VAG-COM'la Octavia'da hangi özellikler açılmalı?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

VAG-COM'la Octavia'da hangi özellikler açılmalı?

İleti octavia42 » 24 Şub 2010, 14:01

bende olması lazım diye biliyorum ama benim kapılar kitleniyor ama açılmıyor. bu ikisi bir birinemi bağlı bişey yoksa ikisinide ayrı ayrımı açılıyor.

octavia42
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isikayhan » 24 Şub 2010, 15:02

motor durduğunda değil, anahtar çıkarıldığında açılıyor
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Octavia 2009 1.6 MPI Facelift Elegance Tipt.

İleti octavia42 » 24 Şub 2010, 15:35

anladım ben açtırdığımda kitleniyor ama anahtar çıkarıldığında açılmıyor. yani ikisi bir birine bağlımı yoksa ayrı ayrı açılıyorda. ikincisini açmayı unuttularmı? birde ben orjinal sis farı taktırdım bu farlar sonradan takıldığı için viraj dönüş olayını açamam dedi. bununla ilgili bilginiz varsa çok sevinirim. ayrıca hızlı geriş dönüşünüz için teşekkür ederim.
octavia42
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isikayhan » 24 Şub 2010, 15:58

otomatik kapanma yol bilgisayarından değiştirilebiliyor, açılma da sanırım onunla birlikte aktif oluyor

makyajsız 2008 ve öncesi modellerde sis farlarının viraj fonksiyonu açılabilrken makyalı 2009 ve sonrası modellerde açılamayormuş (yazdıklarım elegance donanımı için, bu özellik ülkemize gelmeyen L&K donanımında var veya sipariş ile gelebilir). size takılan da elegancetaki sis farlarından ise açılamıyor olabilir
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti dogmatik » 19 Mar 2010, 15:14

http://www.ross-tech.com/vcds/download/current.html

Kablosu olanlar için lazım olur belki.
dogmatik
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti WXW » 19 Mar 2010, 20:04

[quote="octavia42"] anladım ben açtırdığımda kitleniyor ama anahtar çıkarıldığında açılmıyor. yani ikisi bir birine bağlımı yoksa ayrı ayrı açılıyorda. ikincisini açmayı unuttularmı? birde ben orjinal sis farı taktırdım bu farlar sonradan takıldığı için viraj dönüş olayını açamam dedi. bununla ilgili bilginiz varsa çok sevinirim. ayrıca hızlı geriş dönüşünüz için teşekkür ederim.[/QUOTE]

maxi dot menu den otomatik kitlemeyi seçtiğiniz gibi otomatik açmayı da seçtiniz mi? kapılar için vag-com a ihtiyac yok diye hatırlıyorum.
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan
Nereden: Ankara

İleti octavia42 » 20 Mar 2010, 15:13

WXW teşekkür ederim ihtiyaç var yoktu çünkü fakat yaptırdıktan sonra kapıları kitliyor ama açmıyor. kapıları 2 kere koldan çekmek suretiyle açmak zorunda kalıyorum. hele bimeyen birisi bindiği zaman arabaya adam çıkacam diye kola bir asılıyor anlatamam :) dediğim gibi açma olayınıda bugün servise tekrar söylicem açsın. ya bu viraj aydınlatmasına bir çözüm bulamadım ve sonradan eklettim ama orjinal.
octavia42
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isikayhan » 01 Nis 2010, 15:29

Octavia A5 FL Gündüz farı & viraj asist farı

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti isikayhan » 24 Haz 2010, 16:48

yetkili serviste gündüz farlarını açtırdım :) ama viraj dönüş fonkisyonunu açamadılar :(
serviste vag-com kullanadıkları için bulduğum kodlar bir işe yaramıyor
vas cihazı ile nasıl açılacağını bulmak lazım

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti cnydn » 24 Haz 2010, 19:12

Bu muhabbetlere başlamamızdan beri neredeyse 6 ay geçti.. Daha ancak gündüz farını mı açmayı öğrenmişler?
Neyse 2011 de umuyorum ki viraj fonksiyonunu da açabilirler..

Anlamıyorum ki neden MFD ye koymadılar tüm bunların açıp kapamasını..
Geçenlerde DH de passat başlığını inceliyorum.. Birisi coming home leaving home u serviste açtırıp kapatabildiğini söylüyodu.. Benim araçta MFD den yönetilebiliyor oysa..

Hepsi birbirinden garip. Anla anlayabilirsen

Sn. isikayhan,

Gündüz farı hangisiydi bu arada :oops: Aşağıdaki köşedeki ampullerden hangisi?
Utanç verici bir soru farkındayım ama çıkaramadım şimdi.....

edit: Buldum
http://www.youtube.com/watch?v=dxvtV-3mmtk

Peki buradaki vatandaş kim? Nasıl açtırmış hepsini? Biz de istiyoruz!

Bir de ne zamanlar yanıyor? Açıp kapatabiliyor muyuz yoksa elegance larda sensöre mi bağlı?

Demiştim ki... yine edit..

Başka bir sitedeki mesajdan alıntı yapıyorum izninizle
Aracın Lamba yakma düğmesi 0 konumunda iken kontak da açık ise gündüz farı diye bahsedilen lambalar (sis farının dış kısmında kalan)sürekli yanıyor artık.

Aracın Light bölümü ayarları içerisinden bu lambayı açıp kapatma şansınız oluyor artık.

Bugün yaşadığım basit olayı ve teknik detayı sizlerle paylaşmak istedim.

Artık MFD de açıp kapatma görünüyor mu? Eğer öyleyse ben de açtırmak istiyorum ama Ankara'da bilen eden var mı? Ocak veya Şubat ayında AND'a gitmiştim.. Açamamışlardı...

Teşekkürler
cnydn
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: 2010 Octavia 1.4TSI Elegance

İleti isikayhan » 24 Haz 2010, 20:31

maalesef gündüz farı açıp kapama benim mfd'de gözükmüyor, belki 2010 modelinde gözüküyordur
o videoda açtırılan yer istanbulda özel bir servis
benim özelliği açtırdığım servis yüce auto'dan yardım istemiş, merkezden online cihaza komut vererek açmışlar

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti 06SMMM » 17 Kas 2012, 11:20

arkadaşlar 2009 octi elegance a5 kasa aracıma vag com la dönüşlerde sis farını alarm sesini otomatik kapı kilitlemeyei camların kapanmasını yagmur modunu hepsini açtırdım. yanlız benim istedeiğim geri vitese takınca (rns-310 var bende) ekranda araç görüntüsü çıkmıyor bunu vag comla bir türlü beceremedik bu konuda yardımcı olacak varmı bana kolay gelsin.....
Kullanıcı avatarı
06SMMM
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ERDEM SOYDEMİR
Arabanız: OCTAVIA ELAGANCE 1.6 MPI

İleti srkndnc » 22 Arl 2012, 16:33

nerde açtırdın hocam bunları.. birde sağa-sola dönüşlerde sislerin yanması her araçta varmı bilgin varsa sevinirim ??
Kullanıcı avatarı
srkndnc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SERKAN D.
Nereden: Eskişehir
Arabanız: SKODA OCTAVİA 1.6 TDI ELEGANCE CR BEYAZ

Önceki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir