XENON far

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

XENON far

İleti antrotonic » 26 May 2009, 12:09

arkadaşlar mrb.octavıa coll.plus marka aracımın adaptiv xenon far ının ayarı yapılabilirmi.yani yük ve yol durumuna göre kendi ayarladığı için soruyorum.yardım ederseniz sevinirim.

antrotonic
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 26 May 2009, 13:25

Senin araçta adaptif far mı var?

[ Adaptif Farlar [değiştir]Adaptif far çalışma sisteminde, virajlar alınırken, sensörler araç hızını, savrulma oranını ve direksiyon açısını tespit ederler. Daha sonra elektro-mekanik bir sistem, virajın yerleşimine uygun bir biçimde xenon farların yönünü ayarlayarak yolun ileri kısımlarında azami düzeyde aydınlanma sağlar. Ayrıca Bixenon farlarda uzun hüzmelerde xenon olduğu için iç taraftaki farlar Curve Light olarak sinyal verildiğinde veya direksiyon açısına göre 90 derece yanları aydınlatmaktadır. Sizin açınızdan bunun anlamı, gece yolculuklarında güvenliğinizin belirgin bir biçimde artmasıdır. ---> http://tr.wikipedia.org/wiki/BMW  ]

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti antrotonic » 26 May 2009, 13:52

yani özkan benim araçta far ayarı olmuyo dimi şimdi. sol far sağdan biraz aşağıda kalıyo.
antrotonic
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 26 May 2009, 14:06

Adaşım far ayarı olmazmı hiç! Eğer yaptırmazsan -çünkü benim de öyleydi- TÜV muayenesini geçemezsin, farın arkasında ayar yapmak için uygun yerler var ancak bunu sen göz kararı yapabilirsin o yüzden olmaz. Mutlaka servise git önüne far yükseklik panosunu yerleştirerek ÜCRETSİZ yapıyorlar haberin olsun. Benim takıldığım nokta xenon farlarmız yük ve yol durumuna göre yüksekliğini kendinin bir yere kadar ayarladığını biliyorum ama yukarıda açıklamsını yazdığım türden "adaptif far" olmadığını da biliyorum. Seninki coll. plus olduğu için senin farların öyle mi diye merak ettim. Öyle mi?
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti RoadFighter » 26 May 2009, 16:10

[quote="antrotonic"]yani özkan benim araçta far ayarı olmuyo dimi şimdi. sol far sağdan biraz aşağıda kalıyo.[/QUOTE]

Sol farın aydınlatma hizasının sağdan aşağıda kalmasının sebebi ülkemiz trafiğinin sağ şeritten işlemesi ve karşıdan gelen araçların solda yer almasındandır.(farların  karşı taraftan gelenleri rahatsız etmemesi için) Direksiyonu solda olan her araç için bu geçerlidir. (direksiyonu sağda olan araçlarda da durum tam tersi muhtemelen)

Aracınız orjinal xenon far sistemine sahipse araçta far yüksekliğini otomatik ayarlayan bir sisteme sahiptir muhtemelen. (bunu gerçekleştiren ve arka dingilde yer alan parçanın adını şimdi hatırlayamadım)
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti fmaka » 26 May 2009, 18:07

xenonlarda roadfighter dediği gibi far ayarını agırlık ve arka dingin durumuna göre  ayarlayan mekanızma var asıl önemli olan o.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti antrotonic » 26 May 2009, 19:21

yok hayır adaş seninkisinin tıpkısı.yani viraj içi aydınlatma yok sadece yüksekliği ayarlıyo kendisi.ben bu hafta sonu servise gidicem araba servıce yazısı var onu sildircem.otomatik kilit aktifti onu kapattırcam malum kilitliyken eğer açmazsan koparana kadar asılıyolar.bide farların aayrını yaptırcam. he adaş bide seninkide hemen hemen benim araçla aynı bizim araçlarda pasif alarm varmı.taktım bu konuya ya.ama bulamadım. 

antrotonic
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 27 May 2009, 09:45

[quote="antrotonic"]

yok hayır adaş seninkisinin tıpkısı.yani viraj içi aydınlatma yok sadece yüksekliği ayarlıyo kendisi.ben bu hafta sonu servise gidicem araba servıce yazısı var onu sildircem.otomatik kilit aktifti onu kapattırcam malum kilitliyken eğer açmazsan koparana kadar asılıyolar.bide farların aayrını yaptırcam. he adaş bide seninkide hemen hemen benim araçla aynı bizim araçlarda pasif alarm varmı.taktım bu konuya ya.ama bulamadım. 

[/QUOTE]

Smile

Forumu bi gez alarm konusunda neler yazdığımı, bana ne cevaplar verildiğini görürsün.

Söz de full diye coll alıyoruz bi alarmı bilem yok!!!!LOLCryOuchShockedAngryConfused

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir