Octavia Diyip Geçmemek öenmli...okuyun

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Octavia Diyip Geçmemek öenmli...okuyun

İleti MEGAN » 01 Haz 2009, 20:19

Bazı insanlar skoda dendikten sonra bu araçlara başka gözle bakmaya başlıyor bunu hepimiz bilirizz bu bakış açısıı değiştirmek amaçlı yüce Auto nun hazırlamış olduğu küçük ama etkili bir şekilde Octavia anlatımını paylaşıcam.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Octavia
limuzinin kullanışlı ve estetik tasarımı, kişilik, kullanışlılık, aerodinamik ve karakterin başarılı bir birleşimidir. Octavia modeli, dünyanın bir çok ülkesindeki müşteriler için kalite, kullanışlılık ve güvenilirlik kavramlarıyla özdeşleşmiştir.

Octavia Combi- Limuzin üretimini takiben üretilen ve çok kısa bir zaman içinde çok iyi saygınlık kazanan Combi modelinin özellikleri, göz alıcı biçimi, performans parametreleri ve kullanıcıların takdirleridir..

Octavia / Octavia Combi RS- Hızlı ve dinamik sürüş düşkünleri için seçilmektedir. 1.8 20 V'lik turboşarjlı motoruyla bu Octavia saatte maksimum 200 km'lik hıza ulaşır. Spor görüntüsü ve parametrelerine rağmen bu Octavia, ferah bir yolculuk otomobilinin tüm avantajlarına sahiptir.

Octavia / Octavia Combi 4x4 özellikle de sert iklim koşulları, dağlık bölgeler ya da düşük kaliteli yollardaki sürüş için uygundur. Aynı zamanda bu model, bir Limousine ya da Combi olarak mevcuttur.

-Skoda Octavia A5 1.6 FSI //
-34 EU 8105
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: PEUGEOT 307 1.6//MAKYAJLI ALP BEYAZI // 34 EU 8105

İleti hetepe » 02 Haz 2009, 10:48

Almanlar sedan karosere ''Limuzin'' diyorlar.Bana komik geliyor.
Octi Combi RS ye bayıldım.

Paylaşım için teşekkürler...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti octaviaman » 02 Haz 2009, 12:01

Yüce oto marka imajı kurtarmak için ancak bu kadarını yapabilmişse bu iş zor.Çağımızın marka konseptine yakışır tanıtımlar ve kaliteli hizmetler sunsa yıkar geçer.Anlayış yeniliği bekliyoruz.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti alpko » 02 Haz 2009, 12:08

[quote="hetepe"]Almanlar sedan karosere ''Limuzin'' diyorlar.Bana komik geliyor.
Octi Combi RS ye bayıldım.

Paylaşım için teşekkürler...
[/QUOTE]

degil mi ama?   Limusine dedigin sudur aslinda:))

http://auto.sme.sk/c/4001826/skoda-limuzina.html
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti MEGAN » 02 Haz 2009, 17:20

Skoda ya değilde peugeout a çok benzemiş :D eski modellerini bilenler bilir :D otomatik camlılar :)

-34 EU 8105
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti drkuthan » 02 Haz 2009, 22:53

[quote="octopus"] Yüce oto marka imajı kurtarmak için ancak bu kadarını yapabilmişse bu iş zor.Çağımızın marka konseptine yakışır tanıtımlar ve kaliteli hizmetler sunsa yıkar geçer.Anlayış yeniliği bekliyoruz.[/QUOTE]

Reklam konusunda Skoda çok yetersiz kalıyor diğer markaların yanında... bu nedenle hakettiğini bir türlü elde edemiyor.

Geçmişte yer alan çarpık bacak imajından çoğu kişinin gözünde kurtulabilmiş değil... İllaki bu ön yargılara sahip kişilerin ikna edilebilmesi adına arabaya binmesi gerekiyor. O zaman işte herşey değişiyor, kullandıklarında ise at gözlüklerini komple atmış oluyorlar.

Skoda octavia, fabia, superb'ün kazandığı bir sürü ödül ve 2006, 2007, 2008 müşteri memnuniyeti 1. likleri var. Whatcar dergisinden Top Gear anketlerine en güvenilir araba ödülünü lexus gibi bir sorunsuzluk abidesini 2. plana atarak kazanabilmek her babayiğidin harcı değil. Bunları reklamlarında ifade edebilseler, test sürüş için daha fazla araç ve imkan temin edip binlere değil milyonlara ulaşabilseler çok şey değişir.

Piyasada sırf kulaktan dolma bilgilerle fiat, renault v.s. alan birsürü insan var rekabetçi fiyat politikasıyla bunların hepsi skoda saflarına dahil olabilir.

Umarım gerekeni yaparlar. Zamanında teneke diye anılan Hyundai dünya devi oldu. Ondan çok daha kaliteli ve sorunsuz arabalar üreten, Alman teknolojisini ve sürüş özelliklerini araçlarına birebir uyarlayan Skoda'nın olması gereken yer bu değil.
drkuthan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti WXW » 02 Haz 2009, 23:28

[quote="drkuthan"] [quote="octopus"] Yüce oto marka imajı kurtarmak için ancak bu kadarını yapabilmişse bu iş zor.Çağımızın marka konseptine yakışır tanıtımlar ve kaliteli hizmetler sunsa yıkar geçer.Anlayış yeniliği bekliyoruz.[/QUOTE]

Reklam konusunda Skoda çok yetersiz kalıyor diğer markaların yanında... bu nedenle hakettiğini bir türlü elde edemiyor.

Geçmişte yer alan çarpık bacak imajından çoğu kişinin gözünde kurtulabilmiş değil... İllaki bu ön yargılara sahip kişilerin ikna edilebilmesi adına arabaya binmesi gerekiyor. O zaman işte herşey değişiyor, kullandıklarında ise at gözlüklerini komple atmış oluyorlar.

Skoda octavia, fabia, superb'ün kazandığı bir sürü ödül ve 2006, 2007, 2008 müşteri memnuniyeti 1. likleri var. Whatcar dergisinden Top Gear anketlerine en güvenilir araba ödülünü lexus gibi bir sorunsuzluk abidesini 2. plana atarak kazanabilmek her babayiğidin harcı değil. Bunları reklamlarında ifade edebilseler, test sürüş için daha fazla araç ve imkan temin edip binlere değil milyonlara ulaşabilseler çok şey değişir.

Piyasada sırf kulaktan dolma bilgilerle fiat, renault v.s. alan birsürü insan var rekabetçi fiyat politikasıyla bunların hepsi skoda saflarına dahil olabilir.

Umarım gerekeni yaparlar. Zamanında teneke diye anılan Hyundai dünya devi oldu. Ondan çok daha kaliteli ve sorunsuz arabalar üreten, Alman teknolojisini ve sürüş özelliklerini araçlarına birebir uyarlayan Skoda'nın olması gereken yer bu değil. [/QUOTE]

Reklam konusunda sonuna kadar katılıyorum. daha geçen gün az sayıda dağıtılan bir gazetede yarım sayfa ilan gördüm. yalnız gazetenin basım kalitesinden aracın renkleri kaymıştı, yani reklamdan çok arabanın tanıtımına zarar vermişti.onun dışında ben televizyonda, internet sayfalarında,dergilerde reklam görmedim, gören var mı? Türkiye de araba konusunda uzman kişiler için bir gezi düzenleyip, araçlarını tanıttılarmı?
Çevremdeki o kadar çok insana bu aracı anlatmaya çalışıyorum ki, artık ya biz de bir deneme sürüşü yapalım demeye başladılar yavaş yavaş,dediğiniz gibi çoğu insan ford sağlamdır, reno az yakar, fiat parçası ucuzdur diye diye araba alıp satıyorlar.insanlar yıllarca süren ekonomik ve sosyal krizler sebebiyle maalesef değişken, yenilikçi, risk alan kişiliğini yitirmiş durumda.
ve skodanın türkiye dağıtımcıları da araçlarına yeterince güvenmediklerinden, yani bu imajı kıramayacaklarını düşündüklerinden (ki bence asla böyle bir ilgisizliği hak etmiyor skoda araçları), donanımlarını arttırarak / düşürerek v.s. yöntemlerle fiyat/donanım arasında gidip gelerek piyasada bir yer bulmaya çalışıyorlar.
temelde öncelikle araçları sattıkları müşterilerin memnuniyetini ön planda tutarak işe başlasalar daha doğru bir adım atmış olacaklar.çünkü forumdan da farkedebildiğim kadarıyla birçoğumuz, arabalarımızı, skodalarımızı çok sevdiğimiz için servisin, bayii nin kahrını çekiyoruz,peşinden koşuyoruz.
hoşuma ençok giden şey ise birbirimize olan desteğimiz. ne vw ciler gibi bizim arabamız en iyidir deyip eksiklerimizi görmezden geliyoruz, ne de hondacılar gibi en büyük şanzıman bizimkidir sizinkilere nal toplatırız gibi bir böbürlenme içine giriyoruz. biz değiştirdiğimiz farların, yıkadığımız araçların fotoğraflarını paylaşarak mutlu olan skodacılarız.
umarım yetkililerde bu sevginin farkına varıp, çoğalması için en az bizim kadar çaba gösterirler.ellerini biraz ceplerinden/cüzdanlarından çekmeleri gerek tabii:)
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan
Nereden: Ankara

İleti alpko » 02 Haz 2009, 23:42

[quote="WXW"] [quote="drkuthan"] [quote="octopus"] Yüce oto marka imajı kurtarmak için ancak bu kadarını yapabilmişse bu iş zor.Çağımızın marka konseptine yakışır tanıtımlar ve kaliteli hizmetler sunsa yıkar geçer.Anlayış yeniliği bekliyoruz.[/QUOTE]

Umarım gerekeni yaparlar. Zamanında teneke diye anılan Hyundai dünya devi oldu. Ondan çok daha kaliteli ve sorunsuz arabalar üreten, Alman teknolojisini ve sürüş özelliklerini araçlarına birebir uyarlayan Skoda'nın olması gereken yer bu değil. [/QUOTE]

Reklam konusunda sonuna kadar katılıyorum. daha geçen gün az sayıda dağıtılan bir gazetede yarım sayfa ilan gördüm. yalnız gazetenin basım kalitesinden aracın renkleri kaymıştı, yani reklamdan çok arabanın tanıtımına zarar vermişti.onun dışında ben televizyonda, internet sayfalarında,dergilerde reklam görmedim, gören var mı? Türkiye de araba konusunda uzman kişiler için bir gezi düzenleyip, araçlarını tanıttılarmı?

Çevremdeki o kadar çok insana bu aracı anlatmaya çalışıyorum ki, artık ya biz de bir deneme sürüşü yapalım demeye başladılar yavaş yavaş,dediğiniz gibi çoğu insan ford sağlamdır, reno az yakar, fiat parçası ucuzdur diye diye araba alıp satıyorlar.insanlar yıllarca süren ekonomik ve sosyal krizler sebebiyle maalesef değişken, yenilikçi, risk alan kişiliğini yitirmiş durumda.

ve skodanın türkiye dağıtımcıları da araçlarına yeterince güvenmediklerinden, yani bu imajı kıramayacaklarını düşündüklerinden (ki bence asla böyle bir ilgisizliği hak etmiyor skoda araçları), donanımlarını arttırarak / düşürerek v.s. yöntemlerle fiyat/donanım arasında gidip gelerek piyasada bir yer bulmaya çalışıyorlar.

temelde öncelikle araçları sattıkları müşterilerin memnuniyetini ön planda tutarak işe başlasalar daha doğru bir adım atmış olacaklar.çünkü forumdan da farkedebildiğim kadarıyla birçoğumuz, arabalarımızı, skodalarımızı çok sevdiğimiz için servisin, bayii nin kahrını çekiyoruz,peşinden koşuyoruz.

hoşuma ençok giden şey ise birbirimize olan desteğimiz. ne vw ciler gibi bizim arabamız en iyidir deyip eksiklerimizi görmezden geliyoruz, ne de hondacılar gibi en büyük şanzıman bizimkidir sizinkilere nal toplatırız gibi bir böbürlenme içine giriyoruz. biz değiştirdiğimiz farların, yıkadığımız araçların fotoğraflarını paylaşarak mutlu olan skodacılarız.

umarım yetkililerde bu sevginin farkına varıp, çoğalması için en az bizim kadar çaba gösterirler.ellerini biraz ceplerinden/cüzdanlarından çekmeleri gerek tabii:)

[/QUOTE]

agir basli markalar cok az reklam verirler, ibm/lenovo, skoda, mercedes, bmw vs vs vs. ayrica Skoda`nin prestiji oldukca iyi durumda, sadece Turkiye`de boyle bir sorun var, Turkler de olan bir durum adam burada bile skodayi bilmiyor, renault, fiat, ford baska marka bilmiyor, Avrupa`da da bu markalar hikaye.  Benim kayinpeder fiat alayim diye saka yaptigimda audi nin yanina park etme ama demisti:))  Potansiyel olarak cok buyuk bir pazar Turkiye, neden Turkiye`de bi yapilanmaya girmiyor, distributor hizmeti ile devam ediyor aslinda ben de anlamis deg
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ozgurbeyaz » 03 Haz 2009, 02:20

Bir bayinin sahibine yüce otonun neden reklam yapmadığını sorduğumda, skodanın yıllık yaklaşık 600 bin araba ürettiğini ve Türkiye'ye yıllık 10900 araba gönderdiğini, bütün arabaların satıldığını bu nedenle reklam yapıldığında boşuna külfete girileceğini ve reklam maliyetinin aracın fiyatına yansıyacağını söylemişti. bana mantıklı bir izah gibi geldi.
ozgurbeyaz
CLASSIC
CLASSIC

İleti isnilgiz » 03 Haz 2009, 14:10

[quote="ozgurbeyaz"]Bir bayinin sahibine yüce otonun neden reklam yapmadığını sorduğumda, skodanın yıllık yaklaşık 600 bin araba ürettiğini ve Türkiye'ye yıllık 10900 araba gönderdiğini, bütün arabaların satıldığını bu nedenle reklam yapıldığında boşuna külfete girileceğini ve reklam maliyetinin aracın fiyatına yansıyacağını söylemişti. bana mantıklı bir izah gibi geldi.[/QUOTE]

Ben skodanın Türkiye'de 10900 araç sattığını hiç duymadım. GErçekten öyle mi? Bir tarihte (2005 olabilir) 8000 i yakalmıştı satış rakamları, ondan sonra genelde 3000-5000 aralığında dolaşıyordu 2008 lere kadar. Bir A5 kullanıcısı olarak ve arabamı çok sevmeme rağmen edindiğim intiba, aynı kategorideki (bunlar da civic, jetta, focus, megane vs olsun) araçların genelde üç aşağı beş yukarı aynı kalitede olduğu yönündedir.  Aradığınız kriter önemlidir. Bir araç bir kriterde önde iken diğer araç başka kriterde öne çıkmaktadır. Bu anlamda bagaj isteyen birisi octavia seçerken, performans isteyen birisi civic; yedekparça ve usta kolaylığı isteyen birisi megane, kullanışlılık isteyen birisi focus, güleryüzlü servis isteyen birisi de corolla isteyecektir. Kişisel görüşümdür.
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti MEGAN » 04 Haz 2009, 00:17

abilerim siz yamaya üşenmiyosunuz ben okuamya üşeniyorum ne zmn konu açsak hep ucu siyasete kaçıyo anlamadım ben :D siyasete kaçmasa başka yerlere gidiyo mutlaka :D Teşekkürler ama :D
-34 EU 8105
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

Octavia

Kimler çevrimiçi