Octavia 1.6 FSI Titreme Sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Octavia 1.6 FSI Titreme Sorunu

İleti RoadFighter » 01 Tem 2009, 13:06

Yok Emre düzelmedi. En ufak bir düzelme olmamış hatta.

Daha pazar günü yaşadım bu titreme olayını. Aracı çalştırıp gaz vermezseniz sürekli titriyor. (ara sıra)

tivoli'nin dediğine göre enjektör bobininden kaynaklanıyor bu olay.(arıza ışığı yakmadan)

Ne hikmetse arabayı ben çalıştırınca oluyor bu olay. Babam inanmıyor buna. :)

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti emrtkn » 01 Tem 2009, 13:19

Enjektör bobini işini bi araştırayım servis ile de görüşeyim.
Sinir bozucu oluyor gerçekten.
Kullanıcı avatarı
emrtkn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre TEKİN
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Octavia A5 (RS Modified)

İleti RoadFighter » 01 Tem 2009, 13:29

Ya enjektör bobini ya maf sensörü ya da EGR valfi sebep oluyor bu titremeye.

Ama tivoli'nin FSI'ındaki soruna bakılırsa bana öyle geliyor ki bizim araçtaki sorun da enjektör bobininden galiba.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti tivoli » 02 Tem 2009, 01:07

[quote="RoadFighter"]

Ya enjektör bobini ya maf sensörü ya da EGR valfi sebep oluyor bu titremeye.

Ama tivoli'nin FSI'ındaki soruna bakılırsa bana öyle geliyor ki bizim araçtaki sorun da enjektör bobininden galiba.
[/QUOTE]
dostum daha geçen hafta 1 no'lu ateşleme bobinide gitti benim aracın.. yani 2 tanesi yenilendi yılbaşından bu yana.. eğer vag-com ücreti ödemeden kontrol etmek istersen aracın çalışır vaziyetteyken sırayla bobinleri gevşet ve yuvasına tekrar oturt.. gevşetme esnasında motor teklemeye başlarsa anla ki o bobin sağlamdır... şayet gevşettiğinde aracın teklemiyorsa anla ki o bobin arızalıdır.. tabi bobinlerden önce bujileri kontrol etmen daha faydalı olacaktır.. eğer buji arızalıysa boşuna bobine para vermek zorunda kalma..bu kontrollerden sonra bobin ve bujilerde problem yoksa ve hala titreme devam ediyorsa ateşleme sistemindeki kabloları kontrol ettir.. aslında senin tahminlerindeki durumlarda mutlaka arıza lambası yakması lazım ama tecrübem, başıma gelen arızalarla sınırlı olduğu için yanlış yorumlar yapmayayım.
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti RoadFighter » 02 Tem 2009, 02:55

Hocam bujiler daha 2 aylık. (5 bin km bile çalışmamıştır)

2 defa enjektör temizleyici kullandım.

Muhtemelen bahsettiğiniz enjektör bobini olayından yana bir sıkıntı var bizim araçta.

Nette benzer türde arızalara bakıyorum da çoğunda ateşleme bobini arızası telaffuz ediliyor.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti tivoli » 02 Tem 2009, 11:10

şayet değiştirecek olursan.. ben orjinal üretici markadan almıştım yanlış telaffuz etmek istemem ama wica gibi bi ismi olması lazımdı. fiyatıda 60tl idi.. 55tl ye bırakmıştı satıcı.. bilgin olsun.. ancak taktırmaya gideceğin yerdeki usta dikkat etsin plastik kapağı açmadan önce kapağın sağ yanındaki soketleri önce çıkartsın ayrıca bobinlerin muhafaza çerçevesindeki tırnakları açarken kırmasın.. ama yetkili servise gideceksen son söylediklerimi unut Smile
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti fyyaman » 06 Tem 2009, 01:38

Bobin arızalanıyor olabilir..arızalanırken araçta titreme yapıyor sonrada araç iyice sallanıyor artır..çır çır oluyros.1500-2000 deviri geçerkeni araçta bir silkeleme yapıyorsa  sorun bobindir.
fyyaman
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Yalçın YAMAN
Nereden: Bursa
Arabanız: Octavia

Önceki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir