 'Tüm servetimizi otomatik vitese yatırdık evladım ' :D 1.6 TDI DSG ama diğer acı biberlere benzemez.Az yakar.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti jenq » 12 May 2010, 18:40

Arkadaşlar 1.6 TDI alan yok mu hiç veya deneyen. Test sürüşü yapmayı düşünüyorum ama bir türlü fırsatım olmuyor.
Kullanıcı avatarı
jenq
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: Skoda Octavia III Optimal 1.6 TDI DSG

İleti dr.camouflage » 27 May 2010, 20:44

Valla motor geldiğinden beri takıntılı bir şekilde tüm makyajlı kasaların arka kısmına bakıyorum ancak henüz tdi yazanına rastlamadım.İşlerimin yoğunluğu sebebiyle test sürüşü fırsatım da olmadı.Ancak kuvvetle muhtemel önümüzdeki ay yayınlanacak otomobil dergilerinde (ams-autocar) dsg şanzımanlı versiyonun testini şahsen bekliyorum.Türkiye testi henüz hiçbir dergide yayınlanmadı bunu da belirteyim.
Saygılar...
dr.camouflage
CLASSIC
CLASSIC

İleti recaigurkan » 28 May 2010, 09:06

arkadaşlar 1,6 octavia tdi motor geldi arkadaşım alydı kullanıyor bile.
recaigurkan
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Recai GÜRKAN
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 OCTAVİA AMB.

İleti jenq » 14 Haz 2010, 16:19

Kullanıcı avatarı
jenq
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya