Yeni Octavia RS ve Scout Makyajlı Katalogları-İng.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yeni Octavia RS ve Scout Makyajlı Katalogları-İng.

İleti murat06 » 06 Haz 2009, 00:44

[quote="isikayhan"][quote="murat06"]Bende geçen arabanın bakımını yaptırmaya gittim.Bakım yapılıren şu yeni superb i inceleyim dedim full+full 2.0 dsg 140 hp aracı koymuşlar showrooma araç güzelde fiyatını sordum 98 bin tl dediler.

Ben bu fiyata açıkçası gider yeni passat cc alırım.Bu fiyata seçenek çok skoda da bazen fiyatlarda mantıklılığını yitiriyo.Bazı modellerde fiyatları sunduğu donanımla mantıklı geliyor ama bazende mantıklı olmayacak fiyatlar çıkıyor.

Bu fiyatın üstüne nerdeyse biiraz daha eklese mercedes E , bmw 5 serisine ulaşacak fiyat.

[/QUOTE]

yanlışlık var son zamdan sonra bile en pahalı superb:

Superb   Elegance   2.0 140 HP TDI Tipt.   - 78.700

ek donanımları bile olsa 98 bin edeceğini sanmıyorum
[/QUOTE]

Full+full verdikleri fiyat bu tüm donanımları ekleyince fiyat böle oluyomuş.Sizin dediğiniz listedeki opsiyonsuz fiyatı.

murat06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isikayhan » 06 Haz 2009, 00:55

4 tekerden çekişi de vardır herhalde, 20 bin fark başka türlü olmaz bence
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Octavia 2009 1.6 MPI Facelift Elegance Tipt.

İleti murat06 » 06 Haz 2009, 01:03

4 çeker olduğunu sanmam arabada ama hangi opsiyonlara ne değer biçmişlerde bu fiyat ortaya çıkmış çok merak ediyorum.

murat06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RoadFighter » 06 Haz 2009, 01:05

http://www.sahibinden.com/2009_skoda_su ... isplayitem

Bu araba için 97 bin lira isteniyor ikinci el olmasına rağmen (aracın fotoları Türkiye'den değil gibi)

Ekstraları da yazılmış.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti isikayhan » 06 Haz 2009, 09:26

[quote="RoadFighter"]http://www.sahibinden.com/2009_skoda_su ... isplayitem

Bu araba için 97 bin lira isteniyor ikinci el olmasına rağmen (aracın fotoları Türkiye'den değil gibi)

Ekstraları da yazılmış.

[/QUOTE]

bu ilandaki 4 tekerden çekermiş(4x4), herhalde aracı ötv indirimi öncesi almış şimdi de bu fiyata satabileceğini sanıyor LOL  :

Aktarma AWD (Elektronik)

bakınız

Four-wheel drive, 4WD, 4x4 ("four by four"), or AWD ("all wheel drive") is a four-wheeled vehicle with a drivetrain that allows all four wheels to receive torque from the engine simultaneously.
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti RoadFighter » 06 Haz 2009, 14:45

AWD olayı benim de dikkatimi çekti.

Bu ilan sahte gibi geliyor bana.

90 küsür bin liralık araba satan adam şöyle afilli 3-5 foto koymaz mı?

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 06 Haz 2009, 15:20

2.0 TDI da 4 çeker var mı ki arkadaşlar?

4x4 superb sadece 3.6 V6 motorda var diye biliyorum.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti RoadFighter » 06 Haz 2009, 15:36

[quote="hakanerdogan"]skodanın fiyatları böyle oldukça superb 2.0 yada octi RS düşünen hafif enseli abilere derim ki forever Mercedes.  [/QUOTE]

Merso'cuları zaten hiçbir araba kararından vazgeçiremez herhalde :)

[quote="hakanerdogan"]2.0 TDI da 4 çeker var mı ki arkadaşlar?

4x4 superb sadece 3.6 V6 motorda var diye biliyorum.
[/QUOTE]

1.9,2.0 veya sadece 2.0 TDI Octavia'da 4x4 var malum. Yeni Superb'lerin 2.0 TDI'ında da -emin olmamakla birlikte- olabilir 4x4.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 06 Haz 2009, 15:38

octi scoutlarda var evet ama ben 2.0 dizel superb II de yeni duydum. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Balki, Burak » 06 Haz 2009, 18:32

[quote="joker"] bencede o fiyata zor satarlar fiyatlar çok uçuk.evet 2 kapılı coupe bi araç yapsalar çok güzel olur fakat satamazlar zaten 4 kapılıları zor satıyorlar hetepe'nin dediği gibi.çünkü türkiyede zaten 2 kapılı araçlar satılmıyor türk insanı tabularını biraz zor yıkıyor. ben çok tartıştım bu konuda herkesin dediği in koltuğu indir tekrar bin çok uğraş gerektiren bişey diyorlar tamam öyle ama sen bunu 5 dakikada bir yapmıcaksın ki !!! işte sırf bu yüzden türkiyede coupe araba alım satımı çok düşük galericiler bile çok düşürüyorlar fiyatları bu yüzdende kimse alıp satmıyor. octinin beygir gücüne gelrsekte biraz daha yüksek olabilirdi.ve benim en çok düşündüğüm nokta rs versiyonlarında kasa biraz daha fazla değişmeli bence daha güçlü bi göğüs tipi olmalı diye düşünüyorum ben çünkü normal octiyle pek bi fark yok katılan var mı bu düşüncelerime?  saygılarımla...

[/QUOTE]
Tam anlatmak ıstedıgım bu benm.Standart Fabia ve Spor fabia diye pıyasaya suruluyor.2sini yan yana koy nerdeyse hıc farkı yok.bunun dısında dıger markalara bakarsak Opel Corsa2nın sporları veya Ford dıger aracların sporları anında anlasılabılıyor.2 3 tane ufak degısıklıkle (motoru saymıyorum;) spor araba olunmaz ne bılım mantıksız gelıyor bana.2 kapılı arac Turkıye'de satılmyor o konudada haklısınız ama spor arac dendınmı 2 kapılı arac gelıyor aklımada benımde.
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak BALKI
Arabanız: Peugeot 306

İleti isikayhan » 07 Haz 2009, 21:06

elimde superb türkçe basılı katalogta var orda yazıyor; "1.8 tsi", "3.6 fsi" ve "2.0 tdi cr"da  4x4 opsiyonu var.
türkçeyi şu an koyamam ama ingilizce katalogta (http://new.skoda-auto.com/SiteCollectio ... ue_ENG.pdf) da gözüküyor:

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti delidolu » 08 Haz 2009, 00:29

Ben hergün ank-aydınlıklerdeyim ve bu aracı görmedim. bu işte bi "BUG" var gibim...
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

Önceki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir